PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 Ay önce yapılan sigorta yeni motora geçermi ?

eren3736
05 Ocak 2016, 15:36
Arkadaşlar ben kasım ayında aldığım motora sigorta yaptırmıştım. Fakat bu aralar elimdekini satıp üzerine biraz koyup yeni bir motor almak istiyorum. Bu durumda yeni alacağım motorada yeniden sigortamı yaptırıyorum, diğer 3 ay önce verdiğim 1000 tl boşamı gidecek veya 1 sene dolmadığı için paranın bir kısmını alma gibi bir durum varmı ?

ZümeR
05 Ocak 2016, 15:38
Eskinin satışını yapar sonra yeniyi alırsan eskinin kullanmadığın 9 aylık sigorta paranı iade olarak alırsın.

burak burk
05 Ocak 2016, 15:40
kalan 9 ayı geri alabilirsin.sigorta başka motora geçmez.örneğin 12.ayda bir scooter aldım ekim ayındada 2.moturumu aldım.yeni aldığım motora yeni sigorta yaptırıp eskisindende 3 4 aylık alacağım bedeli geri istedim ve aldım.trafik sigortalarındada allah yardımcın olsun.

eren3736
05 Ocak 2016, 16:04
Sigortaya verdiğimiz parayı 12 ye bölerek aylık ne kadar alcağımız belli olurmu yani ben kalan 9 ay için tahmini 700 lira geri alıyorum
bu kısa süreli sigorta benim 2.sigortamda bana bi indirim sağlamaz sanırım yine yüksek ücretler çıkacaktır

HAZZILHAR
05 Ocak 2016, 16:30
Sigorta günlük bedel olarak geri öder, aylık değil. Öyle bodoslama 4 işlem yaparak iade alacağın miktarı bulamazsın. Sigortacına sorarak ne kadarlık bir tutarı iade alacağını öğrenebilirsin, forum üyelerine değil. Senin sorularının en kesin cevabı da yine sigortacında olacaktır.

eren3736
05 Ocak 2016, 16:41
Zaten tanıdık bir sigortacıya yaptırmıştım ben kendisiyle görüşüyüm o zaman tesekkürler arkadaşlar :)