PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : xmax 250 abs yerine

ugurdamar0
04 Ocak 2016, 22:43
Yeniden merhaba arkadaşlar. Daha önceden de konu açmıştım (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/158009-hangi-motoru-almaliyim.html)

Bunun üzerine biraz daha araştırma yaptım biraz daha motorlar hakkında bilgi sahibi oldum.

Aradığım motordan beklentilerim pek değişmedi esasında yine güvenlik en üst sırada alacağım ilk motor olacağı için yine 2 kişi için konforlu şık ve uygun olmasını istiyorum.

İşin özü aslında xmax 250 abs şahane bir scooter aradığım bütün özelliklere sahip çok beğendim fakat fiyatı benim için biraz yüksek. Bu nedenle 2 sorum olacak 1 tanesi 10bin km civarı olanları 10-11 bin tl arasında. Bunlara yönelmemi önerir misiniz. 2. el olması sıkıntı yaratır mı?

Diğer sorum ise yine aynı ayarda daha uygun fiyatlı alabileceğim bir motosiklet var mıdır? Bana araştırma yapmam için birkaç örnek daha verirseniz çok memnun olurum.

Hasan7
04 Ocak 2016, 23:26
Eper scooter şart değilse abs li sıfır bajaj pulsar 200rs

dovahhkin
04 Ocak 2016, 23:27
Hocam 2 kişi konfor artı güvenlik yani abs diyorsanız tek seçenek malesef xmax

Stunt
04 Ocak 2016, 23:29

2 kişi konfor ne bajaj yan yana çok komik durdu.

ugurdamar0
04 Ocak 2016, 23:34
Hocam 2 kişi konfor artı güvenlik yani abs diyorsanız tek seçenek malesef xmax

abs den vazgeçersem peki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

pek konforlu görünmüyor 2 kişi için bunun yerine 2. el xmax daha doğru olmaz mı sence de?

dovahhkin
04 Ocak 2016, 23:38
Abs den vazgeçilirse tabiki sym gts 250i evo dur daha rahatı üretilmedi

F54
04 Ocak 2016, 23:44
Sym de o paraya güzel motorlar var
Joymax veya gts konfor olarak bence x Max tan daha Güzeldir

ugurdamar0
04 Ocak 2016, 23:48
Abs den vazgeçilirse tabiki sym gts 250i evo dur daha rahatı üretilmedi

hocam daha uygunu yok mudur diyorsun? Bir de 2. el hakkında ne düşünüyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Sym de o paraya güzel motorlar var
Joymax veya gts konfor olarak bence x Max tan daha Güzeldir

josepth_o6
04 Ocak 2016, 23:51
Suzuki burgman 200 abs ye bak, fiyatları uymazsa abs siz x-max 250lere bak. Ama x-max 250 nin eski kasasını alma.

dovahhkin
04 Ocak 2016, 23:54
Hocam daha uygunu elbetteki var. Sym nin xmax ın piyasası bellidir. Uygunları ağır kazalıdır.

Çok kullanılmamış hırpalanmamışlarsa iki motosiklette kendini kanıtlamıs motosikletler.

Yok ama daha uygun diyorsanız konfordanda vazgçeceksiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Bütçe nedir acaba

F54
04 Ocak 2016, 23:59
2 el den neden bu kadar tırsıyor insanlar anlamıyorum
Ya kardeşim sen şimdi Sıfır motor aldım 2 yıl sonra satacaksın fakat millet almıyor neden kullanılmış diye korkuyor halbuki sen cc değiştirmek için Satıyorsun
Yani servis bakımlı motosiklet alınır 2 yılda mekanik olarak hiçbir motora birşey olmaz kaç km yaparsa yapsın yeterki bakımı yapılmış olsun yani 100000 km yol yapmış motora birşey olmaz çok gezen adam motoruna iyi bakar her değişmesi gereken zamanında değişir
Yeter ki büyük kaza sı olmasın büyük derken şase de işlem olmasın şakilü kaymasın yani
Yoksa her yeri plastik kırılsa çatlasa değişse ne olur

ugurdamar0
05 Ocak 2016, 00:01
Suzuki burgman 200 abs ye bak, fiyatları uymazsa abs siz x-max 250lere bak. Ama x-max 250 nin eski kasasını alma.

eski kasasındaki problem nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Hocam daha uygunu elbetteki var. Sym nin xmax ın piyasası bellidir. Uygunları ağır kazalıdır.

Çok kullanılmamış hırpalanmamışlarsa iki motosiklette kendini kanıtlamıs motosikletler.

Yok ama daha uygun diyorsanız konfordanda vazgçeceksiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Bütçe nedir acaba

7-8 bin lira civarı olsa tadından yenmez aslında

josepth_o6
05 Ocak 2016, 00:05
eski kasasındaki problem nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

7-8 bin lira civarı olsa tadından yenmez aslında

Problem değil aslında, tasarım olarak baya fark var . Sattığınız zaman yenisini satmanız her zaman için daha kolay olur.

ugurdamar0
05 Ocak 2016, 00:09
Ya kardeşim sen şimdi Sıfır motor aldım 2 yıl sonra satacaksın fakat millet almıyor neden kullanılmış diye korkuyor halbuki sen cc değiştirmek için Satıyorsun
Yani servis bakımlı motosiklet alınır 2 yılda mekanik olarak hiçbir motora birşey olmaz kaç km yaparsa yapsın yeterki bakımı yapılmış olsun yani 100000 km yol yapmış motora birşey olmaz çok gezen adam motoruna iyi bakar her değişmesi gereken zamanında değişir
Yeter ki büyük kaza sı olmasın büyük derken şase de işlem olmasın şakilü kaymasın yani

Ben biraz acemiyim, motor dünyasında çok yeniyim o yüzden soruyorum mazur görün. Teşekkürler

F54
05 Ocak 2016, 00:34
Bu işin acmilikle alakası yoktur
Adam servis bakımlı diyorsa faturalarını sorarsın sonra motoru servise götürür baktır
Adam da da at Hırsızı tipi yoksa yani hal hareketlerin de bi anormallik yoksa alınır
Yani 10000 20000 gezmiş motora birşey olmaz BÜTÇE ne uyuyorsa al

IRau
05 Ocak 2016, 00:51

Cok dogru soylemissiniz kendimden biliyorum

2015 nisan cikisli xmax im 16.000 e dayandi kendimden daha iyi bakiyorum motoruma.

ugurdamar0
05 Ocak 2016, 01:22
Cok dogru soylemissiniz kendimden biliyorum

2015 nisan cikisli xmax im 16.000 e dayandi kendimden daha iyi bakiyorum motoruma.

kaça satarsın mesela şu an satacak olsan. Kafamda fiyat olsun diye soruyorum yanlış anlama

polemos
05 Ocak 2016, 01:29
SYM'nin parça fiyatları yüksek. Buna dikkat edin.

Mengu16
05 Ocak 2016, 01:29
Bu işin acmilikle alakası yoktur
Adam servis bakımlı diyorsa faturalarını sorarsın sonra motoru servise götürür baktır
Adam da da at Hırsızı tipi yoksa yani hal hareketlerin de bi anormallik yoksa alınır
Yani 10000 20000 gezmiş motora birşey olmaz BÜTÇE ne uyuyorsa al
Hiç at hırsızı tipim yok ama salağa yatarak çok güzel kandırabiliyorum insanları. O işler tiple olmuyo yani :cherry: Çok mecbur kalmadıkça dürüstlükten taviz vermem ama :)

ugurdamar0
05 Ocak 2016, 01:39
SYM'nin parça fiyatları yüksek. Buna dikkat edin.

Sym gts 250i nin ikinci ellerine bakıyorum da şu an. çıkış yılı için bi kısıtlama yapmalı mıyım sizce. İlla 2015 çıkışlı mı olmalı yani. Ben sık sık motor değiştirmeyi planlamıyorum bu arada onu da söyleyeyim zaten çok fazla km yapabileceğimi de düşünmüyorum taş çatlasın senede 4-5bin km yaparım

IRau
05 Ocak 2016, 02:10
kaça satarsın mesela şu an satacak olsan. Kafamda fiyat olsun diye soruyorum yanlış anlama

Valla benim motor xmax momo
Akrep var
Bacak koruma var
Sisy bar var
Bmc performans hava filtresi var.

Herhalde satsam 16.500 filan isterim

Diyeceksin ki hersey var j.costa niye yok

Oda 20.000 km de takilacak :)

pikatel34
05 Ocak 2016, 02:24

turkiyede sirf motosiklet degil diger motorlu araclarda da herhangi bir sıkıntı olsun hemen elden çıkarmaya bakılır.mesela burda bile motorla ilgili bir sorunu olan arkadaşa hemen tavsiye olarak "sat hemen" denilir.

F54
05 Ocak 2016, 02:37
Hiç at hırsızı tipim yok ama salağa yatarak çok güzel kandırabiliyorum insanları. O işler tiple olmuyo yani :cherry: Çok mecbur kalmadıkça dürüstlükten taviz vermem ama :)

At Hırsızı nı herkez çözemez merak etme
Bu tecrübeler yazı okuyarak öğrenilmez yaşamak lazım
Çok Alıcı Satıcı ile konuştum pazarlık Yaptım
Ne hikayeler ne hikayeler.
Adam diyorki araba da 5 parça boya ver ya dedim arkadaş bu arabada zaten kaç prça Boyalı parça var komple Boyalı de bende uğraşmayayım sende uğraşma yani

ugurdamar0
05 Ocak 2016, 03:45
Valla benim motor xmax momo
Akrep var
Bacak koruma var
Sisy bar var
Bmc performans hava filtresi var.

Herhalde satsam 16.500 filan isterim

Diyeceksin ki hersey var j.costa niye yok

Oda 20.000 km de takilacak :)

valla dediklerinin hiç birini bilmiyorum :D:D

polemos
05 Ocak 2016, 04:24
Sym gts 250i nin ikinci ellerine bakıyorum da şu an. çıkış yılı için bi kısıtlama yapmalı mıyım sizce. İlla 2015 çıkışlı mı olmalı yani. Ben sık sık motor değiştirmeyi planlamıyorum bu arada onu da söyleyeyim zaten çok fazla km yapabileceğimi de düşünmüyorum taş çatlasın senede 4-5bin km yaparım

Ani oluşacak sorunlardan uzak durmak ve bahsettiğim yüksek parça giderlerinden kaçınmak için yeni almanız sizin için daha uygun olur. Bu dediğim SYM için geçerli. Ama japon olursa ikinci elini de korkmadan alabilirsiniz. Çok yakın bir arkadaşım fırsat yakaladığı için SYM GTS evo 250'yi sattı ve 2015 model ikinci el Xmax aldı geçen hafta.

DKN
05 Ocak 2016, 07:21
x-city 250 al ::shifty2:

HAZZILHAR
05 Ocak 2016, 10:10
Suzuki Burgman 200 ABS sizin derdinize deva olacaktır. Bence çok fazla kafa karıştırmaya gerek yok. X-Max'te aradığınız her özelliği bulabilirsiniz hem de daha uygun bir alternatiftir.

Hasan7
05 Ocak 2016, 10:18
2 kişi yazısını görmemişim pardon, temiz 2.el xmax 2 kişi için çookkk daha iyidir tabikide

istanbu_gezg
05 Ocak 2016, 11:24

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Merhaba kardeşim xmax sele serttir artçı için yumuşak ama sürücü için popo herkes ağrıtıyor ekstradan yumuşak sele alırsan + masraftır

joxmax veya gts evo seleleri gerçekten çok yumuşak bizzat günlerce sürdüm hiçbir popo ağrısı yapmaz xmax ile oturuş pozisyonu aynı

ayrıca joymax kullanıcaksan radyator sıcağını içeri veriyor diz örütüsü alırsan soguklarda bile çok rahat kullanırsın,

Sym xmax e göre parçaları ciddi anlamda ucuz çokta dayanıklı bende 3. sym model yükseltme hep hiçbir şikayetim arıza yaşamadım geçrekten kıymetli ürünler üretiyor,

Sormak isteidğin herşeyi en ince detayına kadar sorabilirsin motor iç aksamı dışında varyator kayış bakımına kadar kendim yapabiliyorum grenaj toplamaya kadar,

Saygılar

ugurdamar0
05 Ocak 2016, 18:26
valla ben şu an 3 motor arasında takıldım kaldım joymax - gts evo - xmax

xmax abs li olduğu için daha güvenli geliyor gözüme fakat diğer iki motor bariz daha rahat ve biraz daha uygun
çok kararsızım açıkçası