PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KTM Duke 200 hızlanmıyor ivmelenme düştü yardım edin

kedikesenfar
19 Şubat 2016, 17:00
Merhaba 2012 Model 25bin km de bakımları düzenli yapılmış 3000 km de mt 60 corsa lastiğe mevcut KTM DUKE 200 motosiklete sahibim. Motosikletimde şöyle bir problem meydana geldi düşük devirlerde gaz açtığımda tekliyor yüksek devire gelince normale geliyor ayrıca motosikletimde titreşim de çoğaldı yani mesela taktım 1 e gazı kökledim böyle biraz takılıp 5 6 bin devirden sonra kendine geliyor. Aynı motosikletten kuzenimde de 2014 abslisi var adamın motorda 1. viteste gazı tam açmaya korkuyorsun tekere geliyor. Şimdi bunu birçok yerde anlattım herkes debriyaj ya da hava filtresinden nefes alamıyordur dedi gittim debriyaj balatasını değiştirdim hava filtresini yağını değiştirdim zinciri yağlattım yine aynı değişen yok neyse yetkili servise gittim usta bindi yarım saat gezdi geldi suratında bana sağlam gireceğini hissettiğim bir ifade ile yakıt pompan arızalı büyük ihtimal motor yakıt çekmiyor falan dedi 600 liraymış şimdi 50 100 lira değilki hadi yap düzelsin diyelim 600 lira az para değil şimdi araştırıp duruyorum herkes ayrı kafadan birşey söylüyor ya arkadaşım binlerce motosiklete binen adam var biride çıkıp demiyorki ben o arızayı yaşadım şu şu yapıldı düzeldi yok arkadaş güya motosiklet binicileri yardımsever ama hiçbir yardım göremedik anca yolda selam veriyorsunuz şu kardeşinize bi kafa yorun moralim bozuk

sedat_57
19 Şubat 2016, 17:15
Yakıt pompası 600 lira uygun fiyatmış motor çekişten düştüyse sübapları dinletin belki ayar ister

fthaltan
19 Şubat 2016, 17:49
Gecmis olsun, hic basima boyle bir sey gelmedi. Bende 25bine yakin pulsar var. Konu guncel olsun, zaten yeni acmissin. Biri bilgi verir, aksam isten gelsinler :)

ybalci
19 Şubat 2016, 18:37
Hangi yağı kullanıyorsun? Yağ kalın geliyor olmasın? Ayrıca boşta gaz ver ve motorun sesini dinle. Ses kesintisiz mi yoksa boşta da kesik kesik mi geliyor başlarda? Eğer boşta sorun yoksa kavrama problemi olabilir.

tyfn06
19 Şubat 2016, 18:53
Merhaba 2012 Model 25bin km de bakımları düzenli yapılmış 3000 km de mt 60 corsa lastiğe mevcut KTM DUKE 200 motosiklete sahibim. Motosikletimde şöyle bir problem meydana geldi düşük devirlerde gaz açtığımda tekliyor yüksek devire gelince normale geliyor ayrıca motosikletimde titreşim de çoğaldı yani mesela taktım 1 e gazı kökledim böyle biraz takılıp 5 6 bin devirden sonra kendine geliyor. Aynı motosikletten kuzenimde de 2014 abslisi var adamın motorda 1. viteste gazı tam açmaya korkuyorsun tekere geliyor. Şimdi bunu birçok yerde anlattım herkes debriyaj ya da hava filtresinden nefes alamıyordur dedi gittim debriyaj balatasını değiştirdim hava filtresini yağını değiştirdim zinciri yağlattım yine aynı değişen yok neyse yetkili servise gittim usta bindi yarım saat gezdi geldi suratında bana sağlam gireceğini hissettiğim bir ifade ile yakıt pompan arızalı büyük ihtimal motor yakıt çekmiyor falan dedi 600 liraymış şimdi 50 100 lira değilki hadi yap düzelsin diyelim 600 lira az para değil şimdi araştırıp duruyorum herkes ayrı kafadan birşey söylüyor ya arkadaşım binlerce motosiklete binen adam var biride çıkıp demiyorki ben o arızayı yaşadım şu şu yapıldı düzeldi yok arkadaş güya motosiklet binicileri yardımsever ama hiçbir yardım göremedik anca yolda selam veriyorsunuz şu kardeşinize bi kafa yorun moralim bozuk

Senin motoru bilmem ancak yalns bilgide vermek İstemem ancak subablar cevsemis olabilir

BatuhanK
19 Şubat 2016, 19:00
Yetkili servis ise motosikleti bağlasın diagnostic cihazına baksın.
Koskoca ateşleme ve yakıt sistemi.bin tane farklı seçenek olabilir. Hepsi de elinde ölçecek veya değiştirecek imkan var ise anlam ifade eder. Ben, problem buji piposu desem ne ifade edecek ki, ya değilse?

Gökhan45
19 Şubat 2016, 19:04
KTM Duke Turkey grubunda da sordun bunu ve bir sürü kişi yardımcı olmaya çalıştı sana. Hiç bir yardım göremedik anca selam veriyorsunuz diyerek ithamda bulunmamalısın bence.

kedikesenfar
19 Şubat 2016, 21:34
Yanlış anladın beni niyetim asla sizleri kötülemek değildi yanlış aksettirdiysem affola yardımcı oldunuz Allah razı olsun sadece sitem ediyorum ya öyle sanırım yanlış anlaşılma oldu :) serviste tanıdığı olan olaydı iyiydi

burak burk
19 Şubat 2016, 22:16
buji yada yakıt pompası hocam gözüken o.bunlar dışında bir şey varsa ciddi masraf açabilir başına

kedikesenfar
20 Şubat 2016, 01:23
castrol koydu usta, boşta sıkıntı yok canavar gibi ama yeni debriyaj takıldı bide kavrama niye sadece düşük devirde var .s

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:17 ----------

Bana pahalıya patlar mı nasıl kontrol ediliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Garantisi yok :( yetkili servise gittim usta bindi gezdi geldi yakıt pompası dedi bide servise güvenemiyorum ah şu parasızlık