PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MONDİAL KT 150 JİKLE MANDALI KONUMLARI-FONKSİYON VE UYGULAMA KOŞULLARI...

Cantürk
18 Ocak 2016, 22:27
KT 150 de jikle... soğuk hava koşulları nedeniyle zorunlu olarak kullanılması gerektiğinde jikle üzerindeki plastik kolun YUKARI-ORTA-AŞAĞI konumlarının ne anlama geldiği ve soğuk motorun özellikle sabahları ilk çalıştırmada jikle kolu hangi konumda olmalı ? motorun ısınması ve motorun seyir durumularında jikle kolunun hangi konumda ne kadar süreyle tutulması konusunda bilgi paylaşımı yapalım lütfen...Hem bilgiler tazelensin hemde paylaşılsın...Bilgi paylaşıldıkça çoğalır...

tayfungun45
18 Ocak 2016, 22:31
Motoru çalıştırmadan önce en üste /yukarı getirip çalıştırıyorum motoru tamdayken motor biraz çalıştıktan sonra ortaya alıyorum akabinde en alt konuma yani kapalı konuma getiriyorum.Jikle motoru ısıtmak amaçlıdır giderken kapatılmalıdır.Ben böyle biliyorum nacizane .Teknik konularda daha bilgili abilerimizde bişeyler söyler.

ENİGMA
18 Ocak 2016, 22:31
Önce yukarı konuma getirip çalıştırın hemen ardından Orta konuma getirip bi süre ısınmasını bekleyin yola çıkacağınız zamanda aşağı konuma getirip devam

Cantürk
18 Ocak 2016, 22:52
orta konumda iken kullanılması yakıt tüketimini artırması dışında ne gibi sorunlar yaratır acaba...

tayfungun45
18 Ocak 2016, 23:04
benzin hava karışımında benzin karışımda olması gerekenden daha fazla olur yani zengin karışım diolardı buna heralde öyle bişey.yani yanmayı sağlayan hava daha az olur motorun içinde vede motor performansı daha az olur yavaş gider bildiğim kadarıyla
edit:performans hava filtreleri vardır daha fazla hava girsin motorada daha iyi yansın die kullanırlarya

ENİGMA
18 Ocak 2016, 23:12
jikle açıkken belli bi devirden yukarı çıkmaz motor boğulur zaten

Cantürk
19 Ocak 2016, 00:00
Dün ve bugün jikle orta konumunda kalmış stop etme olayı olmadı ancak motorda 4000-5000 devirlerde 3-4 viteste sürat 40-50 yukarı gikmıyordu (rodajın tamamlanıp tamamlanmadığı ve ilk bakımı da henüz girmemiş...Yarın doğru konumda tekrar durumu gözleyeceğim..Çarşamba günü ilk bakımına girecek (km 1200)serviste ayrıntılarıyla konuyu soruşturacağım... Tabiki rodaj olayını da gündeme getireceğim...

Mengu16
19 Ocak 2016, 00:27
Genelde motor jikle orta konumdayken yürümez, gaz yemez çünkü. Jikleyi yukarı kaldır motor 2 dakika ısındıktan sonra yola çık. 1 dakika sonra ortaya getir. 3-4 dakika sonra da jikleyi aşağıya indir.