PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kış uykusundan çıkan motosiklet çalışmıyor

kordinaryus
25 Şubat 2016, 19:08
selam. problem başlıktaki gibi. detaylara gelecek olursak bulunduğum şehirde kış şartları zorlu geçiyor. ekipmanım da karlı-yağışlı havalara uygun olmadığı için kış başladığında motosikleti garaja koydum. çalışır durumdaydı. şimdi çıkarıp temizledim. yağını suyunu aküsünü kontrol ettim. çalıştırmayı denedim ama çalışmadı. akü sağlam, marş basıyor ama ateşlemede sıkıntı var gibi. bujim zaten çabuk kararırdı hava ayarı biraz bozuk olduğundan ama tek marş çalışırdı. bujiyi de temizledim ama çalışmadı.

can alıcı soru ise, garaja koymadan önce içinde az benzin vardı. hala duruyor benzin ama 2-3 ayda kalitesini yanıcılığını kaybeder mi? aklıma bir tek benzin geliyor çünkü. fikri, bilgisi, önerisi olan var mı?

Cavalry
25 Şubat 2016, 19:13
Sanki yine de aküden gibi geliyo, gıygıygıy diye saçmalıyo mu hiç ?
Motoru yatırırken yakıt musluğunu kapatmıs olabilir misin ?
Yedek varsa yedeğe alıp deneyebilirsin, ayak marşı varsa ona asılabilirsin..
Çalışır muhtemelen..
Hava ayarı bozukta olsa fazla yakıt alır yine çalışır, en fazla boğulup stop eder...

KinqEmpires4
25 Şubat 2016, 19:33
Bende uzun süre çalıştırmayıp kış uykusuna yatırmıştım 4 ay civarı yattı.Marşa bastım zaten gıvgıvgıv yapmaya başladı akü azalmıştı.Ayak marşıyla denedim ilk başlarda herhangi bi çalışma belirtisi yoktu.Havada soğuktu zaten jikleyi son kademede açtım öyle denedim.10-15 kere tepikledikten sonra çalıştı motoru ısıttım.Jikleyi kapattım sonrası malum :D

berk_cglr
25 Şubat 2016, 19:40
bende bumoto calibre var 1.5 sene önce kaza yaptım haliyle 1,5 sene otoparkta kaldı yaptığım tek şey aküyü şarj ettirip karbüratörün alt kapağını açıp temizlmek içinde ortalma 2-3 litre 1,5 senelik benzin var ve benzin filtremde yok ona rağmen sıkıntı olmadı

kordinaryus
25 Şubat 2016, 23:34
bende bumoto calibre var 1.5 sene önce kaza yaptım haliyle 1,5 sene otoparkta kaldı yaptığım tek şey aküyü şarj ettirip karbüratörün alt kapağını açıp temizlmek içinde ortalma 2-3 litre 1,5 senelik benzin var ve benzin filtremde yok ona rağmen sıkıntı olmadı

o zaman benzinden olma ihtimali düşük. bujiye odaklanmamda fayda var.