PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 70 kmh Stop eden motor

s103r
05 Ocak 2016, 14:16
Arkadaşlar Seyır halınde ıken stop ettı benzın bıttti sanıp benzın attım ancak marş basmasına rağmen motor el ve ayak marşı hiçbir şekilde çalışmıyor benzın bitmiş gibi marş basıyor sıkıntı ne olabılır masrafı nedir bilgisi olan bilgilendırebılırmı

UNdocab
05 Ocak 2016, 14:23
Önce bujiyi çıkar bi bak ateşleme var mı?

Ateşleme var veya yok durumuna göre yol alacaksın.

Dash_1905
05 Ocak 2016, 14:24
Buji piposu cikmis olabilir. Basima gelmisti.

s103r
05 Ocak 2016, 14:25
Önce bujiyi çıkar bi bak ateşleme var mı?

Ateşleme var veya yok durumuna göre yol alacaksın.

Buji başlığını çıkardım marşa bastığımda elektiriği görüyorum yani ateşleme var sıkıntı bujidemidir ?

omeroztuna
05 Ocak 2016, 14:27
Sıkıntı sarj konjektorunde olabilir

s103r
05 Ocak 2016, 14:28
Sıkıntı sarj konjektorunde olabilir

Bu sargıda felan sıkınt olabilirmi ısıtmada motoru günlük kullanıyorum yani yatmıyor dün 30 km yol yaptım bugun 4 5 km sonra arızayı verdi

bektanist
05 Ocak 2016, 15:12
Bujiyi degistir oyle bir dene eger calismazsa biji sokuluyken ayak marsiyla 5 veya 6 kez gaz vermeden pompala motoru bogmus olabilirsin. Tekrar bujiyi takip calistirmayi dene eger gene calismazsa karburatordendir. Eger motora yeni benzin aldiysan kirli benzin olabilir hepsi olasiliklar arasinda.

seta34
05 Ocak 2016, 15:29
Mars almaya calisip almiyorsa sargida olabilir.
Bende nostalji varken olmustu ondada benzin iyice bitmis dibine kadar cekmis en sonunda hava mi ne almis depo benzin attim yine calismadi bitane bayir bulup orta ayaga aldim 9-10 kere deneyince ayaktan almisti. bana motorcunun soyledigi deponun hava almasiymis

s103r
05 Ocak 2016, 16:31
Arkadaşlar sorunu çözdüm motor ayak açık olarak görüyormuş mh drıft genetık sıkıntıymış ayaklık baglantısını sökunce duzeldı

snappy x
05 Ocak 2016, 17:13
mondial öldürür mondial almayın

s103r
05 Ocak 2016, 17:14
mondial öldürür mondial almayın

Kardeşim ben bu çin min ayrımını hiç sevmez saçma bulurdum ancak bugun anladım eğer motor kıtlese ıdı sımdı hastanedeydım
Yakın zamanda japona gececegım

snappy x
05 Ocak 2016, 17:17
Kardeşim ben bu çin min ayrımını hiç sevmez saçma bulurdum ancak bugun anladım eğer motor kıtlese ıdı sımdı hastanedeydım

aynen kardeşim kullanmayan çin malının dandikliğini bilemez ikinci el 50 binde ybr alsaydım bu kadar sorun yaşamazdım !

Stunt
05 Ocak 2016, 18:18
aynen kardeşim kullanmayan çin malının dandikliğini bilemez ikinci el 50 binde ybr alsaydım bu kadar sorun yaşamazdım !

50 binde olunca kötü mü oluyor :cherry:

UNdocab
06 Ocak 2016, 01:36

Ayaklık müşürü mü bozulmuş yoksa müşürle alakalı başka bir durum mu?

O kaliteli dediğin japon, italyan, ingiliz tüm motorlarda bozuluyor bu müşür. Daha geç bozuluyor ama bozuluyor. Çok toz pislik alan bir bölgede olduğu için kesin çözümü yok.
Benim eski motorda da bozulmuştu ama seninki gibi değil bazen temassızlık yapıyordu yani yüksek devirde titreşim artınca oluyordu. Servis iptal edelim dedi ama benim gibi unutkan biri o olmazsa kesin ayaklığı açık unutup yola çıkar diye yenisini taktırdım.
40.000km de 1 defa bozulma çok da kötü değil bence :)

kralaslan_21
06 Ocak 2016, 03:30
70 km/saat gidince bu ayaklık nasıl devreye girmiş çok merak ettim :/