PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön fren takılı kalıyor

mgtrn
05 Ocak 2016, 10:45
arkadaşlar merhaba motorum cg 125 lik ön frenim kampana freni sıktıgımda ön fren takılı kalıyor magneti elimle ittiriyorum öyle oluyor sanki yayında problem varmış gibi esnemiyor magnet sıktıgım gibi kalıyor yerinde bi kere daha aynısı olmustu ustaya götürdüm ön kampanaya bişeyler yaptı 2 dk da halletti şimdi götürme şansım yok şuan ben yapabilir miyim sorun nedir yardımcı olur musunuz

Mengu16
05 Ocak 2016, 11:10
Ön tekeri ve kampanayı söküp kampanayı tuvalet fırçası gibi birşeyle fırçalayıp balata tozlarından tamamen arındır. Km dişlilerini de temizle ve gres yağı sür. Km dişlileri kampananın içinde olduğundan balata tozları çok zarar veriyor dişliye.

mgtrn
05 Ocak 2016, 11:14
Ön tekeri ve kampanayı söküp kampanayı tuvalet fırçası gibi birşeyle fırçalayıp balata tozlarından tamamen arındır. Km dişlilerini de temizle ve gres yağı sür. Km dişlileri kampananın içinde olduğundan balata tozları çok zarar veriyor dişliye.

hocam ben anlamam o işlerden sökme takma felan .d ben sadece freni eskisi gibi yapmak istiyorum sorun ne olabilir yay felan atmıs olabilir mi bir defa daha öyle olmustu usta 2 dk da halletti yine aynı sorun haftaya detaylı bakıma sokacagım motoru o zaman dedigin işlemleri ustaya yaptırırım

Mengu16
05 Ocak 2016, 11:34
Fren kolu kolu bıraktıktan sonra geri yerine geliyosa ama yine de frende takılma varsa büyük ihtimalle kampanadaki balata tozlarından takılma yapıyodur.

mgtrn
05 Ocak 2016, 12:06
Fren kolu kolu bıraktıktan sonra geri yerine geliyosa ama yine de frende takılma varsa büyük ihtimalle kampanadaki balata tozlarından takılma yapıyodur.

freni sıkıyorsun yarı yarıya bosluk kalıyor kardesim ve elinle magneti ittirmedigin sürece fren sıkıyor motor elinle ittirirsen anca bırakıyor fren

Mengu16
05 Ocak 2016, 12:41
freni sıkıyorsun yarı yarıya bosluk kalıyor kardesim ve elinle magneti ittirmedigin sürece fren sıkıyor motor elinle ittirirsen anca bırakıyor fren
Kampananın yayı çıkmıştır muhtemelen. Fren telinin bağlı olduğu kol var ya bi bakıverin üzerindeki yay'a. Fren telinde de yay vardır onu da kontrol edin düzgün çalışıyor mu freni sıkıp bıraktıkça.

Mamba09
05 Ocak 2016, 13:47
Hocam disk olsaydı hidrolik bitmiş veya fren hava yapmış derdim. Kampanada bu sorun benim bildiğim yaydan olur.

rehberoguz
05 Ocak 2016, 17:07
Magnet değil yahu onun adı MANET, MANET