PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Today Parça Değişimi Ve Bakım Hakkında Destek...

atalay012
20 Şubat 2016, 11:00
arkadaşlar merhaba 2004 model honda today motorsikletimi 2008 senesinde 2.ci el olarak aldım aldığım günden beri karbüratör temizliği vs yaptırmadım birkaç eksiği var marş basmıyor km dişlisi yuvası bozuk çekişi düştü frenler ve lastikler değişmesi gerekli birkaç parça daha değişebilir sormak istediğim bunları tanıdık sağlam bir motorcu bulup yaptırmak mı mantıklı yoksa en garantisi gidip servise mi bırakmalıyım ? servisler genelde düdüklüyor adamı ama orjinal kullanır diye düşünüyorum sizce bakım için ne yapmamı önerirsiniz baştan aşağı adam gibi yaptırıp uzun yıllar daha kullanmayı hedefliyorum...son olarak ise m ehliyetler çıktı sanırım bende b var a2 yok b ehliyet ile trafikte bu motoru sürebilirmiyim artık ? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

atalay012
22 Şubat 2016, 18:55
kimse yardımcı olmayacak sanırım ?

snappy x
23 Şubat 2016, 19:30
kendiniz yapamaz iseniz mecbur servise gideceksiniz yapacak birşeyy yok

70musti
25 Şubat 2016, 19:30
Eğer tanıdığınız iyi bir usta var ise ona gidin. Servisteki ustaları da dışarıdan alıyorlar sonuçta. Ayrıca hangi parçaların değişmesi gerektiğini ustanızdan öğrenin ve orjinallerini kendiniz temin edip değiştirtin.

atalay012
27 Şubat 2016, 12:35
cevaplar için teşekkürler

antilop_skul
27 Şubat 2016, 13:28
2008 den beri hic birsey değiştirmedinmi motorda ? mesela yag buji filtre

eline güveniyosan sana yardımcı olurum tektek

c4gin
27 Şubat 2016, 13:44
B sınıfı ehliyet ile motorun bakımını yaptırdıktan sonra, sinyaller, far, stop lambası çalışıyorsa
ehliyetini güncelledikten sonra yasal olarak sürebilirsin.
50cc ye kadar B sınıfı ile sürülebiliniyor.

atalay012
13 Mart 2016, 23:22
2008 den beri hic birsey değiştirmedinmi motorda ? mesela yag buji filtre

eline güveniyosan sana yardımcı olurum tektek

yağ buji hava filtresi vs periyodik olarak değiştiriyorum sürekli...bu arada parça değişimlerini tamirci götürüp yaptırdım yardımınız için teşekküürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

B sınıfı ehliyet ile motorun bakımını yaptırdıktan sonra, sinyaller, far, stop lambası çalışıyorsa
ehliyetini güncelledikten sonra yasal olarak sürebilirsin.
50cc ye kadar B sınıfı ile sürülebiliniyor.

ehliyet güncelleme olayı nedir acaba ? şu anda B sınıfı ehliyet sahibiyim örneğin bir çevirme vs olsa şu an cebimdeki ehliyet ile sürme şansım yok mu biraz bilgi verirmisiniz bu konuda

c4gin
14 Mart 2016, 01:51
yağ buji hava filtresi vs periyodik olarak değiştiriyorum sürekli...bu arada parça değişimlerini tamirci götürüp yaptırdım yardımınız için teşekküürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

ehliyet güncelleme olayı nedir acaba ? şu anda B sınıfı ehliyet sahibiyim örneğin bir çevirme vs olsa şu an cebimdeki ehliyet ile sürme şansım yok mu biraz bilgi verirmisiniz bu konuda

Yeni tip ehliyetler cıktıiemniyetten randevu alıp ehliyetini yeni tipe cevirtirsen sıkıntı yasamazsın.

mterayes26
14 Mart 2016, 18:44
Ben bir yıl bindim dostum o motoru puluna kadar bilirim istediğin parçayı bulurum sana takıldığın yeri de sor

atalay012
14 Mart 2016, 19:17
Ben bir yıl bindim dostum o motoru puluna kadar bilirim istediğin parçayı bulurum sana takıldığın yeri de sor

ilginiz için teşekkürler birşey olursa mutlaka yazarım :)

Asoykan
12 Nisan 2016, 16:49
Hocam bir sorum olacak 30 km den sonra şanzımandan vijjjj diye bir ses geliyor muydu motorundan bizim burda ustalar normal diyor hepsinde varmış

kordinaryus
12 Nisan 2016, 17:09
Hocam bir sorum olacak 30 km den sonra şanzımandan vijjjj diye bir ses geliyor muydu motorundan bizim burda ustalar normal diyor hepsinde varmış

şanzıman derken? kayıştan olmasın? sıyırıyor olabilir. soğukken bazı arabalardan da gelir sıyırma sesi, 2-3 saniye sonra ısınınca kavrar kayış. sizinki gevşediyse devir arttıkça sıyırıyor olabilir. eskiden yapmıyorsa normal değildir.

Asoykan
12 Nisan 2016, 20:31
Yok hocam yokuş aşağı boşta giderken bile geliyor usta eliyle ayakliktayken çevirdi lastiği çok ince şekilde geliyor ses sicakkende sogukkende var metal tiz bir ses merakım tüm today lerde varmı? Usta beni başındanmı savdı?