PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bujilere elektrik gelmiyor

xmail16
05 Mart 2016, 12:59
Özet : Motora elektrik gelmiyor ? Sebebi Nedir ? (Akü dolu, marş basıyor, lambalar yanıyor, korna basıyor ama buji uçlarında elektrik yok. Motor çift silindir 250 cclik chopper)

Arkadaşlar merhaba, motoru yıkamayı her ne kadar doğru bulmasam da yıkamak durumunda kaldım. Yıkadıkdan sonra çalıştı fakat biraz su kaçtığı için tekliyordu. Bi süre sonra düzeldi. Fakat üzerinden 3 gün geçti hava şartlarından dolayı çiğ olşmuş ve motor ıslaktı. kuruttum fakat yolda giderken birden stop etti ve çalışmıyor.

Problemin buji kablolarına elektrik gelmemesi olduğunu tespit ettim. fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sizce sorun nedir ne yapmam gerekiyor ? Kablo yada bujiler bozuk desem çift silindir 2 buji 2 kablo aynnı da mı bozuluyor?

Emin olduğum noktaları belirteyim ki cevaba dha hızlı ulaşalım. Motora benzin geliyor, akü dolu, marş motoru sağlam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

104 kişi bakmış cevap yok, en azından 1 konuda fikri olan yok mu :/ ?

sedat_57
05 Mart 2016, 14:02
İndüksiyon bobinine bak deponun altında olur

Jrspawn
05 Mart 2016, 14:43
Kontakta veya motor stop kumandasında temeszsızlık veya oksitlenme olabilir.

burakcvck
05 Mart 2016, 15:00
Yan ayaklık müşürün arızalanmış olabilir.

Ayaklık kapalı da olsa elektrik kesiyordur. Bi kontrol ettir.

xmail16
07 Mart 2016, 15:22
ben hepsini denedim ama sonuca ulaşamadım yinede hepinize teşekkürler :) servise bıraktım bakalım. sonuca ulaşınca cevabı paylaşırım.

xmail16
09 Mart 2016, 02:32
Sorun çözüldü arkadaşlar statör arızalanmış. yenisini taktık düzeldi :) parçayı bilmeyenler için fotoğrafını da paylaşıyorum ;

http://www.taymot.com/Images/Urun/12072015132633.jpeg