PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : askere giderken 1 sene motor yatırmak

by*cambaz
31 Ocak 2016, 16:50
arkadaşlar biliyorum daha önce birçok konu açıldı ve hepsini okudum.7 subatta askere gidiyorum.makine bir sene çalıştırmaksızın bos bir evde yatacak.motosikletim mondial xtrememax 150.bugün motoru güzel biryıkayıp kuruttum.yağını değiştim.zinciri yağladım aküyü çıkarttım.depoyu fulledim.sehpaya alıp yerden kestim fakat aklımda iki soru var.

1-bujiyi çıkartıp silindir içine alabildiği kadar yağ koyup ayak marsına birkaç kez bassam motora iyilikmi yapmış olurum:)
2-vidalar paslanmasın diye bütün vidaların üzerine gres yağ sürüp sonra motosikleti kaporta dahil wd40 sıksam kaportaya zarar verir mi?
3-yapmayı unuttuğum baska birsey varmı?

tesekkürler.buarada izmir/gaziemir ulastırma gidiyorum.forumdan aynı yere düsen varsa gitmeden tanısabiliriz

Mengu16
31 Ocak 2016, 17:01
WD40 hariç diğerlerini yapman iyi olur. WD40 pas sökücü, yağ çözücü. Parçaları yağladıktan sonra WD40 sıkarsan yağı çözmekten başka bişey yapmaz.

essegesse
31 Ocak 2016, 17:13
1.Madde için şaka yapıyorsun herhalde?

linkinpark20
31 Ocak 2016, 17:29
depoyu fullersen benzin 6 ay içerinde özelliğini kaybeder.

Freye
31 Ocak 2016, 17:46
depoyu fullersen benzin 6 ay içerinde özelliğini kaybeder.

deponun içi pas yosun falan tutumasın diye yapılıyordu sanırım. :)

burak burk
31 Ocak 2016, 17:51
valla satıp tekrar alman daha karlı olur hocam 1 sene sonra o uykudan uyanamayabilir:)
xtreme diyorsun rahat satarsın satışa koymanı tavsiye ederim

Mengu16
31 Ocak 2016, 17:56
1.Madde için şaka yapıyorsun herhalde?
Ne zararı var ? Sıfır silindiri takarken ve sıfır silindirle ilk marşta silindir içine biraz yağ koyuyorum ben de. Yağsızlıktan çizilmeleri önlemek için. Arkadaş da silindir gömleği paslanmasın diye öyle yapıyor.

by*cambaz
31 Ocak 2016, 18:05
motosiklette birkaç kusurdan dolayı kısa vadede satmam çok zor.

1. madde için saka yapmıyorum.normalde bir tatlı kasığı yağ koyulması tavsiye ediliyor fakat ben tam doldurup silindir odası ile hava temasını keseyim diyorum.sonucta yağ yani.zarar vereceğini sanmıyorum ama gelince calıştırması biraz güç olabilir.buarada benzinin bozulması çokta önemli değil 50 tlye doldu zaten

Mengu16
31 Ocak 2016, 18:17
motosiklette birkaç kusurdan dolayı kısa vadede satmam çok zor.

1. madde için saka yapmıyorum.normalde bir tatlı kasığı yağ koyulması tavsiye ediliyor fakat ben tam doldurup silindir odası ile hava temasını keseyim diyorum.sonucta yağ yani.zarar vereceğini sanmıyorum ama gelince calıştırması biraz güç olabilir.buarada benzinin bozulması çokta önemli değil 50 tlye doldu zaten
Bujiyi söküp marş basarsın yağı hemen atar. Sonra da bujiyi takıp yağlı yerleri yıkarsın.