PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 Yıllık hayal gercek oluyor..

Uralgur
01 Mart 2016, 20:23
Oncelikle herkese merhaba,

Foruma yeni uye oldum ve umarim konuyu dogru yere acmisimdir.. Motosiklet hayatima 150 lik Keeway scooter ile basladim 4-5 ay kullanip trafigi bi nebzede olsa ogrendim.. Ve artik istedigim motosikleti (cbr 125 r) bugun gidip kaporayi verip bi ucundan tuttum..

Kismetse 10 gun icerisinde alacagim,ilk defa sıfır bi motosiklet alacagim icin ilk aldigimda neler yapmam gerektigiyle ilgili bilgim yok,ne yapmaliyim,nelere dikkat etmeliyim var mi tavsiyeleriniz..

Herkese iyi aksamlar..

El7is
01 Mart 2016, 20:31
Hayırlı uğurlu olsun.
- Ekipman.
- Eğitim.
- Empati.

Uralgur
01 Mart 2016, 20:32
Cok tesekkur ederim hocam,p.tesi 2 gunluk egitime baslayacagim ekipmanim cok onceden hazirdi.

MazhaRR
01 Mart 2016, 20:35
Kendine zaman ver unutma hiçbir şeyi bir anda uygulamaya dökemezsin.

Uralgur
01 Mart 2016, 20:39
Nasil yani hocam,acar misin biraz ?

El7is
01 Mart 2016, 20:42
Nasil yani hocam,acar misin biraz ?
Zamana ihtiyacın var.
2 gün aldığın eğitimi uygulamaya dökmek 2 günde olmayacaktır.
Belki aylar sürecektir.

Draconian
01 Mart 2016, 21:40
6 yıllık hayalinin 125'lik bir motora 10.000 küsür lira vermek olması beni biraz şaşırttı ne diyeyim. Her neyse, alan razı veren razı durumu sanırım.

alijian
01 Mart 2016, 21:45
Hayırlı olsun. İyi seçim.

turbocharge
01 Mart 2016, 22:38
6 yıllık hayalinin 125'lik bir motora 10.000 küsür lira vermek olması beni biraz şaşırttı ne diyeyim. Her neyse, alan razı veren razı durumu sanırım.
Ne yapsaydı 600 lük motor mu alsaydı? Motosiklet fiyatları pahalandı evet fakat piyasada alınabilecek mantıklı motorlardan biri cbr.

Foruma yeni uye oldum ve umarim konuyu dogru yere acmisimdir.. Motosiklet hayatima 150 lik Keeway scooter ile basladim 4-5 ay kullanip trafigi bi nebzede olsa ogrendim.. Ve artik istedigim motosikleti (cbr 125 r) bugun gidip kaporayi verip bi ucundan tuttum..

Kismetse 10 gun icerisinde alacagim,ilk defa sıfır bi motosiklet alacagim icin ilk aldigimda neler yapmam gerektigiyle ilgili bilgim yok,ne yapmaliyim,nelere dikkat etmeliyim var mi tavsiyeleriniz..

Herkese iyi aksamlar..
Hayırlı olsun rodajına dikkat et, kullanıp kitapçığına uyarsan iyi olur.

Draconian
01 Mart 2016, 22:52
Ne yapsaydı 600 lük motor mu alsaydı? Motosiklet fiyatları pahalandı evet fakat piyasada alınabilecek mantıklı motorlardan biri cbr.

Hayırlı olsun rodajına dikkat et, kullanıp kitapçığına uyarsan iyi olur.

125cc'ye o paraları vermek mantıktan ziyade ahmaklıktır benim gözümde. Tabii bu benim kişisel görüşüm, kimseyi yargılamıyorum.

EMRE_R19
01 Mart 2016, 23:21
Motor gercekten 125cc ye göre pahalı ama bu namussuz honda nında öyle bi pazarı varki alıp 2 yıl binip neredeyse aynı paralara satıyorsun.o yüzde hondada fiyat pek önemli degil nasıl olsa zarar etmiyorsun

arda4
02 Mart 2016, 15:17

Herkese iyi aksamlar..

Allah kazadan beladan korusun. Hocam her şeyin başı güvenlik. sizi riske atabilecek hiçbir şey yapmayın. Asla "Amaaan, bir şey olmaz demeyin"
https://www.youtube.com/playlist?list=PLwkhjyk_a0tqstvZIflkx0J49AgZV6rIQ

Arkadaşların dediği gibi, iyi ekipman, iyi eğitim.

Bir de elbette bulabildiğiniz en kaliteli lastiği motorunuza taktırın.

motoru brandasız bırakmayın, her daim yeni kalsın. Ben yıkamıyorum bile :queen:

jackonbir
02 Mart 2016, 15:30
Bu sitedekilerin % 99 u 125 cc bi racing motosikletin hakkını verecek kapasitede değildir (ben dahil)
ama 125 cc aldığın için konuşacak çok kişi olacaktır. kafana takma. hayırlı uğurlu olsun...

ZümeR
02 Mart 2016, 15:34
La depoyu doldurup bincen fabrika herşeyi yapmış zaten yapcak bi şey yok.
Lastiklere dikkat et yeter..

MoKo777
02 Mart 2016, 15:35
Hayırlı olsun kardeşim.O motora o kadar para verilir mi tarzı şeyler söyleyip hevesini kıran arkadaşlara aldırma.Her motora edecek lafları olan arkadaşlar var.Para senin, zevk senin keyfine bak.Kazasız sürüşler dilerim.

Evoque
02 Mart 2016, 15:41
Canavar gibi motor. Hayırlı uğurlu olsun yiğidim.

banasorma
02 Mart 2016, 15:52
Heyecanın o kadar güzel ki, inan ben almış gibi sevindim. ekipman ve eğitim konusunda yorum yapan tüm arkadaşlara katılıyorum. kazasız belasız sürüşler dilerim. Hayırlı olsun.

M.Cankurt
02 Mart 2016, 16:29
Ne diyelim hayırlı olsun. Güzel bir seçim ekstra plaka ruhsat işlerin olacak 0 alacağın yerde muamele ücreti 300-400 arası değişebilir. Ver onlar uğraşsın ama kendin halledersen daha uyguna yaparsın zorlanacağın birşey yok.

Canyassts
02 Mart 2016, 17:05
Sana çoğu kişi 'aa buna o kadar para verilir mi ? ' diyecek fakat sen bunlara aldırış etme güvenle sür keyfine bak :) kazasız belasız tekerine taş değmesin..

shruikan
02 Mart 2016, 18:22
125cc'ye o paraları vermek mantıktan ziyade ahmaklıktır benim gözümde. Tabii bu benim kişisel görüşüm, kimseyi yargılamıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=af8AaXiqaw8

arda4
02 Mart 2016, 18:34
Bu sitedekilerin % 99 u 125 cc bi racing motosikletin hakkını verecek kapasitede değildir (ben dahil)
ama 125 cc aldığın için konuşacak çok kişi olacaktır. kafana takma. hayırlı uğurlu olsun...

Aynen öyle, sen keyifle sür kardeşim:

https://www.youtube.com/watch?v=VvpLy81lT40

redlion999
02 Mart 2016, 18:40
Hem acemiliğinizi çinliyle atmışsınız hemde ufak cc japona geçmişsiniz herhalde yapılabilecek en doğru hareketi yapmışsınız.

Hem diğerleri gibi ah farım gitti ah motor tekliyor yok marş basmıyor sorunu yaşamazsınız. 2. elde de çinli,tayvanlı,hintli gibi kaybın olmaz.

Rodajı iyice araştır nasıl yapılır diye başka sorun olmaz.

arda4
02 Mart 2016, 18:44

Aynen öyle, sen keyifle sür kardeşim: