PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooterim stop edip duruyor...

BatuhanS
05 Ocak 2016, 15:18
Merhaba arkadaslar celik tiger 150 bir scooter sahibiyim alali daha bir ay olmadi.Aku bitikti once akuyu degistirdim 65 tl ye motor normal bir sekilde start dugmesiyle calismiyordu hep ayakla calistiriyordum dakikalarca ugrasip aci cekiyordum.ustaya goturdugumde sorunun elektrik kesme dugmesinde oldugunu soyledi degistirdik ve duzeldi.fakat ustunden 2-3 saat gecti tekrar ayni sorun motor yine elle calismiyor sorun neden olabilir?
Ikinci bir sorunda motorun rolanti ayarindan kaynaklandigini dusundugum bir seydi fakat degilmis.isiklarda durdugumda motor stop ediyor ve calistirmasi oldukca guc sanirim motor boşa gecmiyor hep 1 viteste kaliyor

c4gin
05 Ocak 2016, 18:38
scooterla başlayıp boşa geçmiyorla bitirmişsin Tebrikler...

BatuhanS
06 Ocak 2016, 01:17
scooterla başlayıp boşa geçmiyorla bitirmişsin Tebrikler...

Hocam burada demek istedigim scooter bile olsa kendi icinde otomatik dahi olsa bir vites sisteminin oldugu demek istedigimi anlatamadim sanirim kusuruma bakmayin.

ÖzLeMKaYrA
06 Ocak 2016, 02:56
Sanırım ön varyatör kranktan aldığı hareketi arka varyatöre kayışla iletiyor, arka varyatörde lastiği çeviriyor, yani otm.vites bu oluyor. Siz karbüratöre baktırın, hatta hortumu çatlak olabilir.Bide elektrik şase kablosuna baktır.

berkcigdem
06 Ocak 2016, 03:04
Sanırım ön varyatör kranktan aldığı hareketi arka varyatöre kayışla iletiyor, arka varyatörde lastiği çeviriyor, yani otm.vites bu oluyor. Siz karbüratöre baktırın, hatta hortumu çatlak olabilir.Bide elektrik şase kablosuna baktır.

ahaaa suzuki an 125 hk ::kalbim::::kalbim::::kalbim::

ÖzLeMKaYrA
06 Ocak 2016, 03:23
Çatlak sorunu kronik an hastalığı... Devamlı yedek hortum alet edevat, sorun bitti...

berkcigdem
06 Ocak 2016, 03:32
Çatlak sorunu kronik an hastalığı... Devamlı yedek hortum alet edevat, sorun bitti...

daha 5 bin küsürlerde bizimki :) bir sorun çıkartmadı.

Ben çok seviyorum onu pır pır heryere git şehiriçinde :)

ÖzLeMKaYrA
06 Ocak 2016, 15:25
Şanslısın nerden buldun bu kmde? 66.000 km olmak uzere bizim an. Bulsam emin olsam gercekten 5bin 7bin civarı kmde olan alacağım ama yok. Sıfır yok zaten. Fuarda gidersem bakacağım ama hiç ümidim yok.