PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar sizce ben bu demiri neden kırıyorum

ozgurfs
02 Şubat 2016, 23:35
merhaba motorsever arkadaşlar resimdeki örnek parça debriyaj levyesi yani debriyajı sıktıgımızda motor bloğundaki hareket eden parça ben bunu kırmıştım sonra tornacıda taş gibi sapasağlam yaptırdım benzerini bu da kırıldı çok sert mi kulanıyorum var mı fikri olan üstelik parça zor bulunuyor http://cdn.boats.net/product/oem/bn/8/1/5/8151392c70628f901e90fe2bb33e409a.jpg

Mengu16
03 Şubat 2016, 00:07
Neresinden kırılıyor ? İnce ucundan kırılıyosa debriyaj göbeğinde fazlalık birşeyler vardır çubuğu sıkıştırıp yıpratıyodur.

ozgurfs
03 Şubat 2016, 00:34
ucundan kırılıyor fakat ilk kırılmadan sonra motor en baştan toplandı silindir krank bilyalar vs akla gelen çoğu parça değişti debriyaj da dahil eğer böyle birşey olsaydı görürdü usta sanırım ama emin değilim yani çok ince yapmışlar ucunu kırılmaya müsait diğer motorlar da dumduz bu çubuk

Mengu16
03 Şubat 2016, 00:38
Debriyaj çok mu yukarda kavrıyo ? Öyleyse çubuğa debriyaj tarafından baskı yaptırmış olursunuz. Debriyaj kolu tam sıkılı haldeyken 1 santimetre bıraktığınızda kavramaya başlasa iyi olur, kol sıkılı değilken bu kırılan çubukta yük olmaz.

ozgurfs
03 Şubat 2016, 00:55
haklısın kafama ancak dank etti araştırdım 1 buçuk 2 santim boşuk olsun diyor bu model için son zamanlarda çok oynadım debriyaj ayarıyla sıktım saldım bakalım malzeme kargodan gelsin takacam tekrardan inşallah yapmaz bi daha