PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumun gözde konusu SİGORTA

caglar48
28 Şubat 2016, 20:01
Forumda aylardır sigorta yaptıran konu açar oldu ve ben bu olayı sabırla takip ettim şimdi sıra sizde :mrgreen:

-Öncelikle 2015 9.ayda 375cc motora İstanbulda 1160 lira minimum fiyat istediler ve şimdi sigorta yaptırmak istediğimde şartlar değişti değişen koşullar 800cc - Alkollu araç kullanıp ehliyet kaptırmak - Kazaya karışmak - ve birkaç kaza bunları göz onune alırsan yaşta 22 oldugunu dusunursek tahmini sigorta bindirimi ne olabılır ?

Peder
28 Şubat 2016, 20:03
Motorun parasına eş değer bişeyler çıkar muhtemel :santa:

redlion999
28 Şubat 2016, 20:09
En düşük teklifi yazmayı unutma hocam 2500 civarı çıkarsa şaşırmam

caglar48
28 Şubat 2016, 20:13
Sanırım motoru üstüme almamak en doğru karar gibi gözüküyor

redmap
28 Şubat 2016, 21:02
Alkollu araç kullanıp ehliyeti kaptırmak.Ruhsatta böyle sorunlardan ötürü başkasının isminin yazması ne kadar ezik bir durum ne çıksa size müstahak .

BatuhanK
28 Şubat 2016, 21:07
Sigorta fiyatını bilene ödül var mı?

eren3736
28 Şubat 2016, 21:52
5.000 den aşağı çıkmaz ve çıkmasında

Macit250
28 Şubat 2016, 21:53
Acayip acayip konu açıyorsunuz abi,cidden elle tutulur hiç bir yanı yok.100 tl çıkar sigorta mutlumusun hadi geçmiş olsun.

Onurhan D
28 Şubat 2016, 22:03
Biz müneccim miyiz ?

caglar48
28 Şubat 2016, 22:05
Alkollu araç kullanıp ehliyeti kaptırmak.Ruhsatta böyle sorunlardan ötürü başkasının isminin yazması ne kadar ezik bir durum ne çıksa size müstahak .

Aynen kardeş baya ezik bi durum herkese cıkarıp ruhsatta baskasının adı yazıyor diye boynum bukuk gezıyorum kendi kucuk egonu tatmın etmen ıcın ruhsata kendı adını yazdırmaya devam et o zaman :thumleft:

KIDI
28 Şubat 2016, 22:13
Malum yerinizden ter akana kadar yürüyün bence

caglar48
28 Şubat 2016, 22:13
Acayip acayip konu açıyorsunuz abi,cidden elle tutulur hiç bir yanı yok.100 tl çıkar sigorta mutlumusun hadi geçmiş olsun.

Kardeşim adam akıllı sormuşuz nede olsa forumda lafa geldıgınde yılların deneyımı yılların soforusunuz ya hani sigorta yaptırırkenkı fıyat degısımını sorduk sacma sapan konu dıyor konu hakkında fıkrın yoksa yazmayacaksın yorum bu kadar basit

shruikan
28 Şubat 2016, 22:15
trip atacağına soruyu bi sigortacıya sorsan ya?

caglar48
28 Şubat 2016, 22:17
trip atacağına soruyu bi sigortacıya sorsan ya?

Motor bilgisi olmadan işlem yapılmadıgını soyledıler bende üstelemedim

Macit250
28 Şubat 2016, 22:41
Ergen atarı yapacağına ,asbissiz sigorta sorgusu yapılmayacağınıda bilirsin.Kaldıki buradaki millet evliyamı nerden bilsin

caglar48
28 Şubat 2016, 23:01
Ergen atarı yapacağına ,asbissiz sigorta sorgusu yapılmayacağınıda bilirsin.Kaldıki buradaki millet evliyamı nerden bilsin

Tamam öyle dıyorsan oyledır

redmap
28 Şubat 2016, 23:07
Aynen kardeş baya ezik bi durum herkese cıkarıp ruhsatta baskasının adı yazıyor diye boynum bukuk gezıyorum kendi kucuk egonu tatmın etmen ıcın ruhsata kendı adını yazdırmaya devam et o zaman :thumleft:

Ego tatmini değil bu sen alkollu araç kullanıyorsun kaza yapıyorsun sonra fiyattan kaçmak için başkasının arkasına saklanıyorsun. Hakaret etmiyorum yanlış anlama yazarkende kazalarına değil dikkat et sadece alkole değindim. Ben alkollü şekilde ehliyet kaptırayım kaza yapayım bir sonraki kendi hatam yüzünden ödeyeceğim 300 500 liradan kaçmak için ne başkasının ardına sığınmaya yüzüm tutar nede ruhsatta başkasının adını gördüğümde içim rahat eder sigaramı içmem balığımı kuşumu beslemem mangalımı kısarım sobamı kapat yorganımı örterim o parayı yine çatır çatır öder kendi adıma yazdırırm sen ister ego de ister prensip de ne dersen de yaptığın kazalar içinde geçmiş olsun alkollü araç kullanmazsan herkez adına sevinirim.

caglar48
28 Şubat 2016, 23:10
Ego tatmini değil bu sen alkollu araç kullanıyorsun kaza yapıyorsun sonra fiyattan kaçmak için başkasının arkasına saklanıyorsun. Hakaret etmiyorum yanlış anlama yazarkende kazalarına değil dikkat et sadece alkole değindim. Ben alkollü şekilde ehliyet kaptırayım kaza yapayım bir sonraki kendi hatam yüzünden ödeyeceğim 300 500 liradan kaçmak için ne başkasının ardına sığınmaya yüzüm tutar nede ruhsatta başkasının adını gördüğümde içim rahat eder sigaramı içmem balığımı kuşumu beslemem mangalımı kısarım sobamı kapat yorganımı örterim o parayı yine çatır çatır öder kendi adıma yazdırırm sen ister ego de ister prensip de ne dersen de yaptığın kazalar içinde geçmiş olsun alkollü araç kullanmazsan herkez adına sevinirim.

Kardeşim anlıyorum senı fakat sende bilirsin ki özel durumlar olabılıyor bazen mecburıyet ve sağlıkla ılgılı konudan dolayı boyle bı sıkıntı yasadım :)

Taner YILMAZ
28 Şubat 2016, 23:25
100 TL ile 10.000 TL arası bir şeyler çıkar.

iambomba
29 Şubat 2016, 00:27
48 yazdığına ve alkollü araç dedigine göre kesin marmarisle bir alakan vardır. :D

Evdeki Yazar
29 Şubat 2016, 00:40
allahtan taksit yapıyolar ne kadar düşünceliler dimi :queen:

caglar48
29 Şubat 2016, 01:18
48 yazdığına ve alkollü araç dedigine göre kesin marmarisle bir alakan vardır. :D

Marmarisliyim :bounce:

md054
29 Şubat 2016, 01:21
Dostum biraz geç yazdim kusura bakma bilgi yeni geldi. 6340 tl senin sigorta haberin olsun ödemeyi taksitle yaparsan 6 aya kadar vade farki almiyoruz hayirli olsun. Alkolün araç kullanma ne olursa olsun taksi denen bisey var onu kullan senin hayatini gectim baskalarinin ocagini yakma. ( alkollu arac kullanarak kendi hayatina vermedigin degeri paybicerek yazdim yanlis anlama)

caglar48
29 Şubat 2016, 02:58
Dostum biraz geç yazdim kusura bakma bilgi yeni geldi. 6340 tl senin sigorta haberin olsun ödemeyi taksitle yaparsan 6 aya kadar vade farki almiyoruz hayirli olsun. Alkolün araç kullanma ne olursa olsun taksi denen bisey var onu kullan senin hayatini gectim baskalarinin ocagini yakma. ( alkollu arac kullanarak kendi hayatina vermedigin degeri paybicerek yazdim yanlis anlama)

motor fıyatının neredeyse 4te 1i uhh bedelini ağır ödeyecegız gıbı bılgılendırdıgın ıcın tesekkurler. Alkol konusunda dersımı aldım bıdaha tövbe :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Kazaya karışma,yaşanılan şehrin İstanbul olması,yaşınızın genç olması risk faktörünü arttıran unsurlar.

CC'den ziyade taşıtın cinsi sigorta primini önemli ölçüde etkiler. Örneğin bir otomobilin motosiklete göre daha fazla risk taşıdığı kabul edilir. Bu durum da primi olumsuz etkiler.

Velhasıl çok düşük bir ücret beklemeyin derim.

Bi 6000 lirada beklemıyorduk :cyclopsan

Merdo
29 Şubat 2016, 03:04
Tamam dostum anladik alkollu arac kullandin, helal olsun valla muthiş cesaret çok da havalı

caglar48
29 Şubat 2016, 03:23
Tamam dostum anladik alkollu arac kullandin, helal olsun valla muthiş cesaret çok da havalı

Bilader bas git gece gece andaval gibi yorumlar yapmayın ne boş adamlarsınız ya

Merdo
29 Şubat 2016, 03:38
Bilader, andaval guzel jargon, cok alkollu dolasma

caglar48
29 Şubat 2016, 03:58
Bilader, andaval guzel jargon, cok alkollu dolasma

Aynen ayyaş gibi geziyoruz

iambomba
29 Şubat 2016, 04:48
Marmarisliyim :bounce:

belli belli :D

caglar48
29 Şubat 2016, 04:52
belli belli :D

Selamlar :thumleft: Yazın görüşmek dileğiyle

Draconian
29 Şubat 2016, 09:32
Ne kadar çıkacağı hakkında net bir tahminde bulunmak zor. Malum sigorta sitelerine girip dolduracağın 2 dakikalık formla neredeyse 20 sigorta şitketinden teklif alabiliyorsun. Tc üzerinden baktıkları için geçmişte ne haltlar yemişsin hepsi de çıkıyor :)