PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galiba motorun içine ettik..

emrcbk
28 Şubat 2016, 22:50
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,
Uzun olucak biraz ama kusura bakmayın,
Motorun yaklaşık 1 ay önce buji hava filtresi falan genel bi bakımını kendim yaptım, neyse ondan yaklaşık 1 hafta sonra falan bi ses gelmeye başladı, motordan anlayan kişilere anlattığımda ise subap sesi dediler, neyse bu ses son zamanlarda iyice arttı,rölantide öyle çok yok ama gaz verirken var ve özellikle gazı kesince çok fazla vardı, sanki dizel araba gibi böyle, neyse daha dün akşam oturduk evde komşular falan konuşuyorduk yine onlarda subap dediler, bugün çalıştırırken zor çalıştı neyse avmye gittim, dönüşte daha 1 km gittim bi batçık vardı ama trafik akmıyodu durmuş yani, bende sağdan sağdan giderken taksici önüme kırdı ve eminim bilerek yaptı çünkü beni gördü, neyse bende diger taraftan geçerken kızdıgımı belli etmek için aragaz veriyim dedim, daha debriyajı sıkıp gaza yüklenmemle birden pof diye bi ses geldi ve stop etti, Allahtan hızım yavaştı ve duran trafikteydim, hemen sağa çekip marşa bastım, marş basıyo ama çalışmıyor ve sanki içerde bişey boşa çıkmış gibi daha hızlı marş basıyodu, uğraştım ama çalışmadı, ite ite batçıktan çıkardım, dediğim olay bildiğim bi semtte olduğu için yakında tamirci vardı iterek götürdüm 1 km falan, adam subap kesmiş yamultmuş olabilir ama sökmeden bilemeyiz, bide bunların parçasıda zor bulunur dedi mecbur bıraktım pazar günü kimseyi bulamadım başka, bilmediğim bi ustaya bıraktım yarın arıyıp ne sorunu varsa söylicekte, ben yinede size anlatıp sormak istedim kusura bakmayın uzun oldu ama gerçekten morelim bozuk ben servisler düzgün iş yapmaz söküp takarken grenaja zarar verir diye kendim uğraşıp yapıyorum bakımını ama böyle bi durumda bilmediğim birine emanet olunca içimde sıkıntı oluyo, sizce ne olmuş olabilir motora, daelim roadwin 250r,masraf ne çıkar tahminen, öğrenci adamız devletin verdiği bursu motora harcıyoruz, böyle bişey işte bu meret.

avici
28 Şubat 2016, 22:54
Motorda bir sorun olduğunu bile bile neden sürüyosun ki kardeşim? Bile bile lades demişsin kusura bakma.

Mengu16
28 Şubat 2016, 23:00
Subap kestiyse veya egzantrik dağıldıysa 2 bin lira masrafın garanti.

kordinaryus
28 Şubat 2016, 23:01
hadi sürüyorsun da niye aragazla şekil yapıyorsun :) sübap kestiyse tespiti nispeten kolaydır. sıkıntı yapma çözülür bir şekilde. ama usta fiyat verince tam olarak ne yapacağını sor, buradaki ustalara bir danış da kazıklanma.

RiDeR_2
28 Şubat 2016, 23:02
Motora bakımı kendin yapıyosun başkasına emanet etmeye çekiniyosunki zarar gelmesin diye buraya kadar güzel ama herkes subap sesi derken neden yavaş davrandın bakmadan/baktırmadan sürmeye devam ettin? Erken davransan önüne geçebilirdin belki. Neyse keşkelerle hayat yürümüyor geçmiş olsun ustayı tanımıyormuşsun o ustaya bıraktın diye kendini oraya bağlı hissetme sor soruştur, fiyat al umarım kolay ve ucuz şekilde atlatırsın

truck123
28 Şubat 2016, 23:05
Subablardan cokmu ses geliyorduki kesti yada fazlami zorladin

emrcbk
28 Şubat 2016, 23:21
Kesinlikle haklısınız binmemem gerekiyordu fakat şöyle bi durum var şehir dışında okuyorum zaten 1 ay içinde 3-4 kere bindim anca oda uzun değil, ustaya götürmeye vakit olmuyo geldiğimde, valla ses bayaa geliyodu ama şimdi 2 bin deyince gözüm korktu, bursada öyle bildiğim pek ustada yok açıkçası, motoru zorlamam öyle anlık sinirlenince refleks gibi bişey yani neyse olmuşla ölmüşe çare yok, yarın zaten dönücem sakaryaya, babam ilgilencek mecbur

holow
28 Şubat 2016, 23:27
Subaplar degiscek.sente ayari olacak o kadar.cin mali bi chopperde aynisi oldu bana.50 TL lik malzeme kullanacak usta 500 fiyat cikartti.sanada herhalde 1000 TL derler.
Ama sunu soyliyim yapilacak işlem 30 dk. Sana yarin artik bisuru anlatacak motor gitmiş yarilacak inecek filan.

darkmotor
28 Şubat 2016, 23:29
Egzantirikden olduğunu düşünüyorum.

Macit250
28 Şubat 2016, 23:30
Motor indi bindi 1000 lira,gerisini sen düşün .Umarım blokda bir sıkıntı yoktur

snappy x
28 Şubat 2016, 23:45
işte bu yüzden çin malı almayın hele chooper hiç almayın

holow
29 Şubat 2016, 00:07
Yaw adaminki daelim
Ama cin min farketmez her makina Ariza yapar konu bu değil.
Macit motor inmicek.
Üst kapaktan yariya kadar acilcak

Nikkfurie
29 Şubat 2016, 00:22
sakın marşa basma, viteste motoru oynatma...sibop pistonun üzerine düşerde sıkışarsa masrafın dört misli artar..