PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rks 150 Yüksek Devir Düşük Hız

ObsesifInsan
09 Şubat 2016, 14:43
Herkese Selam arkdaşlar...

aynı yazıyı RKS 150 kullananlar bölümüne yazdım...

36km de rks 150 almıştım. İzmir'den gelmesi kar yağışları falan derken biraz geç İstanbul'a ulaştı motor. karlar yüzünden 1-2 hafta kullanamadım daha sonrasında da motor çalışmadı servise verdim, 1 hafta serviste kaldıktan sonra motoru aldım ve şuanda işe gidip gelirken kullanıyorum yaklaşık 90km falan oldu...

asıl can sıkan kısım motor henüz rodaj aşamasında olduğundan mıdır? bilmiyorum ama 2.vitesde 6-8 bin devir arası 40-50km den yukarı çıkmıyor ve aşırı derecede bağırıyor. vites bazen 1 den yukarı çıkmıyor, 1'e inmiyor ve park ettikten sonra acayip bir koku... lastiklerin üzerinde "Naylon" yazmasında dolayı zaten çok hızlı gitmiyorum ama yüksek devirden dolayı sanırım 50km de çeyrek depo benzin gitmiş. :( yada göstergeler komple bozuk.

motor İzmir de iken bi 3 ay kadar kapalı garajda yattı... toplasam 3 kere falan çalışmıştır. -oda sadece çalışmıştır. yürümemiştir.-

bu arada motor ilk alındıktan sonra hiç bakıma gitmediği için RKS tarafından garanti dışı bırakılmış -Gaziantep fabrika öyle söyledi- servise motor çalışmadığı için götürdüğüm zaman 250 lira aldı.

motordan hiç memnun değilim, bazı sıkıntıları var ve motorun İzmir'den bana gelmesi servisi falan toplamda 5000-5500 liraya falan patladı ve daha fazla masraf yapmak istemiyorum.

sorun tahminen ne olabilir yada Anadolu Yakasında bildiğiniz sbakım yapacak yer var mıdır? fazla fiyat geçirmeuecek

AKIN17
09 Şubat 2016, 15:07
Hocam motosikletiniz ile alakalı bir bilgim yok ancak kullanıcı başlığında anlatırsanız yaşadıklarınızı, arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/101572-rks-titanic-150-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

truck123
09 Şubat 2016, 15:31
2ci vitesde zaten bagirir o devirlerde normal rodajda oldugu icin farkedebilir alismamistir daha tam benim mondial drift 60 70 cikiyor o viteslerde ibre ne kadar dogru onu bilemem motorundan koku gelmesi yeni oldugundan dolayi gelir ilk zamanlari ara sira gene geliyor bile bazen benimde oyleydi ceyrek depo benzin 50 km cokk fazla gostergelerdr yanlis olabilir sen motoru zorlama bence yeni daha 5000 6000 devirlerde kullan

ObsesifInsan
09 Şubat 2016, 15:42
anlamadım bende bişiler var gibi motorda ama çözemedim. düşük devirde kullanmam için vitesi sürekli yüksekte tutmam gerekiyor. onun için yol müsait değil zaten hemen hemen 100 mt bir ışık var yavas gitsen olmuyor arabalar rahat durmuyor.