PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamu Spotu 2016

KIDI
27 Şubat 2016, 19:20
Paylaşıldımı daha önce bilmiyorum, şuan reklamlarda gördüm paylaşıyım dedim. Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=PUwd-uOFt8M

MimTolga
27 Şubat 2016, 19:25
Yasal olarak sadece kask zorunlu olduğu için sadece ona dikkat çekmişler ki bence büyük eksiklik, bence en azından korumalı eldiven ve korumalı mont da yasal zorunlu ekipman haline getirilip trafik kontrollerinde bakılmalı. Bunun dışında motosikletin trafikteki yeri gibisinden bir kamu spotunu da araç kullanıcıları için yapmaları gerekiyor.

antilop_skul
27 Şubat 2016, 19:29
Aslinda kamu spotu yanlis .

Hic bir arac serit disinda gidemez kamu spotunda iki arabanin arasnda cizgiden geciyor motor.

Yani yanlis yapmislar :)

shooter1
27 Şubat 2016, 19:46
Yasal olarak sadece kask zorunlu olduğu için sadece ona dikkat çekmişler ki bence büyük eksiklik, bence en azından korumalı eldiven ve korumalı mont da yasal zorunlu ekipman haline getirilip trafik kontrollerinde bakılmalı. Bunun dışında motosikletin trafikteki yeri gibisinden bir kamu spotunu da araç kullanıcıları için yapmaları gerekiyor.
sen millete kask bilincini aşıladın da bir tek mont mu kaldı halen kask kullanmayan bir sürü motosiklet sürücüsü var

kordinaryus
27 Şubat 2016, 19:56
Aslinda kamu spotu yanlis .

Hic bir arac serit disinda gidemez kamu spotunda iki arabanin arasnda cizgiden geciyor motor.

Yani yanlis yapmislar :)

fransa'da serbest bildiğim kadarıyla. yayılır diye tahmin ediyorum bu serbestlik. dediğiniz gibi trafikte şerit dışında gitmemek lazım ama ben kırmızı ışıklarda araçlar durduğu zaman aradan geçiyorum. çünkü araçların hareket etmediği noktada trafikten de söz edemiyoruz.

MimTolga
27 Şubat 2016, 20:26
sen millete kask bilincini aşıladın da bir tek mont mu kaldı halen kask kullanmayan bir sürü motosiklet sürücüsü var

Bizim milletimiz cezadan anlar, sıklaştırırsın trafik kontrollerini yazarsın 1500 TL ceza bak nasıl kask satışları patlıyor ! Tabi bunu yaparken safe bet diye satılan saçma sapan 20 TL lik olanların da ülkeye girişini yasaklarsın, ECE sertifikalı ürünleri şart koşarsın. Trafik yönetmeliğinde ufak bir değişikliğe bakar...

ruthsims
27 Şubat 2016, 22:16
Hazırlayan memurlar filteringi serbest sanıyor.

Tamam kardeşim biz takip mesafesini koruyalım da bizi takip edenleri, bir anda en sağ şeride kadar girip maskas atanları napıcaz?
Eyvallah kask takalım ama herşey aktif güvenlik önlemleri değil. Pasif önlemler asıl önemli olan.

Neyse kask takalım ve buna da şukredelim. Hiç yoktan iyidir. Daha çok yolumuz var nasılsa...

Bu kamu spotu işinde iyi para var benim anladığım.

KIDI
28 Şubat 2016, 01:22
Kenan Sofuoğlu'nunda bu kamu spotunun altına imza atar gibi oynaması da doğru değil bence uyarı veya tepki gösterebilirdi bütün kaporta biziz sadece kaskla olmaz demesi gerekirdi bence

shooter1
28 Şubat 2016, 01:55
Bizim milletimiz cezadan anlar, sıklaştırırsın trafik kontrollerini yazarsın 1500 TL ceza bak nasıl kask satışları patlıyor ! Tabi bunu yaparken safe bet diye satılan saçma sapan 20 TL lik olanların da ülkeye girişini yasaklarsın, ECE sertifikalı ürünleri şart koşarsın. Trafik yönetmeliğinde ufak bir değişikliğe bakar...
işin üçkağıtını bulurlar o 20 liralık kasklar buraya sertifikalı gelir eee ne anladık bu işten
hatta bir örnek vereyim bu sene piyasaya giren 4 tekerli motosiklet diye geçen araba hiç güven vermiyor insana, kaza anında ne olacağı belli ama piyasaya girdi mi? girdi adamlar trafiğe çıkar onayı almışlar mı almış
bu iş kafa da biter hah bir örnek daha vereyim nolan kask alan biri var iyi bir motosiklete biniyor ama kask kolunda duruyor trafiği görünce kafasına geçiriyor