PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Motor Alınır mı? - TVS Apache RTR - 150

Righte0us
31 Ocak 2016, 19:17
Arkadaşlar herkese merhaba. Motor dünyasında yeniyim henüz ilk motorumu alacağım nasip olursa :) Foruma da yeni kaydoldum bundan sonra sık sık uğrayacağım gibi görünüyor.

Başlangıç olarak klasik olarak CBF150 ve başlıkta belirttiğim TVS arasında kaldım. Bütçemin kısıtlı olmasından dolayı TVS ye yöneldim. İlanlara bakarken şöyle bir şey buldum. Ne dersiniz bu motor alınır mı?

2008 model 46 bin km
Kaportası temiz duruyor. Depoda kılıf var ama bir çizik bile olmadığı yazılmış.
Aklıma takılan tek şey hafif yağ yakması var demiş... Bu çok önemli bir mevzu mu? Her motor az-çok bir seviyede yağ yakar CBF lerde yakıyormuş diye okudum. Bu yağ yakma meselesi ne seviyede ise kabul edilebilir? Yaptırmaya kalksak ne kadar masraf çıkarır?

Fiyat 1800 TL

İLAN LİNKİ (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-yeni-muayneli-acilll-guc-yurekten-gelir-apache-satis-hazir-227442611/detay)

Tecrübeli arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler

ogzcngdk
31 Ocak 2016, 20:48
dostum merhabalar,

motorun yağ yakması demek piston ve segmanların ömrünü tamamlamış olması demektir. cbf teki yağ yakma değil yağ eksiltmedir aynı şey değildir. 46 binde düşük cc bir motor horda kullanılmışsa yağ yakmaya başlar.

yani anlayacağın şekilde söyleyeyim motorun yenilenmeye ihtiyacı var. motor açılacak piston segman alınacak ayrıca motorun içinde ömrünü tamamlayan diğer parçalarda değişecek. tam fiyat belirlemek zor ama 600 lira falan masrafı var. motordan anlamıyorsan pek uğraşmak isteyeceğin şeyler değildir.

şunuda belirtmek isterimki linkteki motor sanıyorum daha önceden böyle bir işlem görmüş, motor bloğuna bakarsan silindir siyah renkte geri kalanı gri renkte.

alınması gereken parçaları aşağıda link olarak koyuyorum örnek olarak.
link (https://www.motosikletparcalari.com.tr/index.php?_route_=tvs-apache-150-silindir-piston-sekman-komple.html)

AhmetCan1903
31 Ocak 2016, 20:54
Ugraşma az fiyat cik bajaj boxer al gec

Righte0us
31 Ocak 2016, 21:06
dostum merhabalar,

motorun yağ yakması demek piston ve segmanların ömrünü tamamlamış olması demektir. cbf teki yağ yakma değil yağ eksiltmedir aynı şey değildir. 46 binde düşük cc bir motor horda kullanılmışsa yağ yakmaya başlar.

yani anlayacağın şekilde söyleyeyim motorun yenilenmeye ihtiyacı var. motor açılacak piston segman alınacak ayrıca motorun içinde ömrünü tamamlayan diğer parçalarda değişecek. tam fiyat belirlemek zor ama 600 lira falan masrafı var. motordan anlamıyorsan pek uğraşmak isteyeceğin şeyler değildir.

şunuda belirtmek isterimki linkteki motor sanıyorum daha önceden böyle bir işlem görmüş, motor bloğuna bakarsan silindir siyah renkte geri kalanı gri renkte.

alınması gereken parçaları aşağıda link olarak koyuyorum örnek olarak.
link (https://www.motosikletparcalari.com.tr/index.php?_route_=tvs-apache-150-silindir-piston-sekman-komple.html)

Dostum aydınlattığın için teşekkür ederim. Dediğin gibi hiç anlamam motordan. Söylediklerine dayanarak o halde bu motoru siliyorum kafamdan. Bunun dışında bu fiyatlarda bir ilan bulamadım ama zaten yaklaşık bir ay sonra alacağım. O yüzden acele etmiyorum.

Bu fiyatlara japona giremem daha fazla yükseltme şansım da yok o yüzden tek alternatifim bu gibi araştırdığım kadarı ile. Bu da olmazsa çine de girmek istemiyorum ama mondial 125 driftler çok tavsiye ediliyor. Bütçem kask mont vs hariç 2.000. Tl bana başka bir alternatif önerebilir misin?

truck123
31 Ocak 2016, 21:28
46 bindeki motor alinmaz kim bilir neler geldi basina

Erdost
31 Ocak 2016, 23:05
Kardeşim, piston sekmanla bitmez o iş.Böyle motorlardan uzak durun.Alacaksın motoru adam edeceksin, sadece bununla bitmeyecek.Kullandıkça çeşitli masraf çıkacak.Ya adam akıllı bu motoru alacaksın 1000 1500 lira harcayıp düzgün bineceksin ki o paralara zaten daha iyisini bulursun.Bütçe bu kadarsa daha yüksek model düşük km, tavsiye edilen piyasada tutmuş çin motorlar var.Bunlara yönel bence.Drift bunlardan biri.Alacağın motorun orjinal olmasına dikkat et oynanmış motorla uğraşma.Sanayici olursun, ocağına incir ağacı dikerler :)

Righte0us
01 Şubat 2016, 00:17
Kardeşim, piston sekmanla bitmez o iş.Böyle motorlardan uzak durun.Alacaksın motoru adam edeceksin, sadece bununla bitmeyecek.Kullandıkça çeşitli masraf çıkacak.Ya adam akıllı bu motoru alacaksın 1000 1500 lira harcayıp düzgün bineceksin ki o paralara zaten daha iyisini bulursun.Bütçe bu kadarsa daha yüksek model düşük km, tavsiye edilen piyasada tutmuş çin motorlar var.Bunlara yönel bence.Drift bunlardan biri.Alacağın motorun orjinal olmasına dikkat et oynanmış motorla uğraşma.Sanayici olursun, ocağına incir ağacı dikerler :)

Haklısın usta ben de artık o şekilde düşünmeye başladım. O dediğin turde cinli motorlar arasında bir de Lifan var sanırım.