PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silindirin biri Az calısıyo galiba

Alidulger
07 Şubat 2016, 23:51
Arkadaslar herkeze mrb bir sorunum var v motor landcuiserim var 250 cc ondeki silindirin egzozundan az ses geliyo gaz verirken sanki boyle bogulma gibi oluyo biraz gücsüzlesti motor boboinlere bakti usta normal dedi karbiratorede bakti normal dedi sekman pistondan olabilir dedi ama ben acikcasi ustaya guvenmedim sizce neden olabilir sorun

MazhaRR
07 Şubat 2016, 23:54
Segmanlardan olabilir çünkü sıkıştırma azalınca güçde düşer.

Alidulger
07 Şubat 2016, 23:58
yazmayı unuttum birde sureklı o silindir buji yaglıyo

MazhaRR
08 Şubat 2016, 00:01
Usta değilim ama %90 segmandandır sorun.Bence bir piston-segman değişimi ile eskisinden bile daha iyi hale gelecektir.

Alidulger
08 Şubat 2016, 00:05
tşkler usta peki bu segmn piston takımları standartmı oluyo yoksa buyuk kucuk oluyomu

MazhaRR
08 Şubat 2016, 00:07
Sen kendi motoruna göre olanı alıcaksın yani aynısını alırsan haliyle tam uyar.Segman ve pistonların çok çeşitli ölçüleri mevcut.

Mamba09
08 Şubat 2016, 01:09
Sen kendi motoruna göre olanı alıcaksın yani aynısını alırsan haliyle tam uyar.Segman ve pistonların çok çeşitli ölçüleri mevcut.

aynısını alırsa uymayabilir.

sevgili dostum egzozların birbirinden ayrıysa elini önce öndeki silindire sonra diğer silindirin egzozuna koy ses ve gürültü aynı mı ona bak. eğer dediğin gibiyse bu iş farklı sebeplerden olabilir. motor açılır, sübaplar olabilir. piston ve silindirle de alakalı olabilir. eğer piston sekman atılacaksa silindir ölçülür, hasar varsa honlanır 1 boy büyük piston sekman alınır. ama sübaplardan olma ihtimalide var haberin olsun. motor açılmadan belli olmaz.

serkanADH13
08 Şubat 2016, 01:09
ona sen karar vermıyorsun dostum,
ustan motoru acacak,
sılındırı kontrol edecek,
eger çizik yok ise orjınal segman piston kurtarıyor ise 1 takım set alırsın,

YOK ÇİZİKLER VAR ise 0,25,,,,,,0,50,,,,1,00 mm buyuk olanlarıda mevcuttur,

Ustn karar verecek ona,,,

fazil
08 Şubat 2016, 01:29
Eger yagmurlu veya nemli havada yapiyorsa kronik bir sorun olabilir. Benim Virago 250 motorum da yapiyor. Bobinlerden kaynaklanan bir sorun. Bobinlerin ikisi de aynıdır, ön silindir bpbiniyle arka silindirinkini yer degistirip deneyin.

Kucuk bir sorun olma ihtimali yuksek, motoru sokmeden once her ihtimali dusunmeniz lazim, ustalara da guvenmeyin.

MazhaRR
08 Şubat 2016, 01:31
aynısını alırsa uymayabilir.

sevgili dostum egzozların birbirinden ayrıysa elini önce öndeki silindire sonra diğer silindirin egzozuna koy ses ve gürültü aynı mı ona bak. eğer dediğin gibiyse bu iş farklı sebeplerden olabilir. motor açılır, sübaplar olabilir. piston ve silindirle de alakalı olabilir. eğer piston sekman atılacaksa silindir ölçülür, hasar varsa honlanır 1 boy büyük piston sekman alınır. ama sübaplardan olma ihtimalide var haberin olsun. motor açılmadan belli olmaz.

Doğru hocam haklısın ben ben onu unuttum sağol hatırlattığın için.

Alidulger
08 Şubat 2016, 21:52
hocam dıger silindirin bobinini söküp aktık sorunlu silindire olmadı yenı taktık yıne olmadı

tanertc
08 Şubat 2016, 22:22
Motor çalışınca silindirler aynı oranda ısınıyor mu?. Az çalışıyor dediğin soğuk kalıyorsa statörden olabilir.

fazil
09 Şubat 2016, 02:18
Motorun beynine de bakmak lazim, bozulmus olabilir.

yürekçe
09 Şubat 2016, 05:21
Kesinlikle... Benim gv 250 de yaşadığım sorundu.
- yakıt müthiş artmıştı. Bir depoyla 20 km dahi gidemiyordum.
- ses değişmesi ve yüksek zinilti yaşıyordu ara ara ve sık sık..

Ustaya gittim, elini iki silindire koydu. Biri soğuk, diğeri sıcaktı.. Karburator altındaki diyaframda toplubigne ucu gibi bir delik açılmış ve benzin silindire doluyormus. 20 TL ye hallettik :)

Gv 250 V motor harika bir makinaydi ve yaşadığım tek sorun bu idi.2008 yılında yaklasik 30.000km kullandım ve başka bir soruncuk dahi yaşamadim. Bu da dip not olsun..

Tekeriniz düz bassin...