PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şirket aracı ile kaza yaptım

ugurbahceli
28 Şubat 2016, 20:26
selam arkadaşlar.
dün çalışmakta olduğum şirketin aracı ile kaza yaptım . Kazada %100 karşı taraf hatalı bulundu. Karşı taraf hem çok süratli idi hemde sağdan gelen ben olduğum halde bana yol vermedi benim aracımın sol önünden çarptı benim aracımda epey hasar var kendi aracında çok fazla birşey yok. Trafik polisi çağırdık ancak gelen ekip maddi hasarlı kazalarda aramızda tutanak tutup sigorta şirketlerine bildirmemiz gerektiğini söyledi. Aynen bu şekilde yapıp aracımızı servise çektirdik. Servisteki arkadaşlarda krokiye ve fotoğraflara baktığında kesinlikle hatanın karşı tarafta olduğunu söylediler. Karşı tarafın sigortasın bizim aracı yaptıracağını ancak bizim aracın sigortasının karşı tarafın aracının hasarını karşılamayacağını söylediler. Şimdi bu noktada benim zararım ne olur ilk kez kaza yapıyorum ve bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın. Benim kendime ait bir aracım ve bir motosikletim var acaba bunların sigortalarını yeniletirken herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım ? yani kaza yaptığım için primlerim fazla yükselirmi ? ve son olarak kazaya karıştığımdan dolayı ehliyetime herhangi bir ceza veyahutta ceza puanı vs. işlenir mi ?. yani kısacası benim ne gibi bir zararım olur bu olaydan. Zaman ayıran herkeze teşekkür ederim .

redlion999
28 Şubat 2016, 20:34
Sizin için bir problem yok bu durumda.. Karşı tarafın sigortası sizin aracı ödeyecek, hatalı taraf kendi aracını eğer kaskosu varsa oradan yaptıracak yoksa kendi cebinden verecek,sizi ilgilendiren bir durum yok. Kazada %100 karşı taraf suçlu olduğu için sizin sigortalarınızı etkileyecek bir olay yok.Prim artışı,hasarsızlık indirimi iptali gibi şeyler söz konu değil. Yine %100 karşı taraf suçlu olduğu için herhangi bir ehliyet puanı düşmesi yaşamayacaksınız.