PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigortalar Hakkında Önemli Gelişme ( Hakkımızda Hayırlısı Olsun )

volkan190
01 Mart 2016, 13:18
http://www.yeniakit.com.tr/haber/trafik-sigortasi-ve-kasko-birlesiyor-140471.html

sey_47
01 Mart 2016, 13:38
Tıklamayın boşuna

Sigorta şirketleri, maliyetleri sebep göstererek trafik sigortalarına aşırı zam uyguladı. Araç sahipleri ise bu duruma tepki gösteriyor. Hatta trafikte sigortasız dolaşan araç sayısında ciddi artış oldu. Bakan Yıldırım ise, sigorta ile kaskoların birleştirileceğini açıkladı. Böylece zamlar için maliyetleri ortaya atan sigorta şirketlerinin kasasından daha fazla para çıkabilir.

Haberleşme Bakanı Yıldırım, 1 Nisan'dan itibaren 4,5 G hizmetinin başlayacağını kaydederek, "Burada kullanılan veri iletişim hızı, veri gönderme, yazı ve fotoğraf gönderme işlemleri, mevcut hızın 10 katına çıkacak. Trafikte hız; felaket, bilişimde hız; bereket.'' şeklinde konuştu.

TRAFİK SİGORTASI

Bakan Yıldırım trafik sigortasıyla ilgili ise, ''Trafik ve kasko sigortası ile ilgili son 1,5 yılda bir sorun yaşadığımız ortada. Bunun sebebi bir takım yasal boşluklardan yararlanarak sigorta kapsamındaki hasarların miktarları arttı. Sigorta şirketleri de buna dayanarak primleri arttırdılar. Bugünlerde yapacağımız bir düzenleme ile alternatiflerden biri kasko ile trafik sigortasının içeriğini bir arada bulundurarak tek bir poliçeye dönüştürüp yasal boşluktan kaynaklanan istismarın önüne geçerek yeni bir sigorta sistemini devreye sokacağız. Çalışmalar devam ediyor. Kısa sürede tamamlamış olacağız." ifadelerini kullandı.

Draconian
01 Mart 2016, 14:07
Yeniakit'ten sonrasını okumadım. Çöp haber.

Peder
01 Mart 2016, 14:09
Yeniakit'ten sonrasını okumadım. Çöp haber.

+1 aynı şekilde.

El7is
01 Mart 2016, 14:18
Bense bir umutla, güzel bir haber bekliyorum.:sunny:

Thracian
01 Mart 2016, 14:39
Klasik AK-it haberi.Sonuç yok,gerçek anlamda bir gelişme yok.Haberin içeriği benim gördüğüm kadarı ile aynen şöyle;

"Blaa blaa lbaa bllaaa blaaa blaaaa lbaaal baaal balla baaaa 4.5 G ??...Blablaaaa ballaaaaa Trafik Sigortası Blaaa blaaa blaaa blaaa balllaaa hebele hübeleeee hop hop blaa blaa blaaa Çalışmalar devam ediyor falan filan .. Blaa blaaa Kısa sürede nah tamamlamış olacağız.Blaaa blaaa.Kasko ile trafik sigortası birleşicek blaaa blaaa bllaaa feci kazık geliyor dikkat blaaa blaaa blaaa"

Tundzhay
01 Mart 2016, 14:50
Klasik AK-it haberi.Sonuç yok,gerçek anlamda bir gelişme yok.Haberin içeriği benim gördüğüm kadarı ile aynen şöyle;

"Blaa blaa lbaa bllaaa blaaa blaaaa lbaaal baaal balla baaaa 4.5 G ??...Blablaaaa ballaaaaa Trafik Sigortası Blaaa blaaa blaaa blaaa balllaaa hebele hübeleeee hop hop blaa blaa blaaa Çalışmalar devam ediyor falan filan .. Blaa blaaa Kısa sürede nah tamamlamış olacağız.Blaaa blaaa.Kasko ile trafik sigortası birleşicek blaaa blaaa bllaaa feci kazık geliyor dikkat blaaa blaaa blaaa"

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen::queen::queen:

braveguy
01 Mart 2016, 15:16
Bütçeye dost birşey çıkmaz bence beklentileri yükseltmeyin. Olsa olsa fiyatı iyice arttırıp kasko+zorunlu trafik sigortası çıkarırlar. Bu sayede kasko da zorunlu hale gelir.

shooter1
01 Mart 2016, 16:04
gençler geçen hafta sigortacıdan öğrendiğime göre indirim yok bindirim de yok bu fiyatlara razı olacakmışız
tekrar söyleyim geçen hafta ergo sigortadan 175 tl teklif aldık ona yaptırdım, motosiklet satış bedelini geçen sigorta fiyatı da çıktı

mgora
01 Mart 2016, 16:59
Yeni Akit gibi çöp gazeteleri okumak bile anlamsız değil referans göstermek , sırf dezenformasyon , yalan haber.
Hatta geçenlerde bir yazarları (nasıl yazarsa) godaddy firmasını paralel ilan etmişti.

bomber
02 Mart 2016, 15:19
Asıl kasko ile sigortanın birleşmesi bizim zararımıza olur. Biliyoruz ki çoğu firma motosikletlere kasko teklifi dahi yapmamakta, çoğu otomobil fiyatlarının 2 3 katı teklif yapmakta. Eğer birleşirse o fiyatlara hiçbir motorcu dayanamaz..

disturbed
02 Mart 2016, 15:25
Tıklamayın boşuna

yeni akit linkine kesinlikle kimse tıklamasın, virüs bulaşıyor. :cat:

ZümeR
02 Mart 2016, 15:32
Baba;
poliçeyi, ruhsatı yırtıp, plakayı sökerek hızlı bir makinaya bineceksin.
Çevirmelerde kaçacaksın.
Yakalayan olursa cezayı keser motoru bağlar ona da razı olacaksın.

shruikan
02 Mart 2016, 18:32
Bugün 515 liraya yaptırdım sigorta. Zaman kaybetmek istemedim; gerçi dediğiniz gibi, bunlar iki elleriyle bi ski doğrultamazlar.

Kaskoyla birleşse ne olacak? Hepten soyarlar bizi?

Bune
02 Mart 2016, 18:34
Bugün kaskoya 570 lira sigortaya da 630 lira ödedim, geçen sene 340 a sigorta yaptırmıştım aynı motora, suçlu devlettir sen sigorta şirketine geçmişe yönelik 10 senelik tazminatları ödeyeceksin dersen onlarda böyle yapar.

KIDI
02 Mart 2016, 18:36
Hiç ümitlenmeyelim bizi bekleyen böyle birşey olur sonunda

http://i.hizliresim.com/d30bMr.jpg (http://hizliresim.com/d30bMr)

berkcigdem
02 Mart 2016, 19:39
xmax 400 ' e 840 tl ödedim !! sinirimden kuduruyorum bakalım 6 ay sonra tenereninki biticek o zaman ne sokucaklar bana ::angry2::::angry2::::angry2::::angry2::::angry2::