PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cup Alt Takım Maliyeti Hakkında Ortalama Fiyat Bilgisi

bodrummert
15 Mart 2016, 22:34
Selamın aleyküm öncelikle,

2013 LifanTay100 motorumun alt takımında ve kendinde yapılması gereken sorunlar var ben yazayım ortalama bilgisi olanlar bi fiyat verirse sevinirim :

Arka Mafsal(beşik) 1-2 cm sağa sola oynama yapıyor ,
Motor Yağ yakıyor çalıştırınca sürekli egzozdan duman çıkma muhabbeti :)
Eksantirik sıkıntılı komple değişicek
3 sibob(valf) üçüde bozuk ayarlanıcak
Karbüratör hava ayar vidası yok ( Tane olarak satılıyorsa takılıp hava ayarı yapılıcak )
Vites geçişlerinde vites ışığı sönüyor alt takımdan ses geliyor arada sırada vites dişlileri ve debriyaj de değişicek
Arka fren sıkıntılı sonuna kadar ani fren basınca takılma yapıyor :)
Sorun baya çok bu şekilde masraflarını düşüp fiyattan satmayı düşünüyorum fakat bir yandanda satmak istemiyorum çok temiz :)

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

serkanADH13
16 Mart 2016, 00:03
Arka Mafsal(beşik) 1-2 cm sağa sola oynama yapıyor , Maşa baglantılatında gevseme olabilir, veya beşik burcları değişecek,,,
30 ila 50 lira civarı

Motor Yağ yakıyor çalıştırınca sürekli egzozdan duman çıkma muhabbeti :) Silindir seti değişecek ortalama 150,,200

Eksantirik sıkıntılı komple değişicek zincir ve gergi seti işçilik vs 40,,,60 lira

3 sibob(valf) üçüde bozuk ayarlanıcak ortalama 20,,,30 lira arası,

Karbüratör hava ayar vidası yok ( Tane olarak satılıyorsa takılıp hava ayarı yapılıcak ) tamircide çıkması varsa ücret almayacaktır,

Vites geçişlerinde vites ışığı sönüyor alt takımdan ses geliyor arada sırada vites dişlileri ve debriyaj de değişicek Bu işlem tartışılır,,,test edilmelidir ortalama 200..300 lira tahmını

Arka fren sıkıntılı sonuna kadar ani fren basınca takılma yapıyor :) fren balatası bitmiş 20 ila 35 liradır

Sorun baya çok bu şekilde masraflarını düşüp fiyattan satmayı düşünüyorum fakat bir yandanda satmak istemiyorum çok temiz :)

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
[/B][/QUOTE]

UMARIM iŞİNE YARAYACAKTIR

bodrummert
16 Mart 2016, 15:27
Değerli yorumun için teşekkür ederim

oguzhanlal
16 Mart 2016, 18:58
O değil de açıklamanın sonuna "çok temiz" yazman baya manidar olmuş :)

bodrummert
17 Mart 2016, 04:38
O değil de açıklamanın sonuna "çok temiz" yazman baya manidar olmuş :)
Kendi malın sade sana güzelmiş derler ya o yüzden :)