PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal Hatası (Sadece Sol Arka Çalışıyor)

whatthefaruk
18 Mart 2016, 21:37
Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar.

Daha yeni RKS titanic 150 aldım ve açıkcası motosiklet hakkında çok fazla teknik bilgi sahibi değilim. Sizden şu konuda yardım istiyorum.

Şimdi motosikleti sorunsuz çalıştırıyorum yani marş basmada sorun yok, uzun kısa farlar yanıyor, sinyal ışıkları da sinyal verilmediği sürece sıkıntısız yanıyor ancak sinyal vermek istediğimde sadece sol arka sinyal veriyor; önler ve sağ arka çalışmıyor. Ayrıca arka frene bastığımda da stop lambası çalışmıyor sadece ön frenle çalışıyor. Sizce bu sorunun kaynağı ne olabilir, nerelere kontrol etmem lazım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar.

Daha yeni RKS titanic 150 aldım ve açıkcası motosiklet hakkında çok fazla teknik bilgi sahibi değilim. Sizden şu konuda yardım istiyorum.

Şimdi motosikleti sorunsuz çalıştırıyorum yani marş basmada sorun yok, uzun kısa farlar yanıyor, sinyal ışıkları da sinyal verilmediği sürece sıkıntısız yanıyor ancak sinyal vermek istediğimde sadece sol arka sinyal veriyor; önler ve sağ arka çalışmıyor. Ayrıca arka frene bastığımda da stop lambası çalışmıyor sadece ön frenle çalışıyor. Sizce bu sorunun kaynağı ne olabilir, nerelere kontrol etmem lazım?

Ayrıca sağ ve sol sinyal tuşlarına basılınca gösterge o kısımlar aktif oluyor ama sinyal lambaları yanıp sönmüyor

fz6_fazer
18 Mart 2016, 22:21
Tesisatı incelemek gerekir lakin sıfır almışsınız,bence yetkili servise götürün,ücretsiz olarak sorunu halledeceklerini umuyorum

oguzhanlal
18 Mart 2016, 22:47
Arka frene bastiginda lambanin yanmamasinin sebebi buyuk ihtimal fren musurundendir.
On sol sinyal de calissaydi da saglar komple bozuk olsaydi sinyal dugmelerinin oldugu kutuktendir diyecektim ama ondan degil gibi duruyor. Tesisati iyice bir kontrol etmek lazim.
Motorun calismasindan gidisinde sorun yoksa dert etme. Hallolmayacak seyler degil.

whatthefaruk
19 Mart 2016, 00:35
Teşekkürler cevaplar için, yalnız motoru yeni aldım erken daha bugün aldım demek istedim; motor 2.el İşin ilginç tarafı motoru arkadaş getirip bıraktığında hiçbir sıkıntı yoktu; bugün bu sorunla karşılaşmaya başladım onu anlamadım.