PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben bu şehir içinde tek teker yapanları sonradan görme kendini stunçcu sanan görmemiş

barodi
28 Şubat 2016, 00:48
çoğu zaman denk geliyorum beşiktaşta özellikle.
hatta geçen günlerde genç cafenin orada bir tane çocuk
tam o motorları koyduğumuz yerde insanlar geçerken teker yapıp motoru kaydırıyor üstelik.

yine beşiktaşta koluna kaskı takmış bir cbr 250 kullanan biri şehir içi trafiğinde teker yapıyordu

özelliklede benim motosikletime karşı sanki bir güç gösterisi gövde gösterisi yapıyorlar dikkatimi çekiyor özellikle ben geçerken veya ışıklarda beklerken sanki bana karşı bir ego tatmini içinde olan kardeşlerimiz var. ben bunları sahte stunçcu olarak görüyorum. teker yaparlar ama virajı benim gibi alamazlar teker yaparlar fren yapamazlar vs vs. size işte yine beşiktaşta o sabıkalı ortaköy beşiktaş yolunda tek teker yapıp ilerlerken motosikletin yere teması sonucu hakimiyetini kaybedip ne kadar şiddetli bir şekilde o motosikletin savrulduğunu göreceksiniz. ben bu insanlara asla üzülmüyorum. kendi düşen ağlamaz ben niye ağlıyayım ki?

o motosiklet o hızda savruluş sırasında 1 ton ağırlığa kadar basınçla bir yayaya çarpsaydı ya sakat bırakırdı yada öldürürdü. kendi canını düşünmeyeni ben neden düşüneyim?????
o sebeple ben bu tek teker yapan tüm ama tüm tekercileri sonradan görme olarak kendini stuncu zanneden zavallılar olarak görmekteyim. zor bişey deyil beyler teker yapmak. tamam yap ama en azından trafiğe kapalı alanda yap. ya o motosiklet yayaya çarpsaydı ?

zamanında bende teker yaptım ama trafiğin çok az olduğu bir zamanda araç ve yayaların olmadığı bir tenha yolda bir kaç kez yapmıştım.

insanlarda bir hırs var kıskançlık var çekememezlik var özellikle motosiklet camiasında. belliki bende o hırsa kapılmıştım ancak gereksiz ve luzumsuz olduğunu çok çabuk anlamış ve bırakmıştım teker işini .
hem maddi olarak baya baya bir zarar verecekti motosikletime. ne gerek var?

kime neyi ispatlamak için? 3 günlük değersiz dünya hayatında gideceğimiz yer 3 karış toprak iken havan kime güzelim demiş şair ...

[https://www.facebook.com/motosikletdunyasi/videos/1712842885597128/

Mengu16
28 Şubat 2016, 01:09
Video'da 12. saniyede kırmızı beyaz van aracın arkasında motordan inip motosikleti yere bırakan adamın neden motosikleti yan ayakta bırakmadığını anlayamadım :silent:

karşıyaka57
28 Şubat 2016, 01:17
O heycanla bir an önce yardım edebilmek için ayaklık falan aklına gelmeden direk yere atmış motoru.

Kaza yapan arkadaşa yorumsuz kaldım.İnşallah ağır birşeyi yoktur ve bu kaza o arkadaşa ders olur.

nuwanda324
28 Şubat 2016, 01:24
Video'da 12. saniyede kırmızı beyaz van aracın arkasında motordan inip motosikleti yere bırakan adamın neden motosikleti yan ayakta bırakmadığını anlayamadım :silent:

Adam kuriyeye benziyor. Nasılsa şirket motoru diyip çok sallamamıştır bence.

eminemre
28 Şubat 2016, 01:25
Yaralı olarak hastaneye kaldırılmış, hayati tehlike yokmuş.

GP500-1st
28 Şubat 2016, 01:49
aracı sollayıp teker kalkınca 120-130 km çıkmış o yolda sonra duramayacağını anlayınca önü kilitlemiş low side olmuş.

Allah akıl fikir versin

KIDI
28 Şubat 2016, 01:58
Başlığı görünce barodi başlığı bir nebze hafif açmış içerde yardırıyor dedim ama az bile demişsin.
Bir anlık gaza gelmesi sadece onu yaktı ama orada milletin çoluğunu çocuğunu, yaşlıları ve görmeyip kaçamayacak olanlarıda peşinden sürüklerdi hiç mi düşünmedin be adam bunun adı sadece 'Saygısızlık' tır başka birşey değildir kendine saygı göstermeyenden başkasınada saygı göstermeyi bekleyemezsin neysede çok ayıp bence.
Bu durumda bu yaptığı için cezayı kitlesinler bide orda darbe yesin akıllansın bence böyleleri.

EldekiDebryj
28 Şubat 2016, 02:05
Bazi motosikliler, bazı motosikletlileri çekemiyor nedense. Hep en iyi kendileridir, en cok onlar bilir, onlar sürer. Sürekli bir aşağılama derdi filan var. Bende denk geldim. Isiklarda tekerle kalkan, yandan gecerken teker yapan filan oldu.

Bir defa ise eşimleyiz ve artçısıydım. Işıklarda durduk yanda eski bir 600RR vardi. Bizde yanaştık selamlaşırız diye düşündum baktım ve adam ( kask maskta yok kafasinda ) bir baktim bizim motora kucumseyici bakışlar atarak suzuyor. Halbuki eşimdede 600RR var ve 2014 model, motor pis ve kirlide değil. Biyerinde biseyde yok ustümuz basimizda duzgun ama sanki igrenc biseye bakar gibi bakiyordu. Hee aksi olsaydı bile o tavirlar kimseye yapılmaz. Tanimadigin etmedigin insanlarla derdin ne olur ki anlamadim, anlamiyorum.

Peder
28 Şubat 2016, 03:42
Yıl olmuş 2016, bilinç hala yok.
Apaçi klanı kayıplarına üzülmüyorum nüfus popilasyonuna olumlu katkıları oluyor bu eksilmeler.

Hamza Toruk
28 Şubat 2016, 08:24
Adam kuriyeye benziyor. Nasılsa şirket motoru diyip çok sallamamıştır bence.

NASIL Bİ ZİHNIYET YA BU :farao: VIDEOYU BASTAN İZLE BAZILARI İÇİN İNSAN HAYATI MOTOSİKLETİNDEN DAHA ÖNEMLİ YA HANİ YARRGISIZ İNFAZ YAPMAYIN KARDEŞİM SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ AMANN BANANE DİYİP GİDERMİYDİNİZ ADAM ÖLÜYOR ORDA ARABANIN ALTINA GİRMİŞ ADAMDA PANİK OLUP KOŞTURMUŞ !!!! ŞİRKET MOTORLARININ %80 SPACY TARZI MOTORLARDIR CBF YBR TARZI MOTORLAR GENELLIKLE ŞAHSA AİTTİR AYRICA DİYELİM KI ŞİRKETE AİT MOTOR O KURYE ŞİRKET MOTORUNA ZARAR VERİRSE ONUN PARASINI KURYE ARKADAŞTAN ALIRLAR

darkmotor
28 Şubat 2016, 10:16

Motorun yanayaklığı kaldırım tarafında kaldı.Adam da motosikleti direğe yaslamak istedi ve motor dengesiz bir şekilde düştü.

Darkfriairs
28 Şubat 2016, 10:57
Adam istediğini yapar... İster takla atar, ister arka teker üstünde, ister ön teker üstünde gider.

MD.Murat
28 Şubat 2016, 11:30
Adam istediğini yapar... İster takla atar, ister arka teker üstünde, ister ön teker üstünde gider.
İstediğini yapar tabiki, o yolu tapusuyla satın alırsa ama. Caddede babasının bahçesindeymiş gibi hareket edemez. Makas atanla aynı bokun laciverti. Azalarak bitene kadar ölsünler mümkünse. Bu insanlar işlerine güçlerine gidiyor o yolda. O yolda olanların belki %10u keyfi gidiyor. Bu keyfi giden apaçi motorcu diğer işine gücüne giden herkesin hayatını riske atıyor. Çıldırmamak elde değil. Yok olsun yok. Ölmesin bile. Acı çekerek ölsün.

gokberk6426
28 Şubat 2016, 11:42
stunta meraklisindir onlemini alirsin gidersin pqzar yerine veya araba egitim yerine denersin baskasinin canini riske atiyorsan %100 haksizsin

sedat_57
28 Şubat 2016, 11:42
Doktorun hastaya yaklaştığı gibi yaklaşmak lazım barodi bilseler yapmazlar de onlarda bizim cahillerimiz kurtarmak lazım

Mamba09
28 Şubat 2016, 12:04

ulan arkadaş inanamıyorum ya. şu adamın yaptığının savunulacak bir tarafını nasıl buluyorsun? adam kendi aptallığı yüzünden 3 araca zarar verdi, kendine zarar verdi. orda araçlar yerine karşıdan karşıya geçen yaya-köpek falan olsaydı aynıı şeyleri söyleyebilir miydin? isteyen istediği şekilde sürer ama kapalı ve başkasına zarar veremeyeceği bir yerde... nokta.

ruthsims
28 Şubat 2016, 13:15
Arabalı yada motosikletli böyle bi apachenin kazasına tanık olursam ne yapacağım benim için gerçekten büyük bir sınav olur.

weirdo1
28 Şubat 2016, 14:49
3-4 gündür fuar güzergahında ne hareketler yapıyorlar aklın hayalin durur. daha dün yarım metrelik emniyet şeridinde teker yapanı gördüm.

barodi
28 Şubat 2016, 21:29
ulan arkadaş inanamıyorum ya. şu adamın yaptığının savunulacak bir tarafını nasıl buluyorsun? adam kendi aptallığı yüzünden 3 araca zarar verdi, kendine zarar verdi. orda araçlar yerine karşıdan karşıya geçen yaya-köpek falan olsaydı aynıı şeyleri söyleyebilir miydin? isteyen istediği şekilde sürer ama kapalı ve başkasına zarar veremeyeceği bir yerde... nokta.

Darkfriairsi yanlis anladiniz . demek istedigi aslinda tam tersi. İroni yapmis dalga gecmek istemis kaza yapan kisiyle aslinda. Ben öyle yorumladim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Bazi motosikliler, bazı motosikletlileri çekemiyor nedense. Hep en iyi kendileridir, en cok onlar bilir, onlar sürer. Sürekli bir aşağılama derdi filan var. Bende denk geldim. Isiklarda tekerle kalkan, yandan gecerken teker yapan filan oldu.

Bir defa ise eşimleyiz ve artçısıydım. Işıklarda durduk yanda eski bir 600RR vardi. Bizde yanaştık selamlaşırız diye düşündum baktım ve adam ( kask maskta yok kafasinda ) bir baktim bizim motora kucumseyici bakışlar atarak suzuyor. Halbuki eşimdede 600RR var ve 2014 model, motor pis ve kirlide değil. Biyerinde biseyde yok ustümuz basimizda duzgun ama sanki igrenc biseye bakar gibi bakiyordu. Hee aksi olsaydı bile o tavirlar kimseye yapılmaz. Tanimadigin etmedigin insanlarla derdin ne olur ki anlamadim, anlamiyorum.

Ozaman sizede denk geldi. Demek tek ben degilmisim bu hissi yasayan. Sırf bu yuzden yeni aldigim montu ve kaskı giymeye utaniyorum .

Darkfriairs
28 Şubat 2016, 21:40
Aynen,
isterse yanlı yanlı gitsin, kınamayalım bunları, Teknoloji olacak, bağlanacaksın bunun beynine, beyninin nasıl çalıştığını göreceksin.

Stunt
28 Şubat 2016, 22:36
istediği kadar apaçi olsun bunu görüp de yardım etmeyen bence motorcu değildir

Mamba09
28 Şubat 2016, 22:53
Darkfriairsi yanlis anladiniz . demek istedigi aslinda tam tersi. İroni yapmis dalga gecmek istemis kaza yapan kisiyle aslinda. Ben öyle yorumladim.

öyle olsaydı sonuna (!) eklerdi heralde :)