PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balayı için rota önerisi

kemboo
27 Şubat 2016, 21:11
Arkadaşlar iyi forumlar iyi akşamlar. Buralara sıklıkla uğramayalı baya oldu. Ama böyle bir fikir olunca gene direk alıma burası geldi. Evlilik düğün nakit para derken mt 07 mizi sattık 2011 model çiçek gibi bir xmax 250 aldım. Oldukça memnunum (amörtisörler sert :cherry: ). Şimdi bu kardeşiniz balayına motorla gidecek. Çok şükür nişanlım bu konuda çok hevesli. Ağustos 13 de düğünümüz var nasip olursa ondan sonra kopup gidecez. Ben bosna hersek düşünüyordum ama nişanlım italyaya gitmek istiyordu italya uzak orası böyle burası böyle derken yunanistanı bir turlasak mı dedik. Adalardan feribotla geçip edirneden dönelim diyoruz. (izmirde yaşıyorum). Daha önce yurt dışı tecrübem olmadı. Yunanistan bu konuda nasıl olur? Gezilecek görülecek konaklanılacak yerleri neresidir? Bilen var mı? Yada başka önerisi olan var mı? Hepsine açığım fikirlerinizi yorumlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler. :)

sey_47
27 Şubat 2016, 21:30
Hayirli olsun hocam, ins kazasiz belasiz gider gelirsiniz. Daha bugun sakiz adasina gittim geldim feribotla. Motosiklet kiraladik. Ada oldugu icin fazla imkan yoktu. Gunu birlik gezip donduk.

Esiniz madem italya istiyor, ben olsam feribotla italyaya gider oradan motosikletle donerdim. Bilmiyoeum varmi feribot gemi vs.
Ama italyanin yollari guzel, oradan yaklasik 3000 km yol yapip donmus olursunuz. Gidip gelmek cok yorucu olur.

Darkcity2000
27 Şubat 2016, 21:31
Artçı eş almak beni korkutur hep aynı sepete iki yumurta koymak gibi :)

MazhaRR
27 Şubat 2016, 21:33
İzmir bornova ve ybr, en sevdiğim :mrgreen:

kemboo
27 Şubat 2016, 22:22
Hayirli olsun hocam, ins kazasiz belasiz gider gelirsiniz. Daha bugun sakiz adasina gittim geldim feribotla. Motosiklet kiraladik. Ada oldugu icin fazla imkan yoktu. Gunu birlik gezip donduk.

Esiniz madem italya istiyor, ben olsam feribotla italyaya gider oradan motosikletle donerdim. Bilmiyoeum varmi feribot gemi vs.
Ama italyanin yollari guzel, oradan yaklasik 3000 km yol yapip donmus olursunuz. Gidip gelmek cok yorucu olur.

Valla hocam italya bende düşündüm ama özel şirkette çalışıyorum düğün muğlada olacak o yüzden önceden bi izin alcam 1 hafta min. sonra düğün için izin alcam 10 gün desek. düğün sonrası bi iki gün falan. İtalyaya süre yeter mi bilmiyorum. Açıkcası hiç yurt dışına çıkmadım deneyemim olmadığı içinde biraz çekinme durumu var nerden başlasak napsak bilemedim. uzak mı gibsinden.

Artçı eş almak beni korkutur hep aynı sepete iki yumurta koymak gibi :)

Biz artçılı 2 günde 500 600 km yapıyoruz sıkıntı yok :) ama motorun dengesi bir zorlaşıyor o gerçek.

İzmir bornova ve ybr, en sevdiğim :mrgreen:

ybr candır gerisi heyacan :)

Mamba09
28 Şubat 2016, 00:02
hocam gelin damat fotoğrafçılığı yapıyorum, randevu defterime yazayım hemen istersen :)

kemboo
28 Şubat 2016, 10:26
hocam gelin damat fotoğrafçılığı yapıyorum, randevu defterime yazayım hemen istersen :)

Düğün muğla dalyanda oradan biriyle anlaştım dostum :)

mustang53
28 Şubat 2016, 12:05
Akyaka'ya gidip ordan feribotla rodos adasi yapabilirsiniz.. biz temmuzda bu geziyi yapacagiz..

EldekiDebryj
28 Şubat 2016, 12:09
Biz artçılı 2 günde 500 600 km yapıyoruz sıkıntı yok :) ama motorun dengesi bir zorlaşıyor o gerçek.

Hayırlı olsun. Italya bencede uzak yunanistanı düşünün derim. Birinin yunanistan gezisini incelemiştim (yayımlamıstı.) inanilmaz uyguna konaklama yerleri mevcut ve gezilecek çok hoş yerler vardı cidden ancak ismini unuttum. Google amcadan bakmam lazım tekrar bulabilirsem yazarım.

Bu arada artçıyla motorda denge zorlaşıyorsa ya artçınız baya ağırdır yada henüz artçılıgı öğrenememiştir diyorum. Sizden kaynaklı değilse. Uyum önemli. Kaza belasız insallah. Mutluluklar :)

oktay33
28 Şubat 2016, 12:44
Arkadasim,
Benden sana tavslye, balayina motor ile gezmeye cikma, hele yunan adalarina.
Sen en iyisi arkaniza sirt cantalarinizi takip gezerek adalari dolasmak.
Senin motor icin feribota ayri bir bedel odeyeceksin. Yesil sigorta 15 gun icin 200 kayme.
Ayrica uluslararasi ehliyet alman gerek. 450 kayme.
Ha, ille motor surmek istiyorsan, orada gunluk kiralar 15-20 euro.
Tum motorlar senin. Kiralarken uluslararasi ehliyet istenmiyor.
Adalarin plajlarina devamli otobisler kalkiyor. 5 euro her yere gidersin.
Otelleri sehir merkezinden tutmaya bak. Pansiyonlar oldukca temiz ve kaliteli.
Yildizli otellerden uzak dur.
Madem Mugla'da dugun var, size bir tek Rodos adasi yeter. Iki gune bir kasaba ve sehir degistirin. Adayi turlayin derim.
Plajlarin bir cogu mayo istemoyor.yengeyle ariza cikmasin sonra.

kemboo
28 Şubat 2016, 20:59
Arkadasim,
Benden sana tavslye, balayina motor ile gezmeye cikma, hele yunan adalarina.
Sen en iyisi arkaniza sirt cantalarinizi takip gezerek adalari dolasmak.
Senin motor icin feribota ayri bir bedel odeyeceksin. Yesil sigorta 15 gun icin 200 kayme.
Ayrica uluslararasi ehliyet alman gerek. 450 kayme.
Ha, ille motor surmek istiyorsan, orada gunluk kiralar 15-20 euro.
Tum motorlar senin. Kiralarken uluslararasi ehliyet istenmiyor.
Adalarin plajlarina devamli otobisler kalkiyor. 5 euro her yere gidersin.
Otelleri sehir merkezinden tutmaya bak. Pansiyonlar oldukca temiz ve kaliteli.
Yildizli otellerden uzak dur.
Madem Mugla'da dugun var, size bir tek Rodos adasi yeter. Iki gune bir kasaba ve sehir degistirin. Adayi turlayin derim.
Plajlarin bir cogu mayo istemoyor.yengeyle ariza cikmasin sonra.

Bilgiler için teşekkürler ama biz zaten adaları gezmiycez. Ben izmirden feribotla yunanistana geçip ordan yunanistanı boydan boya turlayarak edirneden tekrar tr ye giriş yapmayı düşünüyorum. Uluslar arası ehliyet yeni ehliyetlerle birlikte gerek olmuyor. Birde biz 7 ile 10 gün arası yapacağız. tek ada sıkıcı olur diye düşündüm. Gerçi gitmedim ama uzun turlamayı tercih ederim.

İllegalRider
28 Şubat 2016, 21:09
Mayo istemeyen plajlar nerde dostum? İtalya mı yunanistan mı ona göre çıkıcam şimdi yola? :queen:

tornado57
28 Şubat 2016, 23:54
Birader Yunanistan kültür olarak bize yakın,
hele de Selanik bana İzmir i hatırlattı (2000) yılında ayrıldığımdan beri İzmire gitme hevesim vardı) kendimi kordonda turluyor gibi hissettim.
teknik konuları iyi bilemem(ehliyet sigorta vs) ama Yunannistan AB geneline göre daha ekonomik, ve de temiz. Gezilecek de çok yer var.
Aynı yerde kalmama fikrin en güzeli, bi yere gerekmedikçe ikinci gün kalma derim, gezin görün.
Benzer bi fikir ben de düşünüyorum, motorla değil ama 100 lük kup la olmaz :)
Uzun şasi doblo ile, gerektiğinde arabada geceleyebilmek için.
Umarım istediğin gibi olur,
mutluluklar... :)

Bu arada İtalya da güzel,
Uzak, kalabalık ve pahalıdır, belirli yerler dışında yol boyu takılalım bi yer değil bence, ayrıca Yunanistan kadar güvenli de değildir, + domuz ürünleri pişirilen yerleri çoktur ve o koku çok rahatsız edici, alışması 3-4 gün alıyor,

pizza dışında yemeklerini beğenmezsiniz büyük olasılıkla, (2 hafta sicilya projesi dönüşü, çorbacıya dalıp, mercimek üstüne paça, ciğer dalmışlığım var) :)

*Heka
29 Şubat 2016, 00:26
Düğün Muğla'da olacaksa bir davetiye isterim. :rendeer: