PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chopper Önerisi ?

AhmtuyuR
25 Şubat 2016, 16:17
arkadaslar yakın zamanda elimi bir miktar para geçeçek, elimdeki ramzey qm 250'den artık ayrılmak istiyorum

9-10 bin falan verebilirim fakat hangisini almalıyım karar veremedim
öncelikle 2015 - 2014 model olmalı ki sorun sıkıntı yaşamayayım

Lifan lf-250b
rks cruiser 250
hyosung gv 250

bu 3 motorda kararsız kaldım, bana açıklayıcı bir dilde yardımcı olabilecek varmı ?

siyahus
25 Şubat 2016, 17:26
Lifan ile rks şu an kullandığın motordan çokta farklı değiller. Model yükseltmiş şekil değiştirmiş olursun. Hiç kullanmadığım makinalar bunlar hakkında bir yorum yapamam.

hyosung gv 250 ise farklı bir sınıfta, daelim daystarıda düşünebilirsin ikiside güney kore malı güçlü makinalar. Ben tercihimi GV 250 den yana kullandım. Oldukça memnunum.

solmyr
25 Şubat 2016, 18:35
Lifan ile rks şu an kullandığın motordan çokta farklı değiller. Model yükseltmiş şekil değiştirmiş olursun. Hiç kullanmadığım makinalar bunlar hakkında bir yorum yapamam.

hyosung gv 250 ise farklı bir sınıfta, daelim daystarıda düşünebilirsin ikiside güney kore malı güçlü makinalar. Ben tercihimi GV 250 den yana kullandım. Oldukça memnunum.

doğru :cat:

gv 250'ye paran yetmezse lifan 250-b iyidir.

DKN
25 Şubat 2016, 19:27
hazzılhar dururken chopper önerisinde bulunmak bize düşmez. gelir birazdan

MELİH
25 Şubat 2016, 21:27
tabiiki gv 250 o varsa listende diğerleri zaten kafadan elenir.Kendi sınıfında ve katagoride en güçlü motor.öbürleri direk sınıfta kalır. motor güçlü olduğundan zinciri daha sık kontrol etmen ve yağlaman gerek o kadar.https://www.youtube.com/watch?v=g0LG8_RR7ls

muhammetcon
25 Şubat 2016, 21:39
gv250........

HAZZILHAR
25 Şubat 2016, 23:03
hazzılhar dururken chopper önerisinde bulunmak bize düşmez. gelir birazdan

Birisi beni anmış, duydum geldim. Estağfurullah, herkesin fikri kıymetlidir mantık çerçevesinde olduğunca.

arkadaslar yakın zamanda elimi bir miktar para geçeçek, elimdeki ramzey qm 250'den artık ayrılmak istiyorum

9-10 bin falan verebilirim fakat hangisini almalıyım karar veremedim
öncelikle 2015 - 2014 model olmalı ki sorun sıkıntı yaşamayayım

Lifan lf-250b
rks cruiser 250
hyosung gv 250

bu 3 motorda kararsız kaldım, bana açıklayıcı bir dilde yardımcı olabilecek varmı ?

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Bu sınıfın lideri GV 250'dir. Neden ? Motor arızası belki de hiç yaşamazsınız. Suzuki'nin VL250 Intruder bloğunun üreticisiydi Hyosung. Aynı teknolojiyi geliştirdi, baştan dizaynı farklılaştırdı ve kendi markasında kullanmaya başladı. Üstelik Ar-Ge merkezi de Japonya'da olan bir Kore markasıdır Hyosung. İlanlardaki yüksek kilometreler ile de rüştünü ispat etmiştir bu blok.

Yalnız elektrik tesisatı hassastır. İşçilik ve detay orta seviyelerdedir. Karşılaşılan belli başlı arızaları da ya beyin ve sensörler ile ilişkilidir ya da statör-konjektör-elektrik tesisatı üçgeni ile ilişkilidir. Onun dışında karşılaşacağın ciddi bir sorun yoktur. Ama bu sorunları da her usta çözemez, çünkü pek çoğu bisiklet tamircisi ile aynı kafadadır. Birkaç belli başlı usta anlar o işlerden.

Şimdi elindeki para güzel kardeşim. GV250'nin kendi klasmanındaki eş değer rakibi ancak Daelim Daystar olabilir. Bir de artık Türkiyeye getirilmeyen Kymco Venox. Bunların dışındaki kaliteli denebilecek Çin üretimi alternatifler de kimsenin okumamasına rağmen 10'larca benzer başlıkta da yazdığım gibi RKS Cruiser, Kuba Superlight ve Lifan LF250-B'dir. Ancak Ramzey'den sonra başka bir Çin üretimine pek yanaşmayabilirsin.

Elindeki para ile de lastik olarak tercihen Michelin City Grip veya Mitas (eski ismiyle Sava) MC7 ile güzel bir yatırım yap.

Şimdiden hayırlı olsun.

ogzcngdk
25 Şubat 2016, 23:13
gv 250 sınıfının en iyisi, ayrıca gücüne göre en az yakan motorudur. tavsiye ederim.

natila
25 Şubat 2016, 23:59
eski bir gv kullanıcısı olarak servis ve yedek parçadaki sıkıntılarından dolayı gv250 değil daelim daystar250 derim

İlker41
26 Şubat 2016, 01:34
kardeşim bende sana gv 250 yi tavsiye ederim