PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dörtlüler ???

SalihUsta
18 Şubat 2016, 22:51
Selamın aleyküm.Son zamanlarda etrafımda görüyorum.Bütün motorların dörtlüleri yanıp sönmeden full yanık bir şekilde duruyor. Bende yapmak istiyorum. Yapma amacım kekoluk değil. Trafikte farkedilmek. Bilen varsa anlatırsa sevinirim.

Mirable
18 Şubat 2016, 23:17
Amerikan park deniyor o işleme.

dovahhkin
18 Şubat 2016, 23:20
Oto elektrikçilerde de yaptırabilirsiniz herhangi birine sorun çözülür cok basit bir işlem muayne den geçmez bilinde

Thracian
18 Şubat 2016, 23:30
10-20 tl lik küçük minicik bir kutucuk ile iş çözülüyor.Arkadaşların da dediği gibi adı American Park.Ama bana sorarsan hiç gereği yok.Yurdumun ortalama öküz sürücüsünün normal arabalara saygısı yok.Fark etse de etmese de sana hiç saygısı olmaz.Sorun fark edilme değil fark edilsen bile adam yerine konmama.:mrgreen:

06Serhat
18 Şubat 2016, 23:37
Benim sinyalde tuşa basıyorum gömülüp geri geliyor ama dörtlüler yanmıyor. Bunu nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim. Amerikan park felan istemiyorum normal dörtlü yansın yeter.

bodrummert
19 Şubat 2016, 00:15
Daha dün lifan tay100 motoruma sadece 2 adet kısa kabloyla yaptım elektrik bilgim 0 diyebiliriz uģraştırmasının sebebi motorda dörtlü sistem olmaması sadece sağ ve sol sinyal vardı deneme yanılma yöntemiyle yaptım bende dörtlü sistemi motorunda varsa sinyal flaşörü yani rolesinin baģlantısını çıkariyorsun daha sonra bir kablo bulup ucunu açıyorsun kablonun bi ucunu flaşörün 1. Girişine diģer ucunu 2.girişine takarak baģlantiyi çikardığin gibi geri yerine takıyorsun sistem elektrik değimiyle köprü anlamına geliyor yapamassan söyle yarın fotograflarla destekliyeyim.Kolay gelsin şimdiden

06Serhat
19 Şubat 2016, 00:31
Daha dün lifan tay100 motoruma sadece 2 adet kısa kabloyla yaptım elektrik bilgim 0 diyebiliriz uģraştırmasının sebebi motorda dörtlü sistem olmaması sadece sağ ve sol sinyal vardı deneme yanılma yöntemiyle yaptım bende dörtlü sistemi motorunda varsa sinyal flaşörü yani rolesinin baģlantısını çıkariyorsun daha sonra bir kablo bulup ucunu açıyorsun kablonun bi ucunu flaşörün 1. Girişine diģer ucunu 2.girişine takarak baģlantiyi çikardığin gibi geri yerine takıyorsun sistem elektrik değimiyle köprü anlamına geliyor yapamassan söyle yarın fotograflarla destekliyeyim.Kolay gelsin şimdiden

Çok teşekkür ederim yarın bir uğraşıp bakacağım. :)

msthack
19 Şubat 2016, 00:47

Bu arkadaşın yaptığı şekil yaparsan sinyal verdiğinde flaşör çalışmaz yani ampulun hep yanık veya hep sönük kalır.
Eğer farkedilmek istiyosan farların açık gez.

velizrsln
19 Şubat 2016, 13:10
bende dörtlü düğmesi koymak istiyorum

md054
19 Şubat 2016, 14:10
http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/54151-motosikletimize-dortlu-flasor-yapimi-uygulamali.html

Bu konuda bilgiler mevcut

Olcay Avşar
19 Şubat 2016, 14:23
Arkadaşın bahsettiği motoruna dörtlü takmak değil sanırım, yukarıda değinildiği gibi amerikan park sistemi yapmak istiyor.

4 sinyal birden sürekli yanık olacak ama sinyal verdiğinde görevini de yapacak.