PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seyhan 250 Kaçakmı var yoksa statörümmü arızalı

BrARES
01 Mart 2016, 17:50
merhaba herkese iyi günler dilerim motorumla ilgili bikaç haftadır sıkıntı yasıyorum daha oncede basıma gelmıstı aku sarj olmuyordu yenı konjektor ve yanan diyotu degıstırdım bı sure ıdare ettı ama sımdı aynı sorunu sık yasamaya basladım 2gun once bagladıgım konjektor ve dıyot arıza cıkarttı ve akunun + kutbuna bağlı olan sigorta bile yandı dıyotlar statorden gelen akıma dayanamayıp erimeye başlıyor sorun ne olabılır bıyerde kaçakmı var yoksa statörümü değiştirmem lazım. Resimdekide rahmetli diyot :cherry:http://imageshack.com/a/img923/7713/KD1Cbz.jpg

Cumali ALP
01 Mart 2016, 20:51
Merhaba öncelikle geçmiş olsun.

On metre diye tabir edilen elektrikçilerin kullandığı ölçü aleti ile statörün kaç volt ürettiğini kontrol edin max 14.2 volt üretmesi gerekiyor muhtemelen sizin statör daha fazla elektrik üretiyor bu nedenle konjektör ve diyotları yakıyor.

Ustanız konjektör ve diyotu tekrar değişsin ve statörün kaç volt ürettiğini kontrol etsin yüksek voltaj üretimi varsa statöründe değişmesi gerekecek.