PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakayı Silikon İle Tutturmak

beykurt
04 Mart 2016, 10:59
Selam herkese,
Yarın motorumun plakasını takacağım.Plakalık veya vida ile uygulama yapmak istemiyorum.Hoş durmuyor.Silikon ile tutturmak istiyorum.Arabamda bu şekilde yapmıştım daha çok duruyor.
Fakat kafamda şu soru var.Yapıştırdıktan sonra zamanla rüzgarın plaka metaline uyguladığı kuvvet ile plaka düşer mi? Aranızda uygulayanlar var ise bilgi verebilir mi?

ZümeR
04 Mart 2016, 11:06
Bence plakayı hiç takma..

dogukanbalci
04 Mart 2016, 11:09
Plakalığı motora amerikan kelepçe ile tutturdum. Plakalığa da plakayı çift taraflı 3m bant ile tutturdum...

Mengu16
04 Mart 2016, 11:13
Ben olsam plakaya perçin attırırdım. Plakanı çalarlarsa ruhsatı değiştirmek zorunda kalıyosun.

beykurt
04 Mart 2016, 11:26
Plakalık kullanmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Ben olsam plakaya perçin attırırdım. Plakanı çalarlarsa ruhsatı değiştirmek zorunda kalıyosun.

Nasıl ruhsat değiştiriyoruz :S Gidip tekrar plaka basım yerinden çıkartamıyor muyuz?

Mengu16
04 Mart 2016, 11:43
Plakalık kullanmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Nasıl ruhsat değiştiriyoruz :S Gidip tekrar plaka basım yerinden çıkartamıyor muyuz?
Hayır onu birkaç senedir kabul etmiyolar. Ruhsat ve plaka numarası değişiyor sonra plaka alıyorsun. Mühürsüz sıradan bir plaka bastırma şansın her zaman mevcut tabiki.

Tundzhay
04 Mart 2016, 12:06
Selam herkese,
Yarın motorumun plakasını takacağım.Plakalık veya vida ile uygulama yapmak istemiyorum.Hoş durmuyor.Silikon ile tutturmak istiyorum.Arabamda bu şekilde yapmıştım daha çok duruyor.
Fakat kafamda şu soru var.Yapıştırdıktan sonra zamanla rüzgarın plaka metaline uyguladığı kuvvet ile plaka düşer mi? Aranızda uygulayanlar var ise bilgi verebilir mi?

Bolca sıkarsan sorun olcağını zannetmem ama yinede garantisi yok. en temizi vida.
Araba konusuna gelince. Arkadaşım arka plakayı silikonlamıştı. Sonra değiştirmek için plakatı sökmek isterken silikolar o kadar şiddetli yapışmıştı ki boyayı kaldırdı arabanın. sıkıntı yani. sonra yeni plakayı çift taraflı bantla tutturdu. bir senedir sorunsuz kullanıyor. ama o bant da zamanla özelliğini kaybediyor

beykurt
04 Mart 2016, 12:30
Bolca sıkarsan sorun olcağını zannetmem ama yinede garantisi yok. en temizi vida.
Araba konusuna gelince. Arkadaşım arka plakayı silikonlamıştı. Sonra değiştirmek için plakatı sökmek isterken silikolar o kadar şiddetli yapışmıştı ki boyayı kaldırdı arabanın. sıkıntı yani. sonra yeni plakayı çift taraflı bantla tutturdu. bir senedir sorunsuz kullanıyor. ama o bant da zamanla özelliğini kaybediyor

Arabadakini sökerken tel yada misina kullanmak gerekiyor.Arabadaki silikon düşmez çünkü herhangi bir rüzgar direnciyle karşılaşmıyor.Ama motordaki plaka yolda giderken rüzgar aldığından bu kuvvet zamanla acaba zayıflatır mı diye merak ettim.Ama %1 bir zayıflatma olur gibime geliyor.Normal bir insan bile zorlukla o silikonu ayırıyor.Rüzgarın ayırması çok zor ihtimal.

Bosix
04 Mart 2016, 12:59
düşüyor vidala bence benımkı dustuydu