PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sayfada gerçekten motosiklet bilgisi olan varsa gelsin amortisor.

Değnekci
28 Şubat 2016, 17:24
Arkadaşlar mondial mh driftte amortisore havami basmamiz gerekiyor ilk zamanlar artçida sıknti yoktu şuan arka çökuyor amortisorun altinda sibib var yardimci olucak varmi telden yaziyorum k.b

shizofren
28 Şubat 2016, 18:26
Bize sorana kadar kitapçığına bakıp en doğru bilgiyi alabilirsin bence. Telden yazıyorum k.b. (aa Türkçe yazabiliyormuş bu alet)

tyrung
28 Şubat 2016, 18:31
modial dirft arka amossör hava basmayı denedim bende ama zor bence usta olmadı orada bi vida göreceksin içinde tornavida al yap olmadı sola çevir bide bakkaldan 5 katlı lastik toplardan al araya hortum yap biz arkadaşla yaptık oluyo biri bassın diğeri tutsun olur ben fotoğraf atarım da telefondan yazdım ama basit bi de öndekini sök hava al tut pet şişede onu al arka koy

oguzhanlal
28 Şubat 2016, 19:35
modial dirft arka amossör hava basmayı denedim bende ama zor bence usta olmadı orada bi vida göreceksin içinde tornavida al yap olmadı sola çevir bide bakkaldan 5 katlı lastik toplardan al araya hortum yap biz arkadaşla yaptık oluyo biri bassın diğeri tutsun olur ben fotoğraf atarım da telefondan yazdım ama basit bi de öndekini sök hava al tut pet şişede onu al arka koy

Yazdıklarından en ufak bir şey anlamadım :rendeer:

Aynı amortisörler benim motosiklette de vardı. Sertleştirmek istiyorsan el ile ya da daha iyisi yarım ay anahtar ile amortisör yayının üstündeki büyükçe olan somunları aşağı doğru inecek şekilde sıkarsan preload(önyükleme) yapmış olursun. Bu da işini görür diye düşünüyorum. Hava basmakla falan uğraşma.

Değnekci
28 Şubat 2016, 20:19
Yazdıklarından en ufak bir şey anlamadım :rendeer:

Aynı amortisörler benim motosiklette de vardı. Sertleştirmek istiyorsan el ile ya da daha iyisi yarım ay anahtar ile amortisör yayının üstündeki büyükçe olan somunları aşağı doğru inecek şekilde sıkarsan preload(önyükleme) yapmış olursun. Bu da işini görür diye düşünüyorum. Hava basmakla falan uğraşma.
Tedekkurler

ehil
28 Şubat 2016, 21:02
yay darbeyi salınıma çevirir. bu salınımı amortisör söndürür.