PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine yeniden motor tavsiyesi........

stupid
26 Şubat 2016, 23:24
Bu sene elimde yuklu bir para vardi birkac motor aldim ama kafamdaki ve zevkime uygun tek motorun iron883 veya triumph scrambler olduguna karar verdim. Tam da para biriktiriyorum ki onemli nedenlerden elimdeki paranin hepsi oraya buraya gitti. Herkese ve heryere motor alicam motor alicam diye soylenirken anladim ki hayatta asla buyuk konusmamak gerekiyormus birgun bir yerden bir haber aliyorsun ve donuna kadar satip para bulmak zorunda kaliyorsun. Herneyse sizlerin basini bu konularla sisirmek istemiyorum yardimci olursaniz asil soruma geliyorum ,

suan turkiyedeyim ve yaza kadar para biriktirmeye calisiyorum. Mayis-haziran arasi 5000-6000tl butceli Enduro veya dual sport ya da cruiser klasmaninda ucuz ama beni 2-3 ay boyunca yogun kullanimda uzmeyecek bir motor ariyorum. Hemen belirteyim boyum 1.90 ve kilomda asagi yukari 100. Bu yuzden her motor bana tam oturmuyor bacaklarimin agrisindan pek keyif alamiyorum. Arkeoloji ogrencisi oldugumdan yazin en az 1 aylik uzun yola cikmak istiyorum. Arkaya 30kg lik bir canta baglayip duruma gore 50kg lik bir kiz arkadasiyla beraber koy yollarindan dinlene dinlene cadir kura kura ne kadar tarihi yerler varsa hepsini gezmek istiyorum. Duruma gore bu gezi 2 bucuk ay falan da surebilir o yuzden beni uzmeyecek bir motor bulabilirsem yaz sonrasinda da bu motoru kuzenime birakmak istiyorum oda tecrubesini attiktan sonra da satar kirisiriz parayi zaten. CC olarak aklimda en az 200 veya tork fazlaysa 150cc de olabilir dedigim gibi belki 200kg yuk tasimasi gerekicek motorun ve zorlanip dagilmasini istemiyorum. Aklimda dual sport olarak mondial xtreme max 200 var fiyatida 5000tl sifiri. Daha once de cruiser kullandigimdan ve cruiser tayfadan oldugum icin ( dovmeler ceketler diz boyu ) bana bu fiyata dedigim sartlar altinda beni uzmeyecek bir cruiser de onerebilirsiniz illa ki dual sport olmak zorunda degil.

Suan aklimdaki tek sorun bu fiyata karbiratorlu motor alacagimdan yazin o sicagina ve o kadar yuke nasil dayanacagi. Aklimda deli sorular var ve yardimci olucak birileri cikarsa cok memnun olurum.

Hepinize simdiden tesekkurler saglicakla kalin dostlar.

edit : 2000tl ekipmana ayirdim. Duruma gore zaten 40-50kmh yola cikarsak 60-70kmh hizlarinda seyir edecegim icin belki ekipmani 1000tl civarlarina cekebilirim sonucta 3 aylik bir ekipman aliyorum. bu yuzden butce 7000e kadar cikabilir. Cok zorlarsam 8000 bile olabilir ama kafamda 5-6000tl var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

yazi uzun olmus okumaya yormayayim sizi diye biraz kisaltayim ozet gecerek

bana ,

1- 5000-6000tl eger azcik daha koy derseniz 8000 e kadar zorlanacak butcede
2- Cross goruntusune yakin enduro ( crf,wr125r tarzinda) veya Cruiser
3- 1.90 boyuma uygun sele yuksekligi enduro onerisi icin 850cm den alcaksa rahat edemiyorum.
4- 200kg a yakin yuk tasiyabilecek ve beni surekli yolda birakmayacak ucuz bakimli 3-4 ay idare edebilecegim bir motor

onerirseniz cok makbule gecer.

avici
26 Şubat 2016, 23:41
Daytona diyorum, 1.90 arkadaşım kullanıyor çok yakışıyor kendisine.

stupid
27 Şubat 2016, 00:06
tam olarak model soyleyebilirmisiniz acaba ?

avici
27 Şubat 2016, 00:19
Regal raptor DD 250E-6C

yürekçe
27 Şubat 2016, 01:11
Söyleyeceklerim tecrübeyle sabittir..

Gv 250 hyosung derdim, ama boyun uzun gelir. Ama piyasadaki en güçlü makimadir 29 hp ve 8 subap ile 4 litre ortalamayla müthiştir. 130- 140 km ye rahat oturur- cruiser

Hyosun GT 250 aynı ozelliklerdedir - naked

Hyosun GT 650 tercih edilebilir ama temizini bulmam lazım. Çılgın bir motordur. Naked tip

Ve endurolar
Temizini bulmam kaydıyla 98-2002 model arası

Suzuki freewind 650
Honda dominator 650
Aprilla pegaso 650 ( BMW gs650 ile Yni motordur)
Yamaha xt600- daha cross tipidir. Arazilerde daha kivraktir..

Jonda transalp 2000 model falan derim ama yakıtı ve fiyatı yüksek.

Freewind kullandım, cooook memnundum.
Gv 250 de kullandım. Boyum uzun olduğundan bacakların uyusuyordu.

Bunlarin arasindan alacak olsam yine bir freewind ya da hyo gt 650 arasında gider gelirdim.
Ama sanırım düz yol ise hyo, arazi faktörü varsa freewind..

Detay için telden arayabilirsin. Profolilimde var..

Edit: pulsar200 de ovuluyor. Sıfır alabilirsiniz.. KTM 200 de ikinci ellere bakiver