PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır motor stop ediyor ani gaz yemiyor boğuluyor

byyacut
04 Mart 2016, 08:51
Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz pazartesi günü Kuba yetkili bayiden 0 Kuba çita 100R satın aldım başlangıç motoru olarak, ama karşılaştığım sorun beni şaşırttı bir kaç motorcu ustaya sordum motor daha sıfır zamanla toparlayacaktır dediler birde sizlere sorayım dedim.

Sabahları motoru çalıştırıyorum stop ediyor bu iş 3 defa tekrarlanıyor sonrasında fazla fazla gaz vermemle biraz ısınınca çalışmaya devam ediyor ama benim merak ettiğim konu şu motora ani gaz verdiğim zaman motor boğuluyor devir almıyor birde ara sıra motordan çıt pıt bir şey patlıyor stop ediyor motor bunun sorunu nedir servise götürmeyi planlıyorum ama herkes gerek yok sıfır motor o yüzden diyor motor daha 10km'de :pr:

Yanlış yazdığım bir şey varsa affedin lütfen yeniyim bu forumda

feti_can
04 Mart 2016, 08:57
Benim motoru da ikinci el aldım 7000 km civarında benzer durum var
Bir türlü çözemediler

Bence kesinlikle servise götür bakalım onlar ne diyecek
İleride geçmezse falan aldığımdan beri yapıyor getirdim diyebilirsin en azından

byyacut
04 Mart 2016, 09:02
Benim motoru da ikinci el aldım 7000 km civarında benzer durum var
Bir türlü çözemediler

Bence kesinlikle servise götür bakalım onlar ne diyecek
İleride geçmezse falan aldığımdan beri yapıyor getirdim diyebilirsin en azından

Mantıklı aslında en iyisi ben bugün bir servise uğramalıyım, sonuçta 0 motor aldık 2.el değil arkadaşımda 150r var onda ani gazda böyle bir durum söz konusu değil direk devir alıyor motor ama benim motorumda boğuluyor stop ediyor bazen

El7is
04 Mart 2016, 09:25
Motor daha rodajın rodsjında.:)
Zamanla ortadan kalkar.
Kış ayındayız, çok doğal ısınmadan stop etmesi.

Mengu16
04 Mart 2016, 10:41
Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz pazartesi günü Kuba yetkili bayiden 0 Kuba çita 100R satın aldım başlangıç motoru olarak, ama karşılaştığım sorun beni şaşırttı bir kaç motorcu ustaya sordum motor daha sıfır zamanla toparlayacaktır dediler birde sizlere sorayım dedim.

Sabahları motoru çalıştırıyorum stop ediyor bu iş 3 defa tekrarlanıyor sonrasında fazla fazla gaz vermemle biraz ısınınca çalışmaya devam ediyor ama benim merak ettiğim konu şu motora ani gaz verdiğim zaman motor boğuluyor devir almıyor birde ara sıra motordan çıt pıt bir şey patlıyor stop ediyor motor bunun sorunu nedir servise götürmeyi planlıyorum ama herkes gerek yok sıfır motor o yüzden diyor motor daha 10km'de :pr:

Yanlış yazdığım bir şey varsa affedin lütfen yeniyim bu forumda
Motorda jikle diye bir şey var motor soğukken kullanıyormusun ?

Mamba09
04 Mart 2016, 14:58
kardeşim jikleyi açık unutmuş olabilir misin? çat pat patlaması genelde ondan olur. jikleyi sabah motor soğukken aç öyle çalıştır motoru. ısınınca jikleyi kapat.

byyacut
05 Mart 2016, 09:42
Jikle kapalı,

Dün servise gittim serviste motora baktılar ve söyledikleri şey diğer motorları bilmem ama tüm kuba çitalarda durum aynı bir anda dip gaz yaptığınız zaman fazla benzin veriyor ve motor yakamıyor dediler isterseniz diğer motorlarda deneyin dediler ortalama 4 tane sıfır motorda denedik hepsinde aynı durum var 1 tanede 5000kmde olan bir motorda denedik ondada aynı durum mevcut.

Yani düzeltilecek bir şey yokmuş hepsinde aynı durum söz konusu bir anda dip gaz yapınca motor boğuluyor benzini yakamıyormuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

kardeşim jikleyi açık unutmuş olabilir misin? çat pat patlaması genelde ondan olur. jikleyi sabah motor soğukken aç öyle çalıştır motoru. ısınınca jikleyi kapat.

Jikle aşağıya bakıyor, yanlışım varsa düzeltin aşağıya baktığında kapalı diye biliyorum

El7is
05 Mart 2016, 10:29
Jikle aşağıya bakıyor, yanlışım varsa düzeltin aşağıya baktığında kapalı diye biliyorum

Doğrudur. Aşağıya bakacak.

forewer
05 Mart 2016, 10:39
Motor soğukken ani gaz vermelerde stop etmesi özellikle küçük hacimli makinalarda çok normaldir, bu fazla benzinin değil aniden giren fazla havanın yani fakirleşen karışımın etkisidir.

tyfn06
05 Mart 2016, 11:08
Kubalarin bir çogu balansörlü ani gaz verdiginde gaz yemez yani serviste bisy yapamaz ayrica 0 motorun istop etmesi normal piston silindiri suan zamanla o sorunun kalmaz
Motoru kesinlikle yuksek devirli kullanma 6bin deviri gecme 500-600km sonra o sorun gecer 1000km sonra ince ayar bi sibop ayarlattr guzelce binrsn