PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamirci beni kazıklamaya mı çalışıyor?

Scream_074
18 Şubat 2016, 23:58
100CC cup snappy x motorum var. Motorun sorunu şu motor çok stop ediyor. Bende kendi servisine götürüyordum ama adam stop etmesine çözüm bulamayınca sizlerinde tavsiye ettiği üzere usta değiştirdim.

Yeni götürdüğüm usta bana 210TL bir fiyat çıkarttı.

Getirdiği parçalar.

Silindir 70TL
Conta 15TL
Yağ 35 TL
Sibop 20TL
İşçilik 70 TL
+
--------------
Toplam 210 TL

Bu fiyatlar normal mi? Bana normal gelmedi işçilik ve silindir çok pahalı. Unutmadan söyleyeyim piston ve silindir çizilmiş benim 110cc taktım diyor

Bunlardan geldi 2 tane 1 tanesini taktı benim motora
http://i.hizliresim.com/gZNO4R.jpg

solmyr
18 Şubat 2016, 23:59
normal. uygun bile denebilir.

ozgurfs
19 Şubat 2016, 00:01
bedava hatta şöyle 2000 3000 harcasaydın görüğrdüm seni :D

yüksel66
19 Şubat 2016, 01:19
2000-3000 TL ozgurfs snappy x fiyatı için oldukça iyi bir tahmin olmuş.
Bence bu konuya Çin konusunda uzman olan mengü16, cenkito gibi arkadaşların yorum yapması daha uygun olur

MazhaRR
19 Şubat 2016, 01:29
Dur şimdi birazdan "Snappy x" gelir konuya :)

erkanrdm
19 Şubat 2016, 02:24
ewt yaa hakaten pahalı bunların hepsi 10 tlye hallolur yani o ne 210 tl verilirmi onca şeye ,,:))

Macit250
19 Şubat 2016, 02:34
Silindir 70 tl deyince motosikleti yakasım geldi,70'tl vaheyyy 1 litre yağ parası

MotorKafa
19 Şubat 2016, 02:47
200 km önce motorun genel bakımını yaptırdım.
Yağ, yağ filtresi, radyatör sıvısı ve işçilik 212 TL tuttu.
Sana çıkan fiyatla karşılaştır artık :)

He ama 210 aldılar sağolsunlar :bounce:

BatuhanK
19 Şubat 2016, 03:02
Ne yağ koymuş da 35 tl almış bir litre yağ için? İnternette silindir fiyatı 35-40 tl arası. Pistpn nasıl çizilir ayrı konu gerçi parçalarda piston yok. Ufak ufak öpücükler var gibi ama en güzeli parçaları kendinizin temin etmesi. Sadece işçilik vermek daha mantıklı

Egee22
19 Şubat 2016, 03:37
Bu parçaların stop etmesiyle bi alakası olduğunu düşünmüyorum ben ama daha bilgililer vardır forumda bence senin motorda basit bi iş var ama komple rektefeye sokucaklar cozemediklerinden yada çakallıktan

osmanico
19 Şubat 2016, 03:55
Stop etmesinin silindir pistonla alakasının pek olduğunu düşünmüyorum. Eğer Alakası yoksa motor yine stop etmeye devam edecektir.
BENCE ateşleme grubu, elektrik arızası, karbüratör. Bunlardan birisinde sorun var

ozgurfs
19 Şubat 2016, 10:30
2000-3000 TL ozgurfs snappy x fiyatı için oldukça iyi bir tahmin olmuş.
Bence bu konuya Çin konusunda uzman olan mengü16, cenkito gibi arkadaşların yorum yapması daha uygun olur

hocam ben zn125 e 2000 den fazla harcadı adam olmadı yine de o da bu motor fiyatı yakınlıgında

Mamba09
19 Şubat 2016, 10:54
Ne güzel 70 tlye silindir var abi ya :) benim motorun alt conta fiyatı 140 tlydi

tyfn06
19 Şubat 2016, 11:34
100CC cup snappy x motorum var. Motorun sorunu şu motor çok stop ediyor. Bende kendi servisine götürüyordum ama adam stop etmesine çözüm bulamayınca sizlerinde tavsiye ettiği üzere usta değiştirdim.

Yeni götürdüğüm usta bana 210TL bir fiyat çıkarttı.

Getirdiği parçalar.

Silindir 70TL
Conta 15TL
Yağ 35 TL
Sibop 20TL
İşçilik 70 TL
+
--------------
Toplam 210 TL

Bu fiyatlar normal mi? Bana normal gelmedi işçilik ve silindir çok pahalı. Unutmadan söyleyeyim piston ve silindir çizilmiş benim 110cc taktım diyor

Bunlardan geldi 2 tane 1 tanesini taktı benim motora
http://i.hizliresim.com/gZNO4R.jpg

Kardeş gayet normal ha silindir-piston 70tl ise sknti yok ancak sadece silindir 70tl ise bi 20-30lira fazla alms .
ama umarm kaliteli bi ustaya yaptiriyosundur ustan iyi olsun 50-100e bakma yaptr baktn duzen tutmadi Zaten allah hesabini sorar rahat ol ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Stop etmesinin silindir pistonla alakasının pek olduğunu düşünmüyorum. Eğer Alakası yoksa motor yine stop etmeye devam edecektir.
BENCE ateşleme grubu, elektrik arızası, karbüratör. Bunlardan birisinde sorun var

Arkadas silindirde cizik varms dedi dikkatini cekerim silindirde cizik varsa motor calisir ancak cizigin buyuklugune gore isininca istop eder

Scream_074
19 Şubat 2016, 22:30
Ne yağ koymuş da 35 tl almış bir litre yağ için? İnternette silindir fiyatı 35-40 tl arası. Pistpn nasıl çizilir ayrı konu gerçi parçalarda piston yok. Ufak ufak öpücükler var gibi ama en güzeli parçaları kendinizin temin etmesi. Sadece işçilik vermek daha mantıklıCastrol marka yağ koydu. Sadece piston değil silindir ve piston çizilmiş nasıl çizildi bende bilmiyorum. Bu arada piston + Silindir beraber geldi. Bir daha ki sefere kesinlikle öyle yapacağım.

Bu parçaların stop etmesiyle bi alakası olduğunu düşünmüyorum ben ama daha bilgililer vardır forumda bence senin motorda basit bi iş var ama komple rektefeye sokucaklar cozemediklerinden yada çakallıktanBende bilmiyorum neyi var motorun 2 yıldır stop ediyor motor bende 2 yıldır motorcuya gidiyorum yapacak diye.

BENCE ateşleme grubu, elektrik arızası, karbüratör. Bunlardan birisinde sorun varEvet ediyor yarın gibip söyleyeceğim çalışır vaziyette olan motor gaz vereyim diyorum uzun bir ses gelip yolun ortasında kalıyor motor.

Kardeş gayet normal ha silindir-piston 70tl ise sknti yok ancak sadece silindir 70tl ise bi 20-30lira fazla alms .
ama umarm kaliteli bi ustaya yaptiriyosundur ustan iyi olsun 50-100e bakma yaptr baktn duzen tutmadi Zaten allah hesabini sorar rahat ol ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Arkadas silindirde cizik varms dedi dikkatini cekerim silindirde cizik varsa motor calisir ancak cizigin buyuklugune gore isininca istop ederSilindir + Piston, Piston içinde geldi. Bu arada motor yine stop etti. Yarın gidip tamirci ile konuşacağım. Bakalım ne yapacak buraya kesin yazacağım. Bakalım sorun neymiş. Hepinize cevap yazdığınız için ayrı ayrı teşekkür ederim beni hiç bir zaman yanıtsız bırakmıyorsunuz. :)