PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce 2016 Yeni Renk HRC mi? - Yoksa Repsol mü? 1000RR

One_ Million
29 Şubat 2016, 08:41
Arkadaşlar pazar günü fuara gittim,
Aslında Yamaha R6 veya Kawasaki 636 almaktı amacım, Yamahada hiç bir değişiklik yoktu abartı fiyatı hariç, kawasakinin yeni rengi gayet hoştu, Yamahanın 47.400 , Kawasakininde 46.500(ABS siz) fiyatıı görünce, Ve hondanın Cbr1000RR'ın fiyatını fuara özel 53.400TL den 50.500TL'ye çektiğini duyunca fikir otomatikman değişti :) Barkın abininde 636 tanıtımında söylediği gibi, tamam teknoloji var diğer tarafta ama neredeyse aynı fiyata benimki 1000 lik demesi gibi :) Ve kısmetse kapora verip bitane aldım.

Şimdi şöyle, 2 sezondur 600RR Repsole biniyorum, Renk konusunda biraz kararsız kaldım açıkcası, tabiki renkler zevkler kişiye özeldir değişir, Fuara giden arakadaşlar yeni renk HRC yi illaki görmüştür, Sizce 1000RR' a hangi renk daha çok yakışıyor? KArasız kaldım sanırım.

Saygılar. Teşekkürler.

Ali1903
29 Şubat 2016, 08:47
Repsolu zaten tadında sürmüşsün bence hrc denemelisin

One_ Million
29 Şubat 2016, 08:56
sokaktaki 1000rr ların neredeyse hepsi HRC :) gerçi şimdi 2016 da ufak tefek değişiklikler var alt sakal grenajı kırmızı kafa granaj rengi biraz farklı falan ama bilemedim :(

Repsolu zaten tadında sürmüşsün bence hrc denemelisin

gokberk6426
29 Şubat 2016, 09:11
abi bence r6 yakisirdi teknoloji var .)

Ali1903
29 Şubat 2016, 09:11
sokaktaki 1000rr ların neredeyse hepsi HRC :) gerçi şimdi 2016 da ufak tefek değişiklikler var alt sakal grenajı kırmızı kafa granaj rengi biraz farklı falan ama bilemedim :(

Repsolde pek değişiklik varmı ?

One_ Million
29 Şubat 2016, 09:16
Yok repsol aynı, resimlerde repsol kötü duruyor aslında 1000likte ama yakından gayet başarılı. Sadece HRC de değişiklik var.

Repsolde pek değişiklik varmı ?

Draconian
29 Şubat 2016, 09:16
600'lük parasına 1000'lik makineye binmek tabii ki büyük avantaj. Hrc'nin yeni rengi hoşuma gitti. Önceki sanki biraz oyuncak gibi duruyordu şimdi daha asil olmuş. Ee repsol de kullanmışsın zaten diğer konuda motorun görünüşünden de sıkıldığını belirtmiştin. Bence hiç düşünmeden hrc almalısın.

One_ Million
29 Şubat 2016, 09:24
Teşekkür ederim, ya 600lük repsolle 1000lik renkleri bildiğin üzere farklı, evet 600lükte renkten sıkıldım, onda turuncu ve siyah hakim, yanına gelince 1000likte repsol çok farklı beyaz daha hakim siyah daha az oyüzden kafa karıştı, repsole mono kapak takıp karbon egzozu da eklersen birde puig ön cam takarsan fena duruyor. HRC de yapılı görmedim nette biraz bakındım ama.

600'lük parasına 1000'lik makineye binmek tabii ki büyük avantaj. Hrc'nin yeni rengi hoşuma gitti. Önceki sanki biraz oyuncak gibi duruyordu şimdi daha asil olmuş. Ee repsol de kullanmışsın zaten diğer konuda motorun görünüşünden de sıkıldığını belirtmiştin. Bence hiç düşünmeden hrc almalısın.

A.Volkan
29 Şubat 2016, 10:42
Haddim olmayarak bende HRC diyorum ! :cat:

One_ Million
29 Şubat 2016, 11:25
Estafrullah sağolasın :) HRC olarak karar verdim, sadece egzoz da kararsızım rodaj sonrası takıcam.

Haddim olmayarak bende HRC diyorum ! :cat:

RiDeR_2
29 Şubat 2016, 11:27
Hayırlı olsun. 600lük repsolle 1000lik aynı olsa HRC derdim HRC de güzel olmuş ama repsol 600lükten farklı ve ayrı bi güzel.

M.Cankurt
29 Şubat 2016, 12:27
Şahsi fikrim CBR1000RR için HRC rengi o siyahlık bile çok farklılık katmış.
Hrc Rengi alırsanız önerim Motografix Sticker seti ve Lui moto koltuk kılıfı almanız. Tekrar hayırlı olsun :)

YBRMANİA
29 Şubat 2016, 12:29
Kesinlikle REPSOL dostum :cat:

One_ Million
29 Şubat 2016, 12:39
Teşekkür ederim :) HRC oldu seçimim evet. Koltuk kılıfını kendimiz mi yapıyoruz peki? Zımbalamak falan gerekiyor, bir kaç motorda görmüştüm evet. Sticker hant içinmi?

Şahsi fikrim CBR1000RR için HRC rengi o siyahlık bile çok farklılık katmış.
Hrc Rengi alırsanız önerim Motografix Sticker seti ve Lui moto koltuk kılıfı almanız. Tekrar hayırlı olsun :)

MazhaRR
29 Şubat 2016, 12:47
Hocam şimdiden hayırlı olsun.Egzoz takacaksan kesinlikle salyangozlu yoshimura r-77 tak derim.

One_ Million
29 Şubat 2016, 12:54
Çok teşekkür ederim, BRN motoru aradım, sahibi mecit bey de aynı şekilde Yoshimura R-77 den başka takma dedi, sanırım alttaki arka sakalı sökmüyormuşuz, motor daha derli toplu duruyor dedi, sesi nasıl bilmiyorum.

Hocam şimdiden hayırlı olsun.Egzoz takacaksan kesinlikle salyangozlu yoshimura r-77 tak derim.

M.Cankurt
29 Şubat 2016, 12:58
Teşekkür ederim :) HRC oldu seçimim evet. Koltuk kılıfını kendimiz mi yapıyoruz peki? Zımbalamak falan gerekiyor, bir kaç motorda görmüştüm evet. Sticker hant içinmi?

Koltuk kılıfını tam olarak bilmiyorum brn motor da görmüştüm. :)

Hayır bahsettiğim sticker seti jant için değildir. Kafa, yan ve kuyrun grenaj için set olarak satılıyor brn motor bildiğimiz üzere pahalı daha uygunlarınıda bulabilirsiniz. Burdan bakabilirsiniz. (http://www.brnmotor.com.tr/Honda-Cbr-1000RR-2012-2014-Model-Motografix-Damla-Sticker,PR-12374.html)

MazhaRR
29 Şubat 2016, 13:09
Çok teşekkür ederim, BRN motoru aradım, sahibi mecit bey de aynı şekilde Yoshimura R-77 den başka takma dedi, sanırım alttaki arka sakalı sökmüyormuşuz, motor daha derli toplu duruyor dedi, sesi nasıl bilmiyorum.

Abi facebookun varsa aramaya hakan kumartaşlı yaz onun motoruna bak, trdeki en dolu binrrlardan biri 15-20 bin lira harcadı.

One_ Million
29 Şubat 2016, 13:57
Sağol kardeşim var bi göz atıcam birazdan :)

Abi facebookun varsa aramaya hakan kumartaşlı yaz onun motoruna bak, trdeki en dolu binrrlardan biri 15-20 bin lira harcadı.

Stunt
29 Şubat 2016, 14:05

4500 tl fazla değil mi ?

One_ Million
29 Şubat 2016, 14:29
3.250 TL sadece tüp.

4500 tl fazla değil mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

http://i.hizliresim.com/d32byZ.jpg (http://hizliresim.com/d32byZ)

http://i.hizliresim.com/YklbXa.jpg (http://hizliresim.com/YklbXa)

MazhaRR
29 Şubat 2016, 14:37
4500 tl fazla değil mi ?

4500 liraysa hemen alsın abi, bedava sayılır :)

Levent
29 Şubat 2016, 14:40
****Repsol**** H R C beğenmiyorum.

One_ Million
29 Şubat 2016, 16:25
Sadece Slip-on 3.250 TL Boğazdan gerek yok performansa pek etkisi yok, performans için Akrapoviç

4500 tl fazla değil mi ?

EmirhanCoskun
29 Şubat 2016, 17:56
repsol bana damalı eşşek gibi geliyor :) neden repsol'ün reklamını yaparak gezeyimki :) oyüzden HRC derim :)

something123
29 Şubat 2016, 18:47
hayırlı ugurlu olsun.. 1000 rr rengi hrcdir tabiiki..

egzozta perişanım.. akrapoviç? yoşi? ... yoshimurayı brn motor satıor çok uyuzum oraya nedense:(
akrapoviçte ana bayii motovento daha sıcagım..
ama ses yoşide daha bi tatlı..
akrapoviçte çok tok...
tiger da teyyyy neblim... susturucu sorunu var..
öle düşünüorum...
devamlı düşünüyorum...

bide slip on, manifold davası var...

One_ Million
29 Şubat 2016, 19:05
Çok teşekkür ederim :) Darısı herkesin başına..

BRN tek başına yoşhide piyasayı elinde tutuyor bu yüzden rahat rahat at koşturuyor malesef :( rakip firma olsa keşke, böyle olmaz.
Yoshimura R77 iyi diyor herkes, yabancı forumlarda da araştırdım, yoşhi olucak sanırım, akrep pahalı biraz. Two brothers tok ses veriyordu benim 600rr da hoşuma gidiyordu, akrep onunkadar iyimi?
Akrep olursa komple takmak lazım, Yoshimurada slip-on yeterli diye biliyorum.

hayırlı ugurlu olsun.. 1000 rr rengi hrcdir tabiiki..

egzozta perişanım.. akrapoviç? yoşi? ... yoshimurayı brn motor satıor çok uyuzum oraya nedense:(
akrapoviçte ana bayii motovento daha sıcagım..
ama ses yoşide daha bi tatlı..
akrapoviçte çok tok...
tiger da teyyyy neblim... susturucu sorunu var..
öle düşünüorum...
devamlı düşünüyorum...

bide slip on, manifold davası var...

Shamy
29 Şubat 2016, 19:23
Bende 2015 r6 mi fazla yürümüyor diye satıp 2015 1000rr alan birisiyim. Keşke satmasaymisim diyorum. R6 bin herkesin baktığı goruntusu, egzoz sesi, kullanım keyfi en önemlisi de şase, süspansiyon spor kullanım kapasitesi bambaşka. 1000rr parça ve işçilik kalitesi, güvenlik, sportiflik, gerçek racing ruhu bakımından r6 nin yanından geçmiyor maalesef.

600rr dan sonra r6 ya gecseydiniz ne demek istediğimi anlardınız. 1000rr dan çabuk sikilacak kalitesi ve sportif ligi sizi tatmin etmeyecek, goruntusu hoş olmayacak ayrıca 1000 ligin var diye diğer 1000 milletlerin peşine takildiginizda çok fena tokat yiyeceksiniz.

Sokollu
29 Şubat 2016, 19:29
Yine Shamy reis Honda motorlarini kotekliyor :)

650 f almis bi uye oraya da bi ugrasana :mrgreen:

Shamy
29 Şubat 2016, 19:41
Yine Shamy reis Honda motorlarini kotekliyor :)

650 f almis bi uye oraya da bi ugrasana :mrgreen:

Ya kotekliyorumda Hondayi, 2015 de hem 1000rr hem 650f aldim 0 km
Halen kullaniyorum.:queen:

Ama cidden sattigim R6 nin zevkini kesinlikle alamadim 1000rr dan
Alakalari yok resmen. Biri japon digeri kore mali mubarek, bu kadar farkmi olur.

One_ Million
29 Şubat 2016, 19:52
Buda bi bakış açısı saygım var, söylediklerinin bi kısmına katılıyor bi kısmına da katılmıyorum.
Ben yarışan biri yada yola çıkıp hadi kapışalım diyen biri değilim, ilk motorum R125 ti, oturuş pozisyonu kullanım şekli zordu ve yorucuydu keza arkadaşımın R6 sını da kullandım aynı şekilde hondaya nazaran kullanımı sert ve yorucu.

Evet 1000RR bana göre görüntü ve estetik olarak 600RR kadar bile güzel değil, ama her işin bir kitabı var geçiş evresi var basamağı var bunu doğru şekilde yaparsan uzunca yıllar o çok sevdiğimiz motorlara bineriz.

Şimdi hepimiz şunu biliyoruz asıl 1000lik makinalar, S1000RR, ZX-10R, GSX-R 1000, Bunlarla hondayı kıyaslamıyorum bana göre honda 1000lik makinaya geçiş için aracı, çünkü yukarıda saydıklarımızı kullanmak tecrübe ve özveri ister, agrasif ve sert motorlar..! Honda daha yumuşak daha bi enduro naked havası yaratıyor. 2 sezon honda kullanıp Suzuki GSX-R1000 veya S10000RR almak istiyorum kısmetse.

Hondayı çıraklık ve kalfalık ta kullanıcaksın. Usta olduğunda zaten yukarıdaki saydıklarımızdan birini seçeceğiz.

İyi Akşamlar :)

Bende 2015 r6 mi fazla yürümüyor diye satıp 2015 1000rr alan birisiyim. Keşke satmasaymisim diyorum. R6 bin herkesin baktığı goruntusu, egzoz sesi, kullanım keyfi en önemlisi de şase, süspansiyon spor kullanım kapasitesi bambaşka. 1000rr parça ve işçilik kalitesi, güvenlik, sportiflik, gerçek racing ruhu bakımından r6 nin yanından geçmiyor maalesef.

600rr dan sonra r6 ya gecseydiniz ne demek istediğimi anlardınız. 1000rr dan çabuk sikilacak kalitesi ve sportif ligi sizi tatmin etmeyecek, goruntusu hoş olmayacak ayrıca 1000 ligin var diye diğer 1000 milletlerin peşine takildiginizda çok fena tokat yiyeceksiniz.

Furkan Tarık
29 Şubat 2016, 19:58
HRC Derim hocam :cat:

overprotec
29 Şubat 2016, 20:38
Hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim :cat:

COQ
29 Şubat 2016, 20:50
Renkler ve zevkler demis atalarimiz.:)
Egzoz konusunda su an mevcut firmalarin CBR 1000 RR için ürettigi ürünlerin büyük çogunlugu orjinalinden daha güzel degiller.
Bir tek TaylorMade ve Jardine firmalarinin ürettigi egzozlar fena durmuyor.
Bir de Toce egzozlar enteresan.
Gerisi bu motosiklette çok komik duruyor.
Performans diyorsan hepsinin dyno grafiklerini incelemek gerek ama Honda yaris takimi motorlara Termignoni takti ordan arastirmaya baslanilabilir.:)

One_ Million
01 Mart 2016, 08:13
TaylorMade' yi türkiyeye getiren yok sanırım, ben geçen yaz siyah 2012 bi 1000rr üzerinde görmüştüm, e-baydan mı almak lazım? ne kadar sürede gelir acaba.

Renkler ve zevkler demis atalarimiz.:)
Egzoz konusunda su an mevcut firmalarin CBR 1000 RR için ürettigi ürünlerin büyük çogunlugu orjinalinden daha güzel degiller.
Bir tek TaylorMade ve Jardine firmalarinin ürettigi egzozlar fena durmuyor.
Bir de Toce egzozlar enteresan.
Gerisi bu motosiklette çok komik duruyor.
Performans diyorsan hepsinin dyno grafiklerini incelemek gerek ama Honda yaris takimi motorlara Termignoni takti ordan arastirmaya baslanilabilir.:)

Shamy
01 Mart 2016, 09:53
10 gunde geliyor, ben italyadan R6 ma akrapovic almistim. Gumruge takiliyor. İsi biliyorsaniz hemen bir gumrukleme ile gorusup, urunun ticari olmadigi kendi aracinizda kullanilacagina dahil ruhsat evrak kimlik vs faxliyorsunuz. Sadece %18 kdv fatura fiyatindan odeyip ayni gun gumrukten cikardigujiz urun ertesi gun elinizde oluyor. Tabi faturayida ne kadar dusuk tutarsaniz kdv o kadar dusuk oluyor.

One_ Million
01 Mart 2016, 10:42
Şimdi ebaydan baktım, orada kargo fiyatı ve vergi tutarı yazıyor, yazan vergi orası içinmi yoksa trye geldiğinde ödeyeceğimizmi?

$65.02 kargo $191.85 vergi yazıyor

http://i.hizliresim.com/g8A09b.jpg (http://hizliresim.com/g8A09b)

10 gunde geliyor, ben italyadan R6 ma akrapovic almistim. Gumruge takiliyor. İsi biliyorsaniz hemen bir gumrukleme ile gorusup, urunun ticari olmadigi kendi aracinizda kullanilacagina dahil ruhsat evrak kimlik vs faxliyorsunuz. Sadece %18 kdv fatura fiyatindan odeyip ayni gun gumrukten cikardigujiz urun ertesi gun elinizde oluyor. Tabi faturayida ne kadar dusuk tutarsaniz kdv o kadar dusuk oluyor.

Shamy
01 Mart 2016, 10:49
Amerikadan almayin , hem kargo hem tax free olmuyor, burada odeyeceginiz kdv urun fiyati vergi kargo hepsinin toplami kdv miktari.

Avrupadan alin vat denen vergiyi dusuyorlar yurt disi gonderilerde

One_ Million
01 Mart 2016, 10:53
Yardımcı olabileceğiniz bir site varmı peki ebay harici? Yada ebaydan yine avrupa ülkelerinemi bakmalıyım?

Amerikadan almayin , hem kargo hem tax free olmuyor, burada odeyeceginiz kdv urun fiyati vergi kargo hepsinin toplami kdv miktari.

Shamy
01 Mart 2016, 13:00
Ebay italyadan alin omnia racing magazasi var. Hem uygun fiyat hemde kargods sorun olmuyor. Ben 2 tane egzoz 2 koruma aldim oradan

One_ Million
01 Mart 2016, 14:36
Teşekkür ederim, kendi sitelerini inceledim fiyat gayet uygun, indirimsiz bile gelse uygun buraya nazaran dediğin gibi vant diye bir şey var, kendi sitesinden de paypal ile alış veriş yapıla biliyor.

Ebay italyadan alin omnia racing magazasi var. Hem uygun fiyat hemde kargods sorun olmuyor. Ben 2 tane egzoz 2 koruma aldim oradan

Stunt
01 Mart 2016, 15:16
arkadaşlar full system 4500 e satan yer var

One_ Million
01 Mart 2016, 15:22
Hangi Egzozu?

arkadaşlar full system 4500 e satan yer var

Stunt
01 Mart 2016, 15:27
yoshimura r77

One_ Million
01 Mart 2016, 16:32
3.000 TL ye Slip-on %10 indirimli, burada, ama almanyaya soruyorum şuan bakalım belki oradan daha ucuza çözerim. Sadece tük takıcam headers düşünmüyorum şimdilik. Motorun hava ve yakıt karışımını bozuyormuş.

yoshimura r77

EmirhanCoskun
02 Mart 2016, 13:28

yanlışınız var ebayden aldığınız ürünün faturası kesilir 100$ + 20 $kargo ücretide yansıdı diyelim faturaya 120$ oldu... %18 kdvsini ödüyorsunuz okadar..nerdenmi biliyorum geçenlerde kask aldık agv.. sorunsuz kapımıza kadar geldi kapıda kdvsini ödeyip aldık ;)

Tige-R
02 Mart 2016, 13:48
Ben olsam Repsol tercih ederdim hayırlı olsun :)

One_ Million
08 Mart 2016, 08:40
3.700TL farkla SP :salut: ah şu kararsızlık

biyeybaraküs
08 Mart 2016, 09:08
3.700TL farkla SP :salut: ah şu kararsızlık

her türlü değer bence brembo ohlins bu boru değil her türlü farkı hak eder ayrıca kırmızı (hrc ) sp yi canlı gördün mü bilmiyorum ama çok güzel olmuş

One_ Million
08 Mart 2016, 09:15
Evet dün bayiye geldi motorlar, benden haber bekliyorlar ona göre bugün plaka ruhsat çıkıcak, Sp repsol daha büyük ve baba duruyor, sp hrc nin renkler çok çok iyi ama jant rengi çok kötü berbat.

her türlü değer bence brembo ohlins bu boru değil her türlü farkı hak eder ence ayrıca kırmızı (hrc ) sp yi canlı gördün mü bilmiyorum ama çok güzel olmuş