PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ikinci el cbr 250 mi sıfır pulsar 250rs mi ?

zotbudalla
28 Şubat 2016, 16:19
Öncelikle merhaba Motorla İlgili sona yaklaştıkça soru işaretleri azalıyor ama ne zamandır aklımı kurcalayan iki seçenek var sizinle paylaşmak istedim şimdi cbr 250 ikinci el fiyatlarına bakıyorum 2012 2013 modelleri 9 10 civarı tabi kilometre de yapmış 20 30.. ha bide 2. el alsam taksit imkanım da olmayacak sıkıntıya girecem madii açıdan ama pulsarın duruşuna falan baktım baya iyi duruyor motor ama gidişi falan nasıldır bilmem bi tafsiyeniz olur mu kullanan var mı artısı eksisi nedir önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Macit250
28 Şubat 2016, 16:30
Bisiklet al en iyisi

zotbudalla
28 Şubat 2016, 16:31
en sonunda onu yapacam olmuyor böyle :D maddi manevi zorluyor beni aile bi taraftan parayı toplamak bi taraftan :D

webingo
28 Şubat 2016, 16:32
Tartışmaya ne hacet. Cevab gayet net . CBR 250 R ! :)

AKIN17
28 Şubat 2016, 16:33
Pulsar 250 cc değil, 200. Ben olsam Honda alırdım.

zotbudalla
28 Şubat 2016, 16:37
evet 200 yanlış yazmışım. pulsar kullandınız mı hiç ? veya çevrenizde kullanan var mı öyle honda diyip geçmek mantıklı gelmiyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

20 30 bin km de az değil hani.. o zamana kadar nasıl kullandı ne etti ağrıdayım istanbul veya herhangi bi yere gidip motorsuz dönmek istemiyorum o kadar masraf yapıp..

Mamba09
28 Şubat 2016, 17:41
evet 200 yanlış yazmışım. pulsar kullandınız mı hiç ? veya çevrenizde kullanan var mı öyle honda diyip geçmek mantıklı gelmiyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

20 30 bin km de az değil hani.. o zamana kadar nasıl kullandı ne etti ağrıdayım istanbul veya herhangi bi yere gidip motorsuz dönmek istemiyorum o kadar masraf yapıp..

hocam ben böyle bi durumda kalsam başka motorlara bakardım ama sadece o iki motoru soruyorsunuz diye diyorum. ben ikisinide ikinci el alırdım zarar etmezsdim sonra. pulsar ikinci el al.

zotbudalla
28 Şubat 2016, 18:09
iyi diyorsun hoş diyorsun da.. ikinci el fiyatları sıfırından daha pahalı nerdeysi 2 3 bin km bindi bu adam aceba tek teker mi gitti rodajını nasıl yaptı bakımını neyle yaptı diye düşünmektense sıfırı daha iyi olmaz mı binerim bi iki sene satar yükseltirim diye düşünüyorum.. ama pulsarın yedek parça fiyatları servis ağı falan bi bilgim yok kullanıcıları buralardaysa bilgilendirme için süper olur..

07DFB18
28 Şubat 2016, 18:20
honda damarlı diyorlar
al sıfır pulsarını keyfine bak hem pulsarcıların Ekrem Ata Beyi var motor ile ilgili her türlü sorunu için elinden geleni yapar.
başkada bu form sitelerinde Ekrem bey gibi kimseyi bulamazsın.

zotbudalla
28 Şubat 2016, 18:23
youtube de falan mı var videoları nerden ulaşabilirim ?

natila
28 Şubat 2016, 18:28
memleketimizde hiç 2. el işine girmeyeceksin, üçkağıtçı dolu etraf...ha bildiğin motorsa alınır...direk sıfır alacaksın....

zotbudalla
28 Şubat 2016, 18:32
bende ondan çekiniyorum ya ikinci elden istediğim cbr ama ikinci el fiyatlarını görünce yuh diyorum resmen ha bide km geri çekme falan olaylarına girmiyorum bile.. pulsar dan da tam emin değilim çünkü dediğim gibi parça fiyatı kalitesi kronik sorunu falan bildiğim herhangi bişey yok..

Draconian
28 Şubat 2016, 18:33
Türkiye'de 2. El ss makine alınmasını ben pek doğru bulmuyorum. En azından tanıdık, bilindik birinin motoru değilse.

Sıfır her zaman daha iyidir. Pulsar 200 rs fena bir motor değil. Daha kaliteli olsun dersen biraz daha bekleyip sıfır cbr al. Başın ağrımaz.

zotbudalla
28 Şubat 2016, 18:38
200 rs kullanıcısı yok herhalde.. ns kadar tutulmadı mı bana mı öyle geliyor

07DFB18
28 Şubat 2016, 18:39
gecen yıl 1452 tane satılmış bence manyak satmış
http://i.hizliresim.com/kBkqL9.jpg (http://hizliresim.com/kBkqL9)

zotbudalla
28 Şubat 2016, 18:41
rs 94 adet

07DFB18
28 Şubat 2016, 18:42
200 rs kullanıcısı yok herhalde.. ns kadar tutulmadı mı bana mı öyle geliyor

rs ve ns arasında 2600 küsür fiyat farkı var motoru aynı diyorlar sadece granaj ve yarım abs farkı :)
edit ns bir yıl önce cıktı yanılmıyorsam

zotbudalla
28 Şubat 2016, 18:47
evet 1 yıl öncesinden çıktı

okoca
28 Şubat 2016, 18:53
tabiki pulsar, kaç yıldır geliştirilmeyen cbr imi alıcak? deli gidiyor hiç şühen olmasın.

navarin11
28 Şubat 2016, 19:09
Al bir tane sıfır Pulsar kasa kırmaca çil çil adam gibi rodajını yap, efendi gibi kullan temiz bak, yeni yenidir, satarken de günün geçerli fiyatına satarsın, yok km si doğrumu, yok oynandımı düşüncen olmaz Bajaj çin mallrından katbekat iyidir, teker yapma, lastik yakma, fazla yatmaya özenme, çok yatarsan kalkamayabilirsin, yağını suyunu tuzunu biberini eksik etme Türkiye turuna çık, tekerin düz bassın.

İllegalRider
28 Şubat 2016, 19:15
Sonuna kadar CIBIR.

okoca
28 Şubat 2016, 19:16
https://www.youtube.com/watch?v=6sHWdFKq_gI

zotbudalla
28 Şubat 2016, 20:50
deli gitmesi sorun değil delirmesin elimde korktuğum o her gün beni parçalarla uğraştırmasın veya ne bileyim bi yerini kırdım hemen bulabileyim parçasını ha bide fiyatı da can yakmasın ucuz olsun kaliteli olsun yıllardır değişmeyen şey işte :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

teşekkürler yeterince açıklayıcı oldu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Hiç Rs Kullanan Yok herhalde bu forumda:pr:

matrix506xx
28 Şubat 2016, 22:08
Aha bir yaşıma daha girdim pulsar 250 cc model üretti de bizim mi haberimiz yok:queen:

zotbudalla
28 Şubat 2016, 22:57
Yok yanlış yazmışım:))

mgora
28 Şubat 2016, 23:12
Hocam kriter bu ise tercih bajaj olmalı çünkü yedek parçalar oldukça uygun.

deli gitmesi sorun değil delirmesin elimde korktuğum o her gün beni parçalarla uğraştırmasın veya ne bileyim bi yerini kırdım hemen bulabileyim parçasını ha bide fiyatı da can yakmasın ucuz olsun kaliteli olsun yıllardır değişmeyen şey işte :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

teşekkürler yeterince açıklayıcı oldu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Hiç Rs Kullanan Yok herhalde bu forumda:pr:

hamzarat
28 Şubat 2016, 23:19
arkadaşım bunun düşünmesi taşınması yok.11bin lira bütçen varsa ve bu iki motor arasında kaldıysan bajaj rs200'e dönüpte bakmayacaksın.

önceki motorum bajaj pulsar 200ns(2 tane sıfır alıp sattım. rs200 ile ns200 aynı motor bloğuna sahip.şimdi çıkıp kimse yarım beygir goygoyu yapmasın aynı motor bloğu.neyse pulsa 200ns'den sonra crf250l aldım(cbr250r ile aynı motor bloğu.beygir kısılıp tork arttırılmış)arada 200yıl fark var kardeşim performans olarak.karşılaştırılamaz bile.nitekim 11bin lira bütçe ile 2.el temiz bir cbr250r bulabilirsin.arkana bile bakma.saygılar.

Janne
28 Şubat 2016, 23:32
Eğer bu motosiklet ile satış sonrasındaki işlemler Kuralkan tarafından yapılıyorsa ORADAN KAÇARAK UZAKLAŞ.Bu firma seninle dalga geçercesine cevaplar verip işini falan yapmaz.Servislerinin rezaletliğinden bahsetmiyorum bile.Motosikletin tipi güzel eyvallah da arkadaş, satış sonrası hizmeti nasıl göz ardı edebilirsiniz ki? Bu canınızın sıkılmaması adına çok ama çooook önemli bir husus.Motosiklet aldıktan sonraki servis hizmetini mutlaka düşünün.Başına gelmeyen anlamaz elbette.

muhammetcon
28 Şubat 2016, 23:54
temiz cbr.

dyavol-77
29 Şubat 2016, 00:26
temiz cbr.

2.el 250r...pulsar'dan iyidir..

zotbudalla
29 Şubat 2016, 00:55
istediğim motor cbr zaten ama Pulsar hakkında söylenen arkasında olan firma falan sağlamışmışta bilmem neymıişte gibi şeyler aklımı çelmiyor değil hani.. yani ne bileyim ulan diyorum sıfırı al kafan rahat etsin şunu bunu yaptı demiyeyim diyorum bi yandan da cbr 250 aradan beni al diyor ilk aşkın benim

okoca
29 Şubat 2016, 03:09
öyle birşey olurmu, benim pulsarım var, parasını verdiğimde parçasını bulamama gibi bir durum söz konusu dahi olmaz, 10 yıl boyunca elinde parça bulundurmak zorunda, yoksa kanunen o motoru o firmaya iyade eder paramıda geri alırım, servis konusunda hondadan fazla servisi var, honda kadarda para göz değiller, bazıları sevmiyor geçmişinden ötürü o firmayı ama, hondayıda sevmeyen var, git araştır sor fiyatlarını uğra hondaya, uğra bajaja, herkezin fikri ayrıdır, git kendin gör.

ve
cbr granaj konusunda seni hondada ayüüü beklio ayüüü, böyle kıllı mıllı kocaman kolları olan bi ayüüü, sana geel gell yapacak.. işin bi düşsünde görürsün.. :)))) aea da bunu video larında belirtiyor zaten izlemeni öneririm. granaj parasında bi çinli alırsın sanırım..

ben cbr ede, rs 200 ede oturdum, rs in sarısına oturdum çok hoşuma gitti, ama rcng ve karenajlı
motor sevmiyorum ben naked seviyorum, yoksa rs alırdım.

eğer 2. el bir garantisiz cbr alırsın, ve motor bloğunda bi sıkıntın olursa yandi gülüp ketan helvam durumunda olucaksın, her durumda cbr in motor bloğu işi rs 200 den pahalıya patliyacak,
o nedenle cbr de 0 a yönlendirmek daha akıllıca, eğer 0 da bir sorun yok ve devirmez isen

uzun yıllar sürersin, eğer acemisen cbr e yaklaşma derim, kol gibi masrafın olucak, sigortaya işlettiğin an satışda değer düşüşü yaşicaksın satman sıkıntı olacak bi dünya olay var,

rs200 de ise zaten alırken pahalıya almıyorsun çok fazla değer kaybetmez, bu durum rs200 de yaşansa, ve her türlü cbr den ucuza maal olur motor bloğu parça toplama vs..

neyse bu konuda daha öneri yapmiyacağım, kendin araştırmalısın firmaları dolaşarak, bir hondaya git, birde bajaj a git görüş.

honda esasen araç satışına odaklanmış durumda öylesine honda global baskı yaptığı için satmak zorunda olduğu bir satış adedi var yoksa, oraya gittiğinde insana kendini fakir hissettiriyorlar, parasız adam yanımıza gelmesin kafasındalar.

benim honda civic aracım var idi, çok sıkıntı çektim geçmişte, saatlik işçilik yazıyorlardı, çatır çatır ödemek zorundasın ve kazıkdı herşey, başka yerede yaptıramıyordum garantiden çıkıyordu.

mgora
29 Şubat 2016, 09:04
Hocam yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim , Bajaj'ın mecidiyeköy servisine gidiyorum geçen kaza yaptım ve bu kaza sonucu motoru servise bıraktığım gün aldım ve parça dahil masrafım 100 tl oldu , daha önce Yamaha Ybr125 kullandım aynı kaza onda olsa daha ucuz motor olmasına rağmen minimum 400 bin tutardı.Bajaj Pulsar'ı sadece servisine güvendiğim için aldım , diğer markalar gibi değil kafama takılan her konuyu sorabiliyorum , bilgi alıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/kaza-raporu/159757-eurogrip-gripemedi-kavrayamadi.html

Eğer bu motosiklet ile satış sonrasındaki işlemler Kuralkan tarafından yapılıyorsa ORADAN KAÇARAK UZAKLAŞ.Bu firma seninle dalga geçercesine cevaplar verip işini falan yapmaz.Servislerinin rezaletliğinden bahsetmiyorum bile.Motosikletin tipi güzel eyvallah da arkadaş, satış sonrası hizmeti nasıl göz ardı edebilirsiniz ki? Bu canınızın sıkılmaması adına çok ama çooook önemli bir husus.Motosiklet aldıktan sonraki servis hizmetini mutlaka düşünün.Başına gelmeyen anlamaz elbette.

zotbudalla
29 Şubat 2016, 15:25
valla en son ikisinin üstüne binecem ikinci el sıfır artısı eksisi bajaja gidecem hondaya gidecem hepsine bakacam kararı orda verecem gibi.. baya kararsızım ağrıdayım şuan işlerimden dolayı ama batmana gidebilme durumum olursa eğer gidip bakacam iki modeline de teşekkürler hepinize ilgilendiğiniz için tekeriniz düz bassın..