PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egzos açık gezmek motora zarar verir mi?

velizrsln
08 Şubat 2016, 21:25
egzos açık gezcegimden değilde 250 lik motorda 600 lük 1000 lik motor egzosu kullancagımdan sıkıştırması pek olmadıgından egzossuzmuş gibi olucak rahat oluyor yani çıkış o yüzden motora egzossuz gezmek zarar verir mi merak ediyorum?

eskiden bir motorumda egzos 5cm delikle geziyordum sonra bir ara kapattım motor son hızı yavaşlamıştı onu fark ettim yani devir çıkamıyordu

essegesse
08 Şubat 2016, 21:33
En iyisi her zaman orjinal egsozdur.Ses çok çıkınca çok gidiyor gibi gelir ama aslında öyle bir şey yok.

Özellikle küçük hacimli motorlarda açık egsoz aksine performans düşüşüne sebep olacaktır.

BatuhanK
08 Şubat 2016, 21:39
En iyisi her zaman orjinal egsozdur.Ses çok çıkınca çok gidiyor gibi gelir ama aslında öyle bir şey yok.

Özellikle küçük hacimli motorlarda açık egsoz aksine performans düşüşüne sebep olacaktır.

Küçük hacimde performansı neden düşürüyor ve aynı durum neden büyük hacimde geçerli değil sizce ?

düzeltiyorum, r25 n egzoz sesi korkunç üst devirlere çıktıklarında istisnasız küfür ediyorum. O orjinaliyle güzel

velizrsln
10 Şubat 2016, 18:05
Küçük hacimde performansı neden düşürüyor ve aynı durum neden büyük hacimde geçerli değil sizce ?

düzeltiyorum, r25 n egzoz sesi korkunç üst devirlere çıktıklarında istisnasız küfür ediyorum. O orjinaliyle güzel

sanırım şöyle küçük hacimde egzossuz düşük devirde performans azalıyor, büyük hacimde fazla silindirde durum değişiyor sanırım tam tersi oluyor biride başka bir konuda öyle demişti

velizrsln
11 Mart 2016, 01:41
güncel, sorumun cevabını alamamıştım, şimdi egzos sadece sesi kısmak için değil sıkıştırmayla performansda da bir bağlantısı var, peki egzosun tüpünü söktük boru kaldı sadece tamam borudada belki sıkıştırma olabilir ama daha önce denediğimde bir motorun tüpünde oynama yapıp sesi açarak performansı düşürmüştüm, yani orjinal tüp en performanslı hali demek
pekii sıkıştırmayı düşürürsek yani tüpü söküp gezersek motora bir zararı olur mu performansı düşmesinden başka? kalıcı bir motor yıpranması gibi gibi

M.mahmudoglu
11 Mart 2016, 01:48
güncel, sorumun cevabını alamamıştım, şimdi egzos sadece sesi kısmak için değil sıkıştırmayla performansda da bir bağlantısı var, peki egzosun tüpünü söktük boru kaldı sadece tamam borudada belki sıkıştırma olabilir ama daha önce denediğimde bir motorun tüpünde oynama yapıp sesi açarak performansı düşürmüştüm, yani orjinal tüp en performanslı hali demek
pekii sıkıştırmayı düşürürsek yani tüpü söküp gezersek motora bir zararı olur mu performansı düşmesinden başka? kalıcı bir motor yıpranması gibi gibi

Hocam motosiklet tamircisi arkadaşım söylemişti. Evet egsozun performansla alakası var motorun performansını arttırabilir fakat motorun ömrünü yersin demiştş hatta abart egsoz kullaminılmış bşr motoru bile alma demişti :)

BatuhanK
11 Mart 2016, 02:11
Hocam motosiklet tamircisi arkadaşım söylemişti. Evet egsozun performansla alakası var motorun performansını arttırabilir fakat motorun ömrünü yersin demiştş hatta abart egsoz kullaminılmış bşr motoru bile alma demişti :)

abarth olmaz ama two bro olur. akrapovic şüpheli :)
Hiç bir şey olmaz. yeter ki hava-yakıt karışımı ellenmesin. Özellikle bilinçsizce takılan hava filtreleri veya hava filtresi kutularını kesip biçme işlemiyle karışım az da olsa fakirleşiyor. Bu da yüksek sıcaklık demek... Egzoz hava-yakıt değişimini değiştirmez

aytacaksel
11 Mart 2016, 02:11
bir sabah uyanmissin, komsun motoru parcalamis. al sana zarar.

velizrsln
12 Mart 2016, 10:38
zaten two akrep gibi egzoslar motora özel yapılıyor yani setiyle headersiyle borusuyla falan aldıktan sonra başka bir şey yapmaya gerek yok bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

bu arada dün polisin önünden geçtim bişey demedi ya bişeyle ilgileniyordu baktı ama, belki boş dursaydı durdururdu, egzos şuan yok malesef gp egzos alıp takıcamda işte o da sesi nerdeyse hiç düşürmüyo