PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 60-70 km hız aralığında ki hoplama ?

ugurbahceli
04 Şubat 2016, 13:50
selam arkadaşlar iki gün önce sıfır km cbf 150 aldım dün yaptığım gezintide motorun 60-70 km hız aralığında bi hoplama yaptığını fark ettim servisteki ustayla görüştüm kendiside kontrol etti bir sorun fark edemedigini söyledi ama ben sorun olduğundan eminim dediğim hız aralığında ciddi bir hoplama yapıyor mesela 80 km hıza cıktiğımda bu sorun kayboluyor bu sorun hakkında bilgisi olan vaya böyle bir sorun yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba selamlar

manofsteel
04 Şubat 2016, 13:58
Lastik Basınçları gereğinden fazla olabilir.kontrol edin lütfen.

bora64
04 Şubat 2016, 14:08
konuya pek hakim değilim ama lastik balon yapınca ya da amortisörde bir sorun oluşursa genelde bu sorunlar ortaya çıkıyor diyorlar bir ara arkadaşımın motosikleti denerken başıma gelmişti lastiği balon yapmış.

ugurbahceli
04 Şubat 2016, 15:40
Lastik Basınçları gereğinden fazla olabilir.kontrol edin lütfen.

ilk aklıma gelen lastik basınçlarıydı dün kontrol ettim ön 30 arka 33 dü önü 27 ye arkayı 30 a indirdim ama sorun devam etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

bu arada bu sıkıntı bana sanki lastik balansından kaynaklı gibi geliyor ama bu balansları nerde kontrol ettirebilirim bildigim kadarıyla oto lastikciler yapmıyor

MD.Murat
04 Şubat 2016, 15:54
Balans ayarı yapan bir motosiklet lastikçisine göstermen lazım.

polemos
04 Şubat 2016, 15:55
Aynı sorunu yaşamıştım. Ya lastik janta oturmamıştır ya da lastik balansındandır.

ugurbahceli
04 Şubat 2016, 23:42
arkadaşlar akşam iş çıkışı yolumun üzerindeki bir motosikletçiye uğradım ön tekerleği söküp bir sehpa üzerinde kontrol etti balans olduğunu söyledi ve janta 5 er gramlık tam 5 tane kurşun yapıştırdı kontrol etmemi istedi. düz yolda kontrol ettiğim de 60-70 km hız aralığında yaşadığım hoplama sorununu bu seferde 50-55 km hızlarda yaşadım motosikletçiye tekrar geri döndüğümde dükkanı kapatmıştı ama bu şekilde kurşunlar falan çok içime sinmedi ki sorunumda devam edince iyice canım sıkıldı bunun başka bir çözümü varmıdır lastikleri değistirsem kurtulurmuyum acaba veya direk servise gidip lastikleri değiştirmelerini istesem garantiye falan giriyormudur hiç bilgim yok yoksa onlarda janta iki kurşun yapıştırım tamam oldu diyip gönderirler mi kusura bakmayın uzun oldu ama bu tip şeyleri biraz fazla kafaya takıyorum sanırım zaman ayıran herkeze teşekkür ederim selamlar

Mertcan39
04 Şubat 2016, 23:50
sıfr japon almışsın sorun yaşıyorsun servise gidin gösterin ayıp denen bişey var gereğini yaparlar diye süşünüyorum