PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bisiklet yoluna araba park edenler

Mamba09
09 Nisan 2016, 11:34
yahu gelde sinirlenme arkadaş. tiplere bak.

https://www.youtube.com/watch?v=Nc34d6I3V3s&feature=youtu.be

sey_47
09 Nisan 2016, 11:44
Umarım arkadaşın başına birşey gelmemiştir. Video yarıda kaldı gibi sanki.
Hey gözünü sevdiğimin memleketi.

İşte sorun burada başlıyor.
"50 bin kişi koymuş, bizi niye çekiyon" diyor. Ne kadar haklı değilmi kendince. Herkes yapıyor, biz niye yapmayalım kafası. Biz buradan kaybediyoruz beyler.

Sonlarda;
Bisikletli arkadaş diyor, "istanbulda bisiklet sürmenin zorluklarını gösteriyorum" diyor.
Karşısında ki adam da; "istanbul da araba kullanmakta zor" diyor. İşte beyler siz bu adamla, konuşarak bir yere varamazsınız. Dikkat edin bu tür adamlara. Bu adamlar dövüşmekten anlar.

Ofius
09 Nisan 2016, 11:53
Ekşisözlükte vardi video arkadasin dedigi gibi videonun yarim kaldigini asil filmin burdan sonra koptugunu soluyordu videoyu yukleyen. Ama yine soyluyorum ulkede cildirmamak elde degil...

erkan3420
09 Nisan 2016, 11:56
video yu izlemeden mercedes olduğunu gördüm ya o yeter. izlemeye gerek bile yok

fazil
09 Nisan 2016, 12:00
"Sehrin yutulmasi" denen kavram boyle bir sey iste. Doga tarafindan degil de, yeni sehirliler tarafindan. Sehrin eskileri, sehri terk etmeye zorlanacaklar sonunda, ya da dayak yiyecekler.

Sarıhan
09 Nisan 2016, 12:04
Bi gün insan olurlarmı diye bekliyorsanız beklemeyin, bu hayvanlar evcilimiz.

SametSenel
09 Nisan 2016, 12:17
Dünyanın en büyük köyü İstanbuldur derdi bisikletli bir arkadaşım,videodaki kafa yapısı doğruluyor gayet. Birkaç kere gittim ve o keşmekeş vs bir dahada işim düşmedikçe asla gitmemeye karar vermiştim. Büyük konuşmayayım ama eskişehirde,izmirde kazanacağımın 2-3 katını verseler yinede gidip yerleşmem gibi geliyor. Orada yaşamak zorunda olanlara sabır dilerim,mecbur olmayıpta inatla orda durmaya devam edenlerede akıl fikir versin.

macremmm
09 Nisan 2016, 13:08
bizim insanımız bu kadar geri kafalı işte sen sana ait olmayın bir yolu babanın malı gibi kapatmışsın bide utanmadan senin yaptıgın çok yanlış diyor önce sen kendini yanlısını bir sorgulada sonra adamın videoya cekmesini sorgularsın ben anlamıyorum bu insanları valla ya siz orada yola geçtiğiniz için bir araba çarpsa siz suclu olursunuz bu geri kafalıların oraya park ettigini bu yüzden mecburen yola inmek zorunda kaldığınızı anlatamazsınız bile insanlarda anlayış denen bişey kalmamış ya tıpkı alısveriş merkezindeki engelli arkadaşların park edebileceği alanlara FİZİKSEL olarak sağlam olan insanların park etmesi gibi FİZİKSEL kelimesini büyük harflerle yazdım cünkü bu arkadaşlar kafalarından engelliler malesef ve bu kafalardan kurtulamadıkları sürecede biz her zaman bu şekilde sorun yaşamaya devam ederiz.Ayrıca oradan günde kaç tane trafik ekip aracı geciyordur kim bilir ve bunlara hiç bişey diyende yoktur eminim ben olsam gönderirim oraya yakındaki cekicileri o aracları tek tek cektiririm devlet bu sekilde yaparak destek olmalı bence bisiklet sürücülerine sadece bisiklet yolu yapıp ssonrasında buraya başı boş bırakarak olmuyor bu işler malesef inşallah en kısa zamanda buradaki yanlışın farkına varırlarda ara ara cekicilerle devriye atıp tek tek çekerler bu araçları

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=WZV7c4yZ6KU

Şu videoyu izlermisiniz arkadaşlar ne günlere kaldık ya

DKN
09 Nisan 2016, 13:44

"50 bin kişi koymuş, bizi niye çekiyon" diyor. Ne kadar haklı değilmi kendince. Herkes yapıyor, biz niye yapmayalım kafası. Biz buradan kaybediyoruz beyler.

Sonlarda;
Bisikletli arkadaş diyor, "istanbulda bisiklet sürmenin zorluklarını gösteriyorum" diyor.
Karşısında ki adam da; "istanbul da araba kullanmakta zor" diyor. İşte beyler siz bu adamla, konuşarak bir yere varamazsınız. Dikkat edin bu tür adamlara. Bu adamlar dövüşmekten anlar.

dövüşmektende anlamıyolar. bir yumruk sallasa döner kendi suratına vurur :)

Gorkem.IX
09 Nisan 2016, 13:59
adamın yerinde olsam böyle insanlara laf söylemeye boşa çenemi yormam :)

navarin11
09 Nisan 2016, 15:22
Bisiklet yolumu, haydaaaa! o da neki ? Bisiklete özel yolmu olur yauv, gitsene Osman çavuşun bahçesine, veya Ayşe teyzenin boş arsasına öyle yolda bisikletle gidilirmi, delirdinizmi siz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

redlion999
09 Nisan 2016, 19:30
İstanbulda motosiklet kullanmayı bıraktım(sakin olan 2 km lik yolda kullanıyorum). Onun dışında saatlerce trafikte beklemek uğruna arabamı tercih ediyorum. Arabamda bile neler yaşıyorum( önüme kıran şirket araçları, kendisini özel sanan range rover sahipleri, bisiklet kullandığını sanan araba sahipleri, kuralları sallamayan taksici ve minibüsler vs.) Bisiklet veya motosikletlere olabildiğince koruma sağlıyorum. Ancak istanbul kaybedilmiş bir şehir. Bostancı sahil ve diğer araçlara kapalı bisiklet yolları dışında kullanılmaz ne yazık ki.

GP500-1st
09 Nisan 2016, 20:15
adam 5-10 yıllık kazancını o arabaya gömmüş ona rağmen bir yerden bir yere 3 saatte gidiyor, aracını gittiği hiçbir yere park edemiyor elinde patlıyor. çünkü bir planlama yok, kapitalizm sadece daha fazla rant, bina, daire, para, nufus demek ve hepsine 1-2 de araba satıyor.

Adamlar sonra orman kanunu nu uyguluyor kimsenin kimseye saygısı yok, hak yok hukuk yok, çünkü en başta planlama ve mantık yok. Kaos var sadece

okoca
09 Nisan 2016, 20:23
şimdi ben orada olsam, trafik polisi çağırsam bisikletimin üstüne bekler vaziyatte gelse, bakın desem araçlar yoluma park etmiş,

(a) tek tek işlemmi yapar her araç için?
(b) yoksa olm ne yoruyon bizi buraya kadar geç git işte yoldan yanlarındamı der?
(c) ben bakan olsam, şortumu giysem böyle bisiklet yolunda giderken durumu görsem, trafik polisi çağırsam nasıl bir durum oluşur.

değerlendirelim..

ne güzel ya memleketimde vergi vermek istiyen ceza yemek istiyenlerin bolluğu, yokmuydu kotasını dolduramamış 2 3 trafik memuru.. :))

bide bu modellerin, bisiklet yolunda motorsiklet kullananları var..

Hubalahubhub
09 Nisan 2016, 23:02

Sonlarda;

Sürü sürü :pr:

bursagsli
09 Nisan 2016, 23:25
yasaksa söyleyin diyor orada koskoca bisiklet yolu olduğunu görmüyor musun
herkes bırakmış diyor sürü psikolojisi
bu memlekette kurallar tersine işliyor yaya geçidinde yayalar arabalara yol veriyor, yayalar yolda yürüyor ve arabalar kaldırıma park ediyor
devletin bu işe el atması lazım mesela bir uygulama yapsa örneğin bisiklet yoluna park eden araçların fotoğrafını çekip o uygulamaya atsak o plakaya ceza yazılsa herkes kurallara uymaya çalışır

istanbu_gezg
09 Nisan 2016, 23:39
bende artık kısa mesafe hariç motosiklet kullanmama kararı aldım :D sığır sürüsüne laf anlatmakla bitmiyorlar sadece işe gidip gelicem bunun dışında alıcam bir tane smart güzel güzel gidicem

Mertcan00
09 Nisan 2016, 23:44
Deseydin ben bisikleti sizin yolunuza bıraksam anamdan 7 ceddime kadar söverdiniz birde ezer geçerdiniz

planet58
10 Nisan 2016, 08:58
Yoğun bir şekilde bisiklet süren biri olarak 2001 yılında İstanbul'u terk etme kararımın ne kadar yerinde olduğunu şimdi daha iyi anladım. Sözüm meclisten dışarı, İstanbul öküz doludur ve ne yazık ki boynuzları yoktur....

Mexico
10 Nisan 2016, 10:22
Bosa ugrasmis arkadas. Bu tip durumlarda sivri bir cisimle kaziyarak gecmesi lazim o arabalari.
Arabasi cizildi diye olaydan ders alan hanzolar var emin olun.

toseabul
10 Nisan 2016, 11:52
OH OH OH :D TRAFİKCİLER DEVLET BABA KEYF ETTİ KESİN SENİ İŞE ALIRLAR :))

burak5353
10 Nisan 2016, 17:35
türkiyede bisiklet kullanan varmı beyler