PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 48km sifir motor yag yakiyor ?

byyacut
16 Mart 2016, 17:55
Merhaba arkadaslar

Sifir Bayiden almis oldugum kuba cita 100R 2016 model motorum sanirim yag yakiyor bu normalmi :pale:

sey_47
16 Mart 2016, 18:04
nerden anladın yağ yaktığını, söyle öyle yardımcı olabilirler belki de.

muhammetcon
16 Mart 2016, 18:26
Bro sence yağ yakmak normal birşey mi ? :)

truck123
16 Mart 2016, 18:42
Yakmaz sana ole gelmistir 40 km deki motor yagmi yakar

Macit250
16 Mart 2016, 19:17
Benzindir o yağ yaksa duramazsın

Mengu16
16 Mart 2016, 19:45
Motoru zorlamadan sakin sürersen 200-250 km sonra geçer o yağ yakma. Silindir ve sekmanların alışması gerek. Geçen yaz motorumu modifiye ettiğimde başıma geldi bu.

byyacut
17 Mart 2016, 09:17
Arkadaşlar,

Motor çalıştığı zaman ortalık yağ kokuyor elimi egzoza koyduğum zaman hafifçe kararıyor ve elim leş gibi yağ kokuyor ara sıra pıt pıt egzozdan atıyor bizim ustaya sordum diyorki bunlar çok normal şeyler motor hala rodajda yağda yakar benzinide fazla yakar ani gazda yemez bunlar normal şeyler diyor,

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

Motoru zorlamadan sakin sürersen 200-250 km sonra geçer o yağ yakma. Silindir ve sekmanların alışması gerek. Geçen yaz motorumu modifiye ettiğimde başıma geldi bu.

Motor rodajda olduğu için 4.500 5bin deviri geçmiyorum, Ustamız dediki 450 500km ye kadar sakin sakin sür ondan sonra burdan çeşmeye yani 100kmlik yola 50 60 ile git geri dönüşünde sıka sıka gel zorlayabildiğin kadar zorla dedi ayrıca 2 kişi binmek yasakmış

Mertcan39
17 Mart 2016, 09:36
Arkadaşlar,

Motor çalıştığı zaman ortalık yağ kokuyor elimi egzoza koyduğum zaman hafifçe kararıyor ve elim leş gibi yağ kokuyor ara sıra pıt pıt egzozdan atıyor bizim ustaya sordum diyorki bunlar çok normal şeyler motor hala rodajda yağda yakar benzinide fazla yakar ani gazda yemez bunlar normal şeyler diyor,

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

Motor rodajda olduğu için 4.500 5bin deviri geçmiyorum, Ustamız dediki 450 500km ye kadar sakin sakin sür ondan sonra burdan çeşmeye yani 100kmlik yola 50 60 ile git geri dönüşünde sıka sıka gel zorlayabildiğin kadar zorla dedi ayrıca 2 kişi binmek yasakmış

ustan saçmalamış sıka sıka gelinmez rodaj ha deyince mi bitiyormuş 500 e kadar 5 bin deviri geçmiyorsun ani kalkış gaz açma yapmazsın zorlamazsın durmadan aynı devirde gitmezsin vites değişe değişe 500 de yağ değişince maks 7000 devirlerde yine hor kullanmadan zorlamadan 1200 1500 e kadar sürersin sonra bi yağ değişimi rodajın biter bana göre

Seko
17 Mart 2016, 09:53
Yağ yaktığını nasıl anladın ? Ayrıca ustanın söylediğine inanma 1000 km devam et (en iyisi kitapçıkta yazana uy) ve rodaj bittikten sonra bile devir saatinin kırmızı bölgesine girmeden sür.

byyacut
17 Mart 2016, 10:06
Klavyem ingilizce klavye yazim hatalari icin ozur dilerim..

Yag yaktigini nasil anladigimi yukaridaki yorumumda yazdim motor calistigi zaman ortalik yag kokuyor elimi egzoza koydugum zaman hafifce karariyor ve les gibi yag kokuyor elim :pr:

bodrummert
17 Mart 2016, 14:22
Klavyem ingilizce klavye yazim hatalari icin ozur dilerim..

Yag yaktigini nasil anladigimi yukaridaki yorumumda yazdim motor calistigi zaman ortalik yag kokuyor elimi egzoza koydugum zaman hafifce karariyor ve les gibi yag kokuyor elim :pr:

Şimdi kafanı duvara vuracak birşey yok rodaj döneminde olduğu içindir biraz daha kullanmaya devam et zorlamadan sakin sakin eğer devam ederse o zaman sıkıntılaşır ayriyetten hemen hemen aynı fiyatta 180 fc modeli olmasına rağmen neden 100r aldın vergiden dolayımı ?

byyacut
17 Mart 2016, 17:16
Şimdi kafanı duvara vuracak birşey yok rodaj döneminde olduğu içindir biraz daha kullanmaya devam et zorlamadan sakin sakin eğer devam ederse o zaman sıkıntılaşır ayriyetten hemen hemen aynı fiyatta 180 fc modeli olmasına rağmen neden 100r aldın vergiden dolayımı ?

Baslangic motosikleti oldugu icin yuksek cc secmedim bir kac arkadasimda 100R modelini onerdi sehir ici daha az yakiyormus kullanimi biraz daha kolaymis ve benim gibi birisine daha cok uygunmus, ayrica a1 ehliyetim mevcut suanda 125ccye kadar en kisa zamanda a2 ehliyeti almis olurum