PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 125 mh drift - Yamaha Ybr 125 esd

Yiğitcanm
28 Şubat 2016, 19:53
Öncelikle iyi akşamlar.
aklıma takılan birkaç soru var bu iki motosiklet ile ilgil.Mondial 125 drift'in sıfır fiyatı 3.700,Ybr 125 esd ise 6.180.Şuan lise 3 öğrencisiyim a1 için yaşım tutuyo.Üniversitede kullanmak için istiyorum(bursauludağ-istanbul arası)alırsam kesinlikle sıfır bayiiden alacağım.Mondial'in sayfasında 135cc diyo fakat adı 125 mh drift bi ironi var bunu acıklarsanız sevinirim.
SİZCE HANGİSİ ABİLERİM? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.HIZ TUTKUM YOK,KIZ DERDİM YOK ☺😄😄😄😄

MazhaRR
28 Şubat 2016, 19:59
10 cc den birşey olmaz kardeşim merak etme ruhsatta 125cc yazıyor.Bir an önce al drift 4 bin olucak.

Yiğitcanm
28 Şubat 2016, 20:12
10 cc den birşey olmaz kardeşim merak etme ruhsatta 125cc yazıyor.Bir an önce al drift 4 bin olucak.

bir ybr 125 kullanıcısı için mondial al demen şaşırttı ama demekki bir bildigin var tesekkürler abicim :)

MazhaRR
28 Şubat 2016, 20:15
bir ybr 125 kullanıcısı için mondial al demen şaşırttı ama demekki bir bildigin var tesekkürler abicim :)

Rica ederim kardeşim ybr tartışmasız en sağlam en iyi motorlardan biri ama 6200 lira da verilmez.Mondial eskisi kadar kalitesiz değil yeni driftlerde gayet güzel 9-10 arkadaşım kullanıyor hepsi memnun ve çok da titremiyor.

boora
28 Şubat 2016, 20:36
Bence de drift al. Parcalari ybr kadar kaliteli olmasada idare eder. Ybr o parayi haketmiyor

YZFR25R6
28 Şubat 2016, 20:41
Kesinlikle ybr çünkü daha kaliteli ve pahalıda alsan ikinci elde satışı kolay olur pahalı alır pahalı satarsın ama drifti zor satarsın.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Bu arada arkadaşlar ybr okadar etmez diyorsunuz ama as150 avenger 150 vede mondial 150 nk 7 bin tl edermi buna nedersiniz.

atasun10
28 Şubat 2016, 21:05
Ben drift kullanan birisi olarak ybr diyorum sana. Tamam motor aksamı olarak cok guzel drift ama kaporta ve amortisör olarak kaliteli sayılmaz. Bu arada drfitler ruhsattada 135 cc olarak geçmektedir.

Yiğitcanm
28 Şubat 2016, 21:16
Ben drift kullanan birisi olarak ybr diyorum sana. Tamam motor aksamı olarak cok guzel drift ama kaporta ve amortisör olarak kaliteli sayılmaz. Bu arada drfitler ruhsattada 135 cc olarak geçmektedir.

ee ozaman 16 yaşı dolduranlar alamıyo sanırım cunku a1 16 yaş

Zuzuuw
28 Şubat 2016, 21:18
20 bin km'dir MH 125 kullanan birisi olarak YBR almanı tavsiye ediyorum. Paran YBR almaya yetiyorsa onu al;

1 - çok kolay elden çıkarırsın, drifti ikinci el satmak istersen öldü parasına vermen lazım.
2- driftin motor aksamı çok sağlam ve güzel ancak yan parçalar kötü.
- baskı balata
- ön arka frenler berbat ötesi
-far yetersiz ve montaj hatalarından dolayı yolu gösteremiyor
-plastik parçalar güneşte yıpranır
-zincir, dişili vs gibi aksamlar çok dandik.

ilk baslarda drift mantıklı gözüktü ancak sorunların ardı arkası kesilmiyor. Orjinal parça bulamazsın drift için. Servis bile daha ucuz diye yan sanayi kullanıyor. Ancak YBR alırsan HONDA etiketli orjinal yedek parçanı kullanırsın.

6 bin liram yok dersen, CBR ve YBR dışında alınabilecek ilk motor Drfit gibi duruyor.

Bu arada drift 135 cc olarak geçer ruhsatta, a1 ile kullanamazsın.

Furkan Tarık
28 Şubat 2016, 21:20
Ehliyette sıkıntı yok deift 9 küsür kW. Veeee 3.500'e 9 taksit vade farksız.ekipman hediyeler vs.de cabası :thumleft: . git al driftini

Yiğitcanm
28 Şubat 2016, 21:29
Ehliyette sıkıntı yok deift 9 küsür kW. Veeee 3.500'e 9 taksit vade farksız.ekipman hediyeler vs.de cabası :thumleft: . git al driftini

ssenin yaş kaç aga ? sendemi 16 yaş ile aldın

oguzhanlal
28 Şubat 2016, 21:43
Drift ile bazı parçaları aynı olan 150 MC kullanan birisi olarak:
-Arka amortisörler çok sert. Soldaki amortisör patlayınca takım olarak YBR amortisörü taktım. Çok daha rahat.
-Egzoz susturucusu dağılıyor. Dağılmasa bile egzoz kesinlikle paslanıyor.
-Üzerinde gelen lastiklerle kuru havada sıkıntı yok ancak yağmurlu havada çok kötüler.

Drift i ikinci el 2500 TL ye alsan. Satarken 1500 e satarsın.
YBR yi 6200 e alsan 5000 e satarsın.
Sonuç olarak kaybın 1000-1500 TL gibi bir rakam oluyor. Ancak drift i sıfır alırsan çok zarar edersin.

Yiğitcanm
28 Şubat 2016, 22:15
-Arka amortisörler çok sert. Soldaki amortisör patlayınca takım olarak YBR amortisörü taktım. Çok daha rahat.
-Üzerinde gelen lastiklerle kuru havada sıkıntı yok ancak yağmurlu havada çok kötüler.

Sonuç olarak kaybın 1000-1500 TL gibi bir rakam oluyor. Ancak drift i sıfır alırsan çok zarar edersin.

yorumun için teşekkürler abicim,fakat sıfır almak istememin nedeni üniversite gibi uzun süreli bir zamanda kullanıcam bide ilk motorum olacagı ıcın sıfır diyorum ben :)

atasun10
28 Şubat 2016, 22:19
125 ccden büyük olduğu için kullanılmıyor diye biliyorum :) bana sorarsan eğer ben ybr alicakken drifti aldim ve pisman oldum. Hele ilk geldiği günden o ön amortisörlerdeki vurma sesi insanı motordan sogutuyor. Ama makine olarak on numara ben çok uzun yolada çıktım tık demedi hiç tabi lastiklerim michelin zincirim o-ringli :)

mgora
28 Şubat 2016, 23:19
51000 km ybr kullanmış bir adam olarak ybr almazdım bu fiyata ybr almak tam manası ile kerizlik.
Ybr'dede gelen lastikler çok çok kötü ,lastik değiştirmen gerekecek yine.

Furkan Tarık
29 Şubat 2016, 02:02
Yok kardeş ben 17 ile aldım :D . Ama bizim arkadaşa 16 ile alıyoruz. benim adlığım yerden alıyor o da biraz konuştuk kendileriyle. kW hesabı gelecek cbf 150 falan sürebilir dedi. yine de bilen bir emniyet trafik nesup'una sormak lazım

ruthsims
29 Şubat 2016, 08:07
sıfır alıp uzun süreli kullanacağım diyorsan imkan varsa ybr al ama ekipmanlardan kısmadan.

Draconian
29 Şubat 2016, 09:13
Eskiden olsa biraz daha ekle ybr al derdim de şimdi eklenecek bir tarafı kalmamış. 6.180 lira şimdiyse yıl sonunda o 8000'e dayanır. Ki eski ybr'lerden sürdüysen şu ankiler hakikaten kalite olarak çok kötü.

Bir de lise 3'te olup üniversite için motor düşünüyorsun. En iyi ihtimalle 2 sene sonra alacağın bir motor için konu açman bana biraz saçma geldi.

Egee22
29 Şubat 2016, 12:57

-Arka amortisörler ayarlanabiliyor seninkiler patlak olmasın,neyse hadi ilkine tamam diyelim
-Egzoz susturucusu evet drift ve mcx de dağılıyor gidiyosun serviste ücretsiz degistiriyorlar garantiden
-Lastik konusu ise hangi motorda kaliteli geliyor örnek verebilirmisin bana
1500e ölü plakasız evraksiz driftler gidiyor,km yüksek değilse 2000,2200 gibi rahat satarsın temiz baktıysan arkadaşım 17bindeki drifti 2800e sattı geçen yaz birazda nasıl bakmakla alakalı