PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boyatma Hakkında

BigLion
18 Şubat 2016, 09:59
Merhaba Arkadaşlar,

Bende yamaha delight var, geçen yolda çıkan çukurdan dolayı yan yatma durumu oldu, şerit şeklinde boylamasına uzanan çukura girdim malum tekerler küçük benimde ilk motor deneyimim olduğundan çukurdan çıkmaya çalışırken yan yattım ve motorun yan tarafı sürtünmeden dolayı boyası da kalktı. Sizce boyatmalımıyım, boyacı orjinal boyasını bulup boyatırız dedi ama emin olamadım daha 300km de motor, yoksa pasta cila ile geçiştirmelimiyim, orjinalliği bozulmasın diye?

Bir diğer sorumda seleyi farklı renkte bir kumaşla kaplatmak istiyorum, bunun için istanbulda tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır?

Şimdiden teşekkür eder, güvenli sürüşler dilerim.

MazhaRR
18 Şubat 2016, 10:34
Pssta kurtarmaz gibi anladığım kadarıyla ama istersen boyat veya o parçayı direk değiştir ve varsa delight'a göre koruma demiri takmanı öneririm.

BigLion
18 Şubat 2016, 11:59
Evet pasta kurmarmıyacak ama işte daha 300km deki motoru da boyatıp orjinalliğini bozucam gibi geliyo kararsızım, ama koruma demirini evet düşünücem.

MazhaRR
18 Şubat 2016, 12:50
O parçanın fiyatına bakmanı öneririm çünkü boyatmak ile aynı paraya gelebilir,orjinal alıp takarsın.

BigLion
18 Şubat 2016, 16:01
Mazharr vakit ayırıp cevapladığın için teşekkür ederim, keyifli, güvenli sürüşler dilerim.

MazhaRR
18 Şubat 2016, 16:15
Rica ederim.Sağolun bende kazasız belasız sürüşler dilerim.

yasdal
18 Şubat 2016, 16:44
direk değiştir bence de. Atla deve tutmaz. Boya da diğer parçalarla birebir aynı olmaz. Komple boyatmadıktan sonra, boya işine pek girmiyorum ben. Eski yeni boya farkı, vernik farkı bile etkiliyor. Al parçayı değiştir bence de . kaplama için motosay

BigLion
18 Şubat 2016, 16:59
yasdal, eywallah, birkaç aylık motorda parça değiştirmek de çok can sıkıcı, ama en mantıklısı da bu heralde.

Emreaygn
18 Şubat 2016, 17:28
Adıni unuttum gokhan erenin motorunun selesini kaplattigi biyer vardi orasi iyi diye biliyorum cok konusan vardi

something123
18 Şubat 2016, 17:48
Fiyat olayina bi bak eger parca pahaliysa olduki yaptiramiyosun, cizigin fotosunu cek dursun kenarda satarken normal ilan ver bisey yazma, alici geldiginde abi boyle bir durm var kotu gozukmesin diye boyattim bu da fotografi dersin...

BigLion
19 Şubat 2016, 09:58
awesomee teşekkürler. Motoru temizleyince çizik gözüme çok kötü gelmemeye başladı, sanırım pasta cila yaptırıp, koruma demirlikleri de taktırıp konuyu kapatıcam, şuan ki düşüncem bu yani.