PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pahalı süpersport

memoo45
05 Ocak 2016, 15:07
merhabalar merak ettiğim bir konu var

yüksek modelli ve pahalı ducati bmw kawasaki gibi motorsikletleri elden çıkartmak kolay mı ?

2. elleri genelde galeride oluyor alsak elden çıkartmak istediğimizde sıkıntı olur mu?

ZümeR
05 Ocak 2016, 15:30
Diğerlerine bakmam lakin Litrelik Ducati felan alırsan 5.000 km aşmadıktan sonra ben alırım senden. :bounce:

burak burk
05 Ocak 2016, 15:30
örneğin bir ducati alalım 1299paniglere.90.000tl verelim sür sen onu 1000 km sonra satmaya karar ver.gerçekten HASTASI MANYAĞI dışında senin bu motoru satabiliceğin fiyat 70.000.oda satabilirsen bu yüzden genelde galericiler ölü fiyattan alıyor ve güzel motorlar hep onlarda oluyor.özellikle yüksek cc hacimli motorların alayında zarar garantidir.

memoo45
05 Ocak 2016, 15:51
o zaman cok paramız yoksa bu motorları alamıcaz :)

hasmet
05 Ocak 2016, 16:04
Türkiye'yi bilmiyorum, ancak yurt dışında ikinci el kayıp en çok Ducati, sonra BMW, sonra da açık arayla Kawasaki dahil tüm Japonlarda olur. Sebebi de ikinci el motorsikletin durumu, ve bakım masrafı ile ilgilidir. Km ne kadar yüksekse, fark o kadar artar.

burak burk
05 Ocak 2016, 16:29

aynen öyle.1000 cc motor tamamen zevk ve hobi işi hocam.hobiler pahalı olur ve o hobiden sıkılınca onu başkasına satman ve kar etmen çok zor olur.

astrofizik
05 Ocak 2016, 17:25
Bu işten zarar etmek istemiyorsanız tam zamanı,
Bu mevsimde temiz durumdaki bir ducati'yi 70.000tl ye kaptırsanız sonrasında fazla zarar etmeden satabilirsiniz.
Sıfır alınması durumunda sağlam bir zarar sizi bekliyor olucak.

hasmet
05 Ocak 2016, 17:32
Genel olarak öyle olmakla birlikte, markalar arası çok fark var. Yüksek km'de, ancak valf ayarı yerinde, bakımlı bir Honda, alım satım arasındaki farkı minimize edecektir. Sorun çıkarma ihtimali düşüktür, yağ filtre değişimi dışında bakım istemeyebilir. Ama herşey mükemmel olsa dahi benzin ve lastik masrafı mevcut. Eski motorsikletlerde ABS ve elektronik destek de yok, motor güçlü, dikkatli olmak lazım.

memoo45
05 Ocak 2016, 17:56
evet dediklerinize katılıyorum 2012-2014 arası bi zx10r veya s1000rr almayı planlıyorum tek sıkıntı istediğim zaman satıp satamıyacağım kar etmek değil amaç çok zarar etmemek