PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil akü lazım

sarph35
08 Şubat 2016, 13:26
Herkese iyi günler. Motorumu alalı 1 ay oldu ve Cumartesi günü aküsü iflas etti. Bir kere takviyeyle çalıştırdım biraz gezdim sonrasında ne zaman stop etsem yine tek marşta çalıştı ama pazar sabahı yine çalışmadı. Ekranında aküyü 11,8-12 volt gösteriyor ki 13 küsür oluyor çalıştığında. Şimdi ben bu aküyü komple değiştirecek miyim,yoksa şarj falan ettirsem işe yarar mı? Markası bosch birazdan tam özelliklerini yazarım. Acil dedim çünkü motor evimden uzak bir yerde kaldı. Bugün halledip evimin önüne çekmeliyim çünkü yarın şehir dışına çıkıyorum. O yüzden telefon numaramı paylaşıyorum ki belki hayır sever bir arkadaşım mesajla yahut arayarak bilgi verir. :)

md054
08 Şubat 2016, 13:43
Halk dilinde vurdurman. Guzel bi caliatirma yontemi bieakma motoru sagda solda vurdur git :) daha motoru aldigim ilk gun akusu bitikmis soylemedi adam bende yolda kalmistim :)

sarph35
08 Şubat 2016, 14:02
Vurdurmak la tabir edilen hareket yüzünden Harley motorumun konjektörünü yakmıştım��

ogzcngdk
08 Şubat 2016, 18:54
konjektöre baktır dostum, ölçümlerine göre ömrünü tamalamış gbii duruyor. akünün bir suçu yok :)

sarph35
10 Şubat 2016, 19:06
Millet tatilde herhalde, kestane kebap acele cevap dedik ama pek ses seda yok :) ogzcngdk arkadaşım diğer motorumun yakmıştım yenisini aldım değiştirdim yani:) yani vurdurmak çok sağlıklı değil. Neyse şu aküyü buldum
http://www.akusepeti.com/YTX16-BS-Aku-12V-14Ah,PR-397.html Ölçüleri tutuyor amperi falan da tutuyor. Amperi arttırmanın bi yararı yok sanırım di mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Ben kendim çalıp kendim söylemeye devam edeyim:) Aküyü şarj ettirdim, oto elektrikçinin dediğine göre iyi durumda ama bu gece belli olur dedi bakalım sabaha ne olacak?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Evet sırada çikolata renkli şarkıcı Janet Jackson var :) Sabah çalıştırdım tık demeden çalıştı. Kontak açıkken 12.3 volt falan gösteriyor. Şimdilik idare edecek gibi.

soner_34
29 Şubat 2016, 14:17
Kardeş kusura bakma. Akü almadan şarj ettirmen çok iyi olmuş. Yeni akü kolay kolay bitmez. Bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum, Akünüzde 1V bile akım varsa bir kaç kez şarj deşarj ile akünüzü kurtarabilirsiniz. Tabiki bu işlem 1 kaç gün sürmektedir. ve asla hızlı şarj edilmemelidir. maksimum 1 amper ile 2 gün şarj edilerek, tekrar deşarj edilmelidir. Artık akünüz tamamen çalışmaz durumda ise, Bilmediğiniz bir marka akü almayın. Ayrıca 239TL ye Bosch alacağına Yuasa YTX16-BS-1 12 Volt 14 Amper Akü www.ucuzakufiyatlari.com (http://www.ucuzakufiyatlari.com) da 258,00 TL ye ben olsam 19Tl fazla verir Yuasa alırım.

sarph35
29 Nisan 2016, 10:12
Sağol dostum cevabın için. Bir kere daha çalışmamazlık yaptı ama bir iki marş basmadan sonra çalıştı. Vallaha o günden beri hala kullanıyorum:) Dediğin gibi şarj etmek işe yaradı.