PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 scooter boğulma çözümü bulamadık

saroxsat
10 Ocak 2016, 21:05
Arkadaşlar günlerce uğraşıyoruz ama çözümü bulamadık.Motor hızlanırken 2-3 sn boğuluyor bi kasma oluyor sonra hızlanıyor maximum hızınada çıkıyor.Ama ne varsa o hızlanırken boğulma ve sonrasında hızlanma beni gıcık ediyor.Motor 5 aydır yatıyordu ön arka varyatörü değiştrdik motoru açtım yeniden sente ayarı sibob ayarı yaptım çalıştırdım rölantide ve motorun gidişinde hiç bir preblem yok.Bu sorundan dolayı karbüratörü 2 defa temizledim karbüratörün diyaframlarında memelerde bir sorun yok.Tek sorunu olması gerekenden daha çok benzin yakıyor sanki.Otonatik jikleden şüphelendim onu test ettim oda çalışıyor.
1.Bujiyi değiştirdim manifoldda yırtık çatlak hava alçak bir yer yok zaten oda yeni değişmişti pipoyu değiştirdim karbüratörü temizledim hava filitresini değiştirdim ama bu sorundan kurtulamadım.

2.Burda bir acayiplik var hava filitresini çıkardığımda hızlanırken o boğulma olayını yapan motor sürekli yapıyor ve hiç hızlanmıyor.Sanki bişey tutuyor motoru 40ı geçmiyor.Ama hava filitresini takınca motor o boğulmayı 2-3 sn.ye yapıp hızlanıyor ve hızlandıktan sonrada deli gibi gidiyor.Yani benim motor hava filitresini çıkarınca temelli ölüyor.NORMALDE HAVA FİLİTRESİNİ ÇIKARINCA MOTORUN RAHATLAMASI GEREKMEZMİ?Sorun hava mı nedir kafayı yicem.Ha birde hava ayarını filan yaptım her ayarda denedim o sorun devem etti.

CevatrRider
11 Ocak 2016, 20:42
Karbüratör hava ayarını bir daha gözden geçir. Emanet bir karbüratör bulup dene veya değiştirmende fayda olabilir.