PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoexpo fuarından CBR 650F aldım...

HAKANNICA
29 Şubat 2016, 11:29
Arkadaşlar merhaba,

Moto expo fuarındaki cazip indirim sebebiyle uzun zamandır takip ettiğim CBR 650F Siyah/Kırmızı renkteki motoru aldım, benim gibi motor bekleyenler varmı aramızda?

https://i.ytimg.com/vi/fDfELRhmOJQ/maxresdefault.jpg

essegesse
29 Şubat 2016, 11:33
Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.İdeal bir motordur kendisi.

redlion999
29 Şubat 2016, 11:37
Standdaki motoru mu aldınız acaba? Geçen sene fuardaki mt 07 motocage di sanırsam tüm yapıştırmaları sökmeye çalışmışlardı. Eğer öyleyse teslim alırken iyi kontrol edin. Hayırlı olsun

One_ Million
29 Şubat 2016, 11:38
Evet var fiyat fırsatından ötürü bende Cbr1000RR aldım Mart 15' e kadar gelir diyorlar sana ne dediler? Bu arada Hayırlı Uğurlu olsun. :)

gokberk6426
29 Şubat 2016, 11:44
ne kadara aldınız acaba ? hayırlı uğurlu olsun cok guzel motor

HAKANNICA
29 Şubat 2016, 11:50
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar motor alan arkadaşlarımıza da hayırlı uğurlu olsun. Standdakini almadım zira standdaki beyazdı. Benim aldığım resimdeki siyah kırmızı (Special Red diye anılan) rengi.

Banada 15-20 MArt arasında teslim ederiz dediler. Fuar öncesi satış fiyatı 33.400 iken 31.400 e aldım.

serdar1547
29 Şubat 2016, 11:54
hayırlı olsun, kazasız belasız binmeniz dileğiyle...

Draconian
29 Şubat 2016, 11:59
Standdaki motoru aldıysan üzgünüm ama cumartesi günü her yanını mıncıkladım ben onun.

HAKANNICA
29 Şubat 2016, 12:04
Teşekkür ederim Serdar bey,

Bu arada egzost ve lastik seçimi için önerisi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.
Lastik için Angel GT veya Rosso2 olarak kullanan muhtelif arkadaşlar var. Angel uzun yol için nispeten daha uzun ömürlü, Rosso2 için daha iyi tutunan nispeten daha kısa ömürlü yorumları yapılıyor. Her ikisinide kullanan arkadaşların yorumlarını almak isterim.

Egzost konusunda tavsiye edebileceğiniz bir marka model varmı? You tube da biraz araştırma yapmıştım fakat net bir seçim yapamadım açıkçası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Standdaki motoru aldıysan üzgünüm ama cumartesi günü her yanını mıncıkladım ben onun.

Bende cumartesi ve pazar günü motorun üzerinden hiç inmedim fuarda :)

pikatel34
29 Şubat 2016, 12:09
Hayirli olsun,kazasiz belasiz.Bende fuardan nc750x dct aldim.mart ici gelir dediler

istanbu_gezg
29 Şubat 2016, 12:10
hocam bence etiket vs hiçbirşey söktürmeyin hepsi orjinalindeki gibi kalsın bence fuardan almışşınız güzel bir hatıra olur diye düşünüyorum,

bkz : cbr 125 fuar rengi bitmedi gitti bu motor :D

HAKANNICA
29 Şubat 2016, 12:13
Hayırlı olsun pikatel, sizin motorda 10 numara 5 yıldız. Fuarda epey bir süre inceledim. O full face kask konacak bagaj ne öyle :)Otomatik olması ayrı bir güzellik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

@istanbu_gezg

Fuardan aldım derken anlam karmaşası yarattıysam üzgünüm. Fuardaki sergilenen üründen almadım. Sipariş verdim sadece.

hocam bence etiket vs hiçbirşey söktürmeyin hepsi orjinalindeki gibi kalsın bence fuardan almışşınız güzel bir hatıra olur diye düşünüyorum,

bkz : cbr 125 fuar rengi bitmedi gitti bu motor :D

M.Cankurt
29 Şubat 2016, 12:20
Hayırlı olsun detaylı fotoğrafları bekliyoruz :)

HAKANNICA
29 Şubat 2016, 13:04
Hayirli olsun,kazasiz belasiz.Bende fuardan nc750x dct aldim.mart ici gelir dediler

Dur tahmin edeyim mavisini aldın :)

actros1
29 Şubat 2016, 13:08
hayırlı olsun aga...

pikatel34
29 Şubat 2016, 13:47
Dur tahmin edeyim mavisini aldın :)

aklim mavideydi ama kapmislar onlari bize gumusle beyaz kalmis.bende gümüşü tercih ettim mecbur :)

HAKANNICA
29 Şubat 2016, 14:35
Benim soru kaynadı, lastik seçimi ve egzost konusunda arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.

Sj's
29 Şubat 2016, 14:48
Benim soru kaynadı, lastik seçimi ve egzost konusunda arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.

Metzeler M7 RR onerebilirim. Kivami tutus acisindan Rosso 2 ile omur acisindan Angel GT arasinda. Ama motoru ben almis olsaydim direk Rosso Corsa yapistirirdim :) 6000 km dolmadan da bitirirdim gene alirdim. Zamk gibi tutuyor.

YouSuffer
29 Şubat 2016, 15:31
vay be bu fiyatlara 0 alan insanlar görmek :) full sistem tiger, lastikleride road 4 takın keyifle gezin..

barodi
29 Şubat 2016, 15:50
Arkadaşlar merhaba,

Moto expo fuarındaki cazip indirim sebebiyle uzun zamandır takip ettiğim CBR 650F Siyah/Kırmızı renkteki motoru aldım, benim gibi motor bekleyenler varmı aramızda?

Kiskandim yanı o derece. Hayırlı olsun kazasız belasiz maşallah diyelimde nazar deymesin

MD.Murat
29 Şubat 2016, 15:52
Konuyu okumadan yorum yapanları banlasak olmuyor mu =)

Çok güzel. Çok çok güzel. Bayıldım rengine de valla. Gözüm kaldı 😁 maşallah nazar değmesin =)

HAKANNICA
29 Şubat 2016, 16:12
Kiskandim yanı o derece. Hayırlı olsun kazasız belasiz maşallah diyelimde nazar deymesin

Teşekkür ederim, Rabbim sana daha güzellerini nasip etsin inşallah.

avici
29 Şubat 2016, 16:34
Bu motora en güzel lastik rosso corsadır. Rosso2 den uzun ömürlü.

HamzaBey95
29 Şubat 2016, 17:25
Hayırlı olsun kazasız belasız :) Darısı başımıza, yakında biz de alırız inşallah :mrgreen:

EmirhanCoskun
29 Şubat 2016, 17:53
Evet var fiyat fırsatından ötürü bende Cbr1000RR aldım Mart 15' e kadar gelir diyorlar sana ne dediler? Bu arada Hayırlı Uğurlu olsun. :)

mart 15 diyorlar ama o mart sonunu buluyor hocam..şimdiden iyi bekleyişler ve hayırlı olsun :)

trancexp
29 Şubat 2016, 18:10
https://www.youtube.com/watch?v=fDfELRhmOJQ
değişik bişi olmuş :) Hayırlı olsun .

biyeybaraküs
29 Şubat 2016, 18:41
Arkadaşlar merhaba,

hayırlısı olsun maşallah diyelim şimdiden kazasız belasız , bu renk ve tasarımı EİCMA fuarına özel şov motoru olarak yaptırdılar biliyordum ama honda yaptıysa kendilerinden beklenmeyen hareketler gerçekten , yanıyor , ateş ediyor makine :cat:

TIGERSHARK
29 Şubat 2016, 18:59
Güle güle kullanın

harun27
29 Şubat 2016, 19:00
Hayırlı olsun kazasız belasız insallah

HAKANNICA
29 Şubat 2016, 19:15
Tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Motoru olanlara kazasız belasız yolculuklar, olmayanlarada daha iyileri tez zamanda nasip olur inşallah.

Shamy
29 Şubat 2016, 19:16
Pirelliler kısa ömürlü, omur/performans açısından metzeler m7rr.

Bende 2015 cbr 1000rr ve 2015 650f var ikisinde de m7rr kullanıyorum. Pirelli daha iyidir diyenlere bakmayın. 650f ile o pirellinin hakkını veremezsiniz zaten , süspansiyon, şase, geometri .. Race bir motor değil çok zorlanmaya gelmiyor, belirli sınırlar içinde güzel spor kullanılabiliyor ama limitleri belli
Bu motoru sportif touring olarak kullanacaksiniz. O yüzden m7rr hatta angel yada pilot road 4 daha uygun 650f e.

HAKANNICA
29 Şubat 2016, 19:21
Pirelliler kısa ömürlü, omur/performans açısından metzeler m7rr.

Bende 2015 cbr 1000rr ve 2015 650f var ikisinde de m7rr kullanıyorum. Pirelli daha iyidir diyenlere bakmayın. 650f ile o pirellinin hakkını veremezsiniz zaten , süspansiyon, şase, geometri .. Race bir motor değil çok zorlanmaya gelmiyor, belirli sınırlar içinde güzel spor kullanılabiliyor ama limitleri belli
Bu motoru sportif touring olarak kullanacaksiniz. O yüzden m7rr hatta angel yada pilot road 4 daha uygun 650f e.

:) M77RR, Angel, Road4 diyorsun. Çok kararsız kaldım. M7RR performansından bahsedermisin biraz? Özellikle otoban, viraj ve ıslak zemin performansları hakkında... Şimdiden Teşekkürler yanıtın için.

Shamy
29 Şubat 2016, 19:38
M7 rr turkiyenin bozuk yollarina uygun en iyi sport lastik bence, islakta pirellilerden iyi, kuruda cok az farki var pirelli ile, yine bozuk , tozlu micirli stabilitesi kotu olan yollarda m7rr daha avantajli.

Ama dersen sehir icine surekli ve uzun kullanima,islak zemine optimum spor performansina sahip bir lastik istersen pilot road 4 en iyisi.

LynXMaSTeR
01 Mart 2016, 15:07
rengi çok güzel olmuş, ama önde hala düz maşa kullanıyolar yav :pr:

Shamy
01 Mart 2016, 15:20
rengi çok güzel olmuş, ama önde hala düz maşa kullanıyolar yav :pr:

Siz yariscimisiniz? Yada sıkı bir gazcımı? Mulholland yolundakiler gibi?

Klasik catalli motosiklet ile limitlerdemi gidiyorsunuz? Yetmiyor size artik, tur zamaninizi kisaltmak, yada man isle tt yarislarindaki gibi caddede gidip limitlerinizmi bitti?.
Klasik catal neyinize yetmiyor aciklarmisiniz? Fikrinizmi bu? Yoksa bilginiz ve tecrubenizmi?

Sonra adim milleti fircalayana cikiyor, cikar tabi konusmus olmak icin konusan, bos yorumlar yapam daha 2 gunluk motorcular oldugu surece benim fircamda bitmez.

pnongrata
01 Mart 2016, 16:08
Maşallah taş gibi.. Hayırlı olsun..

Turker11
01 Mart 2016, 16:40

Klasik catalli motosiklet ile limitlerdemi gidiyorsunuz? Yetmiyor size artik, tur zamaninizi kisaltmak, yada man isle tt yarislarindaki gibi caddede gidip limitlerinizmi bitti?.
Klasik catal neyinize yetmiyor aciklarmisiniz? Fikrinizmi bu? Yoksa bilginiz ve tecrubenizmi?

Sonra adim milleti fircalayana cikiyor, cikar tabi konusmus olmak icin konusan, bos yorumlar yapam daha 2 gunluk motorcular oldugu surece benim fircamda bitmez.

Bravo Shamy; bilgili ve iyi gazlayan motorcuları severim :) sen de iyi motorcusun belli ki..

Yeni motorun hayırlı olsun Hakannica; keyifle kullan. Metzeler M7RR' 600RR'ımda 5000 km kullandım, viraj yapmayı severim en çok, Marmaris yolu Gökova virajlarında, Ahmetbeyli Kuşadası yolunda, ıslak asfaltta, otobanda süperdi, hiiiç bırakacak gibi değildi lastikler, Pirelli'yi kullanmadım belki daha iyi tutar ama Metzeler'in ömrü daha uzun..

manofsteel
01 Mart 2016, 17:46
Hayırlı.Ömürlü olsun :)

LynXMaSTeR
02 Mart 2016, 01:12

iyi ve bilinçli bir sürücü olmak olmak için yarışçı olmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum.
evet limitlerde gitmeyi seviyorum ve artık yetmiyor.

M.mahmudoglu
02 Mart 2016, 01:50
Kıskandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Bi abimizde bize cbf 150 yollasa hedaaye :F:queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

On bile alamıoz:pr:

MustafaErdur
02 Mart 2016, 03:04
Hep istediğim motordur kendisi :) Allah kaza bela vermesin

Shamy
02 Mart 2016, 04:04
iyi ve bilinçli bir sürücü olmak olmak için yarışçı olmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum.
evet limitlerde gitmeyi seviyorum ve artık yetmiyor.

Amacim tartisma yaratmak degil, yanlisinizi kabul edin sadece,bildigini sanip bilmemek en kotusudur cunku.

Kaç yildir motosiklet uzerindesiniz? Kac yuzbin km yaptiniz? Kac kere piste ciktiniz? Yada pist egitimi aldiniz? (Caddelerde manyak gibi gazlayan usta suruculerin yaris egitimi ve pist tecrubesi vardir, limit demek bir nevi pist demektir.)

En onemliside; yine yanlis anlamayin kucumsemek icin soylemiyorum, altinizdaki cbr 250 nin o commuter sasesi,kotu ve dengesiz arka salincagi, odun gibi tutmayan frenleri ile limitte gidiyorsunuzda; bir on suspansiyonumu kaldi size engel? Ters olsaydi daha bir limittemi olacaktiniz?

Yapmayin lutfen :)

Hep soyluyorum yine tekrar edecegim;
Fikrinizmi var, bilginizmi?..

Saygilar..

redlion999
02 Mart 2016, 04:57
Burada bahsedilen şey mondialin 11 bin liralık rx3 evo da bile kullandığı ancak hondanın maliyeti düşürmek adına 33 bin liralık motoruna koymadığı upside down amortisörler mi acaba?

LynXMaSTeR
02 Mart 2016, 12:11
Amacim tartisma yaratmak degil, yanlisinizi kabul edin sadece,bildigini sanip bilmemek en kotusudur cunku.

Kaç yildir motosiklet uzerindesiniz? Kac yuzbin km yaptiniz? Kac kere piste ciktiniz? Yada pist egitimi aldiniz? (Caddelerde manyak gibi gazlayan usta suruculerin yaris egitimi ve pist tecrubesi vardir, limit demek bir nevi pist demektir.)

En onemliside; yine yanlis anlamayin kucumsemek icin soylemiyorum, altinizdaki cbr 250 nin o commuter sasesi,kotu ve dengesiz arka salincagi, odun gibi tutmayan frenleri ile limitte gidiyorsunuzda; bir on suspansiyonumu kaldi size engel? Ters olsaydi daha bir limittemi olacaktiniz?

Yapmayin lutfen :)

Hep soyluyorum yine tekrar edecegim;
Fikrinizmi var, bilginizmi?..

Saygilar..

şu anda cbr kullanıyor olmam daha önce limitleri zorlamadığım anlamına mı geliyor?
hakkımda hiçbir şey bilmediğiniz için söylediklerinizi gayet normal karşılıyorum.
ama siz de daha iyi bilirsiniz ki, ters maşaların düz maşaya göre daha iyi yol tutuşu sağladığını.
daha iyi bir motosiklet sürmek için illa ki limitleri zorlamak gerekmiyor.

arda4
02 Mart 2016, 15:13
Arkadaşlar merhaba,

hocam allah kazadan beladan korusun. Sakın ha sakın ekipmanı ihmal etmeyin. En kaliteli lastik ne ise alın taktırın. Motoru park ederken üşenmeyin deli bağlar gibi bağlayın.