PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debriyaj sorunu

osman86
23 Ocak 2016, 00:33
merhaba arkadaşlar honda cbf150 motorsikletimin balatalarını 2 gün önce değiştirdik bugün farkettim motor çalışırken boşta sorun yok ama 1. vitese takınca debriyaj maneti sıkılıyken debriyaj kapağının içinden orta dereceli uğuldama geliyo boşa alınca kesiliyor acaba sorun varmı veya her motorda aynı ses varmıdır veya bu uğuldama sorunsa nasıl giderilir yardım bekliyorum saygılar

truck123
23 Ocak 2016, 00:54
Yeni oldugu icin belki yapabilir bende yok herhangi bi ses ilginc

ogzcngdk
23 Ocak 2016, 01:10
genelde ses debriyaj tasından gelir, ve problem teşkil etmez. ama sizin montaj ile ilgili bir sorunda olabilir yeni takıldığı için...

osman86
23 Ocak 2016, 01:18
kardeşim tanıdık arkadaş yaptı 2 gün önce balataları yağda yatırmadık sadece üzerlerine yağ sürdük ve sacların yönleri sorun çıkarmaz dedi doğru mu tersmi takıldı saclar bilmiyorum

ogzcngdk
23 Ocak 2016, 01:21
kardeşim tanıdık arkadaş yaptı 2 gün önce balataları yağda yatırmadık sadece üzerlerine yağ sürdük ve sacların yönleri sorun çıkarmaz dedi doğru mu tersmi takıldı saclar bilmiyorum

o zaman bir ustaya göstermekte fayda var, tanıdıgınız bir usta değilse debriyajın değiştiğini söylemeyin, eğer söylerseniz yanlış yapmışsınız diyip direk sökmeye çalışabilir. :mrgreen:

osman86
23 Ocak 2016, 01:28
peki usta sorunu anlamak için debriyaj kapağını acmayacakmı içersinin durumunu bilemez cunku peki bu şekil devam edilse ne olur acaba ilerde kesermi sesi

ogzcngdk
23 Ocak 2016, 01:31
peki usta sorunu anlamak için debriyaj kapağını acmayacakmı içersinin durumunu bilemez cunku peki bu şekil devam edilse ne olur acaba ilerde kesermi sesi

bu arada yağa yatırma ile alakası olduğunu düşünmüyorum. bazı motorların debriyajından sizin dediğiniz şekilde viteste iken ses gelir ve bir zararı yoktur. ama sizin durumunuzda ne kadar normal bilemiyorum. dediğim gibi yanlış montajdan kaynaklıda olabilir.

usta dinleyerek sorunun ne olduğunu bilebilir. motoru tekrar açtırmak sizin kararınız, eğer sorunsuz şekilde yürüyorsa belkide önemli bir şey olmayabilir.

osman86
23 Ocak 2016, 01:35
yürüyüşünde cekişinde kavramada bi sıkıntı yok sadece uğultu beni biraz tedirgin etti belki sorun çıkarmayacak bi olaydır belki ilerde kesilecektir bilemiyorum biraz pinpirikli olduğumdan tedirgin olduğum için sordum yardımın için teşekkür ederim ögzcngdk kardeşim

bursagsli
23 Ocak 2016, 15:32
3 ay önce bende debriyaj balatasını degistirdim yanlış hatırlamıyorsam debriyaj saçlarının keskin tarafları var yani yönü var diye hatırlıyorum

Debriyaj balatasini yağa koyamamışsın ama debriyaj balatasini değiştirdikten sonra motoru çalıştırıp boşta debriyaj manetini basılı tutup bırakman yeterlidir motoru biraz böyle kullan eğer ses gitmezse tekrar debriyaj söküp rulmanlarını ve saçları kontrol et derim