PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzıman ve Debriyaj Sorunu

mertky
12 Mart 2016, 19:31
Selamlar motosikletim cbf 150 başlıkta belirttiğim gibi birkaç sorunum var yardımcı olursanız sevinirim .

1) Performanslı kullanımda debriyaj ısınınca kavrama değişiyor ve kendi kafasına göre kavrama yapıyor.

2) Vites değiştirmelerde genellikle 1 den 2nci vitese geçtikten birsüre sonra kendiliğinden boşa atıyor.

3) Seri vites küçültmelerde vites arada kalıyor vites göstergesi sönüyor

Mamba09
12 Mart 2016, 20:17
hocam aynı sorunları yaşamıştım. debriyaj balatamda yeniydi, debriyaj balata saclarını değiştirmiştik. bide debriyaj telini değiştirmiştik. düzelmedi. debriyajı açtı ayar yeri varmış, orda birşeyleri kurcaladı usta. öyle düzelmişti. benimki komple vitesi geçiremiyordum, ayırmakta çok sıkıntılıydı.

mertky
12 Mart 2016, 21:37
hocam aynı sorunları yaşamıştım. debriyaj balatamda yeniydi, debriyaj balata saclarını değiştirmiştik. bide debriyaj telini değiştirmiştik. düzelmedi. debriyajı açtı ayar yeri varmış, orda birşeyleri kurcaladı usta. öyle düzelmişti. benimki komple vitesi geçiremiyordum, ayırmakta çok sıkıntılıydı.

teşekkürler servis yolu gözüktü ozaman. peki şu debriyajın ısınması balatanın bitmesine işaret olabilirmi