PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depo Göçüğü ve Boyası Acil

54kadir
16 Mart 2016, 11:58
Merhaba arkadaşlar. Kırmızı mondial drift motora sahibim. Geçenlerde köyde gezerken viraja biraz hızlı giriş yaptım ve motorum yan yattı fakat motorumda koruma demiri oldugu için herhangi bir zarar görmedi motorum fakat ben o sinirle ayağa kalkıp motorun deposuna tekme attım yani benzin koyulan yerin etrafına ki bir baktım hafif belli belirsiz bir göçük o sorun değil fakat boyası kalktı biraz yani boyanın altındaki gri yer gözüküyor. Sizce ne yapmalıyım ? Kaportacılara gitsem yaparlar mı ve boyanın aynı renk tonunu bulablirler mi ? yardım ederseniz sevinirim

jonvolkan
16 Mart 2016, 12:17
Depoyu söktürüp kaportacıda göçüğü de düzelttirebilirsin. Boyacılar renk hususununda seni bilgilendirirler. Metalik boyalı aksamlarda ilgili parrçanın komple boyanması daha sonuç verir. Metalik olmayan boyalar da sadece bölgesel boyama ile iyi neticeler alınabiliyor. Lakin oto boyacılar için deponun tamamı bile çok küçük bir parça olduğu için. Benim san atavsiyem her halukarda komple boyayı tercih etmen olur. Geçmiş olsun.

54kadir
16 Mart 2016, 12:57
Depoyu söktürüp kaportacıda göçüğü de düzelttirebilirsin. Boyacılar renk hususununda seni bilgilendirirler. Metalik boyalı aksamlarda ilgili parrçanın komple boyanması daha sonuç verir. Metalik olmayan boyalar da sadece bölgesel boyama ile iyi neticeler alınabiliyor. Lakin oto boyacılar için deponun tamamı bile çok küçük bir parça olduğu için. Benim san atavsiyem her halukarda komple boyayı tercih etmen olur. Geçmiş olsun.

Peki teşekkür ederim çok fazla bi fiyat çıkarsa depoyu değiştiririm muhtemelen

ayzek
16 Mart 2016, 14:06
Peki teşekkür ederim çok fazla bi fiyat çıkarsa depoyu değiştiririm muhtemelen

Depo çok daha pahalıya gelecektir merak etme halleder kaportacılar

54kadir
16 Mart 2016, 14:22
Depo çok daha pahalıya gelecektir merak etme halleder kaportacılar

Anladım babamın bi tanıdık arkadaşı varmış kaportacıymış sanırım ona gitmeyi düşünüyorum. umarım boya konusunda sıkıntı çıkmaz

Mertcan39
16 Mart 2016, 15:04
depo 300 liraya yakın olması lazım belki afanızda fiyat açısından bişey oluşur

Mertcan39
16 Mart 2016, 16:35
Ufak çapta lokal boya sorunlarını oje ile kamufle edebilirsiniz.

onu denemiştim kırmızı drifte hiçbir oje tutmuyor maalesef

Mertcan39
16 Mart 2016, 17:07
Haklısınız oje çok kurtarıcı oluyor benim motorun siyah anahtar darveleri olan yerlrr siyah oje kaplı :D

Mengu16
17 Mart 2016, 01:57
Benim Mondial'in furş takımı bilyalarını yenilerken motoru düşürdüm, üst platin depoya çarptı ve benzin deposunun ön tarafında iki tane anahtarla çizilmiş gibi kalın çiziğe sebep oldum. Çizikleri nasıl kapamamı tavsiye edersiniz ? Motor siyah renk. Çıkıntı yapmış boyaları temizleyip o bölgeyi siyaha mı boyayım ?