PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aliexpress den kask alma !!

ŞÜKRÜ CİZDAR
04 Ocak 2016, 19:38
Alirxpresste 100-150 dolara arai,shoei kasklar var sizce güvenilir ürün müdür ? Lütfen bilgisi olan paylaşabilir mi ?

Stunt
04 Ocak 2016, 19:45
fake ürünler

smtknc
04 Ocak 2016, 19:49
Kuvvetle muhtemel fake ve kalitesiz ürünler. Çin'den kask gibi önemli bir koruyucuyu almanızı pek tavsiye etmem açıkçası.

Oraya vereceğiniz 100-150 dolar ile bilindik bir motor mağazasından en azından korumasından emin olacağınız bir ürün alabilirsiniz.

yunusus
04 Ocak 2016, 19:58
Hiçbir internet mağazasından kask alınmaz. bunun ucuzluğu-pahalılığı bi kenara gidip deneyerek alman gerekir. Kask dediğin hayati bir ekipman, imkanın olan en yüksek mebla ile alabileceğin en kaliteli kaskı deneyerek almanı tavsiye ederim

Stunt
04 Ocak 2016, 20:07
Hiçbir internet mağazasından kask alınmaz. bunun ucuzluğu-pahalılığı bi kenara gidip deneyerek alman gerekir. Kask dediğin hayati bir ekipman, imkanın olan en yüksek mebla ile alabileceğin en kaliteli kaskı deneyerek almanı tavsiye ederim

ben internetten aldım, bildiğimiz kaliteli bir marka 1 gün kullandım baş ağrısı yaptı geri yolladım kullandığım halde değiştirdiler

Macit250
04 Ocak 2016, 20:07
İnt kask alınmaz. Hepsi üstüne sticker yapıştırılmış adi ürünler. Bazı arkadaşlar 75 dolara hörgüçlü dainese mont aldığını zannediyor. Komik komik işler
Amatörü eğlendirir aliexpress

hasmet
04 Ocak 2016, 20:08
Kuvvetle muhtemel değil, kesin sahte ürünler. İlle de Shoei yahut Arai almanıza gerek yok. Kuvvetli koruma sağlayan uygun fiyatlı bir çok kask mevcut.

Sahte ürün almaktansa en azından kimin ürettiği belli olan, standart testlere girmiş bir kask alın.

Hayır, Arai'nin aynısını üçte biri fiyata üretip satmaları mümkün değil. Boşuna pahalı değil o kasklar.

araltı
04 Ocak 2016, 20:09

Güvenlik Ekipmanları hakkında sorulan bütün alışveriş sorularına bıkmadan, usanmadan verdiğin cevaplar için sana teşekkürü bir forumdaş olarak borç bilirim.

Darkcity2000
04 Ocak 2016, 20:18
Iste konu basliginda kendin demissin alma :)

El7is
04 Ocak 2016, 20:52
Sadece kask mı?
Diğer güvenlik ekipmanları da internetten -aliexpress vari yerlerden- alınmamalı...:)

Dağcı
04 Ocak 2016, 21:16
alma :farao:
almak :cat:

SuleymanE
04 Ocak 2016, 21:22
Herşeyi geçtim taşıma sırasında kutuyu yere düşürseler veya yüklemede kutu üzerine ağır ve set bir malzeme düşse kaskın tüm dayanımı bitebilir.
Hele ki Çinden buraya normal postayla yollanmış bir kaskın elinize 2 parça olarak ulaşması dahi muhtemeldir :)

Kılcal çatlak yada mikro çatlak denilen ufacık bir çatlak meydana gelirse, kaza anında aynı noktaya gelecek bir kuvvette bu çatlak kollara ayrılarak anında büyür ve kask parçalanabilir.

İlla yurtdışından kask alacağım diyen kişiler DHL veya UPS tarzı firmaları tercih edip (taşımaya ek ücret vererek) bu ihtimali azaltabilirler.

Orjinal Arai veya shoei almak isteyenlere FC-moto veya motoin sitelerini tavsiye derim.

Son not: Denemeden kask alınmaz. Bildiğin veya daha önceden kullandığın bir model olmadıkça internetten kask alma

Sadece kask mı?
Diğer güvenlik ekipmanları da internetten -aliexpress vari yerlerden- alınmamalı...:)

Buna katılmıyorum. Deri eldiven veya deri mont tarzı ürünler bence alınabilir. İç korumalarını beğenmezsen de buradan uygun fiyata sırt ve omuz korumaları alıp değiştirip miss gibi kullanırsın. Ben RS Taichi deri eldiven aldım, bizim ülkede satılan 150tl lik birçok deri eldivenden kat kat sağlam ve kaliteli.
Her ürün alınmaz diye birşey yok bence. Kaliteli olanlarını tercih ettikten sonra bence sorun olmaz.

teodor
04 Ocak 2016, 21:28
Ne demek internetten kask alınmaz ? Şaka gibi yorumlar yahu. Yurt dışı siteleri çakmadır vs eyvallah da.. İnternetten kask alınmaz ne demektir. Görende yılda bir arai,shoei kask değiştirip kullanıyoruz zanneder.. Bırakın Allah aşkına..

ilkerabi
04 Ocak 2016, 22:01
Yurtdışından almak pek uygun değil.
Uymazsa geldi gittisi kaskın fiyatını geçer.
Defolu vs çıkarsa da..
Gümrüğe takılırsa yarım gün- bir gününüz posta gümrüğünde heba olur, bunun da maliyetini hesap edin, özellikle taşradaysanız..
Tracking- kayıtlı posta ile gelmezse kaybolma ihtimalini de düşünürseniz bence yaş iş ebatlı malzeme getirtmek..
Kaldı ki en dandik motosiklet bayiileri bile artık eldivenden montuna her çeşit malzeme satıyor..

AWESQME
04 Ocak 2016, 22:03
İnternetten kask alınmaz!!!!!!!!!!!!!

yunusus
04 Ocak 2016, 22:33
Güvenlik Ekipmanları hakkında sorulan bütün alışveriş sorularına bıkmadan, usanmadan verdiğin cevaplar için sana teşekkürü bir forumdaş olarak borç bilirim.

Rica ederim ne demek, forumdaş olduğumuz için bile bunu görevden sayarım, faydalı olabilirsek ne mutlu.

berkerk
04 Ocak 2016, 22:56
ben mail atmıştım arai'ın japonya merkezine. şimdi bulamadım. aliexpress satıcısının linkini ekleyerek mail atınca, sorunuza cevap alırsınız.

uğraşmam diyorsanıza, söyleyeyim çoğu sahte.

hasmet
05 Ocak 2016, 00:46
Ne demek internetten kask alınmaz ? Şaka gibi yorumlar yahu. Yurt dışı siteleri çakmadır vs eyvallah da.. İnternetten kask alınmaz ne demektir. Görende yılda bir arai,shoei kask değiştirip kullanıyoruz zanneder.. Bırakın Allah aşkına..
Aratın: "internetten kask aldım başımı ağrıtıyor"

LynXMaSTeR
05 Ocak 2016, 01:38
internetten kask alınır.
öncelikle gider bi mağazaya kaskları denersiniz, sonra beğendiniz, size uygun modeli internetten ucuza alabilirsiniz.
tek dikkat etmeniz gereken, kaskta herhangi bir hasar olmaması ve üretim tarihinin çok eski olmaması.

rehberoguz
05 Ocak 2016, 01:50
laylon onlar laylon :)

berkcigdem
05 Ocak 2016, 03:59

Bu tarz bir konuda Yunus bu şekilde bir yorumda bulundu ise inanın ona :)

yunusus
05 Ocak 2016, 07:56
Bu tarz bir konuda Yunus bu şekilde bir yorumda bulundu ise inanın ona :)

Aliexpress diyorsun 'alma' diyorum. Düşün artık :D

Karacocuk
05 Ocak 2016, 09:44
Kask dışındaki diğer her şey alınabilir bence. Ben 2013 yılında aliexpress den LS2 mx455 kask almıştım hala kullanıyorum. Ne vidası gevşedi nede bir çatlak patlak var. Belkide biraz şanslıydım kim bilir. Botlarım dışındaki tüm ekipmanımı da aliexpress den aldım.

fearlesboyy
05 Ocak 2016, 09:53
fakedır hadi onu gectim beden kesinlikle sıkıntı olacaktır göreceksiniz.sonrada kask aldım beden uymadıgından satılık diye ilan açmak zorunda kalacaksınız.ben bıle eldıven aldım 3 tane beden sorunu yaşadım.arkadaşımda arai var fakat replıka görünüş güzel fena degil ama dedıgım gıbı beden ölçüsüne dikkat edin

EmirhanCoskun
05 Ocak 2016, 09:55
başlıkta kendin demişsin zaten "alma"

istanbu_gezg
05 Ocak 2016, 10:00
Bildiğiniz yanıldığınıza yetsin dostlar agv yide nolan ikisinide internetten aldım bir sorun yaşamadım ayrıca hediye çeki vardı onlarada dizlik almıştım,
2. el gerçketen az kullanılmış kasklarda var Arai 10 yıllık kaska 500 lira isteyen kişiler değil mdediğim nolan 1-2 aylık kasklar var kokusu üzerinde onlar alınabilir
bu kadar korkak olmayın

Olcay Avşar
05 Ocak 2016, 10:32
150 dolara sahte ürün alacağına, burada o paraya çok rahat 4 ve 5 yıldızlı kask alabilirsin.

İlla premium marka olmasına gerek yok, güvenlik seviyesi iyi olsun yeter.

yunusus
05 Ocak 2016, 10:34
Bildiğiniz yanıldığınıza yetsin dostlar agv yide nolan ikisinide internetten aldım bir sorun yaşamadım ayrıca hediye çeki vardı onlarada dizlik almıştım,
2. el gerçketen az kullanılmış kasklarda var Arai 10 yıllık kaska 500 lira isteyen kişiler değil mdediğim nolan 1-2 aylık kasklar var kokusu üzerinde onlar alınabilir
bu kadar korkak olmayın

İnternetten alışveriş yapma konusunda sen geçip 'ben aldım sizde alın BU KADAR KORKAK OLMAYIN' dersen kusura bakma ama bende kendimi tutamayıp senin tarzında cevap vererek. 'İnternetten kask alacak kadar aptal olmayin' diye cevap verebilirim.

İnternetten neden kask alınmaz anlatayım

Öncelikle beden ölçüsü sebebiyle alınmaz. O senin kaskı takıpta aaa azıcın geniş oldu ama iyi paraya kapattik dediğin kask kaza anında seni korumaz.

Diyeceksiniz ki ee önce gider aynı markanın aynı modelin kasklarına bakar aynı bedenini alırım. Evet düşündüğünüzde mantıklı bir çözümdür. İnternette daha ucuz olanları oluyor, kampanyası oluyor zartı oluyor zurtu oluyor (ayrıca belirtmek isterim ki bir çok firma kampanyalı ürünlerin uzak mesafe satış sözleşmesinde 'kampanyalı ürünün iadesini kabul etmediğini' belirtir. Kasklar için raf ömrü bitmeye yakın ürünlerde kampanya yaparlar genelde.

Hadi diyelimki tamam bunda da sıkıntı yok.
Bu kaskları üreteten abilerimiz demiş ki eğerki sert şekilde yere düşerse bile değiştiriniz. (Detaylarını araştırıp bulabilirsiniz)
Havaalanlarında kargoların yüklenme ve boşaltma videolarını bi izleyin daha sonra o kaskın size gelene kadar ne aşamalardan geçmiş olabileceğini kafanızda bi canlandırın. Sonra kararınızı tekrar verin.

Olay burada bilgi yarıştırmak falan değil, hepimiz motosiklet tutkunuyuz burada. Hiç tanımadığımız bir arkadaşımızın başına birşey geldiğinde dahi içimiz burkulur. Bu yüzden faydalı olan doğru olan bilgiyi sunmaya çalışıyoruz.
İnsanlar yurtdışından alışveriş yapsın, ekipman için ayırdıkları parayla daha kaliteli korumalar alsınlar diye ben elimden geleni yapıyorum ama KASK ALINMAZ diye de her seferinde söylüyorum. Element uydurup uydurup insanların kafasını bulandırmayın.

anılbel
05 Ocak 2016, 11:26
İşte bunlar hep kapitalizm ...

Eagle7
05 Ocak 2016, 11:58
İnternetten alışveriş yapma konusunda sen geçip 'ben aldım sizde alın BU KADAR KORKAK OLMAYIN' dersen kusura bakma ama bende kendimi tutamayıp senin tarzında cevap vererek. 'İnternetten kask alacak kadar aptal olmayin' diye cevap verebilirim.

İnternetten neden kask alınmaz anlatayım

Öncelikle beden ölçüsü sebebiyle alınmaz. O senin kaskı takıpta aaa azıcın geniş oldu ama iyi paraya kapattik dediğin kask kaza anında seni korumaz.

Diyeceksiniz ki ee önce gider aynı markanın aynı modelin kasklarına bakar aynı bedenini alırım. Evet düşündüğünüzde mantıklı bir çözümdür. İnternette daha ucuz olanları oluyor, kampanyası oluyor zartı oluyor zurtu oluyor (ayrıca belirtmek isterim ki bir çok firma kampanyalı ürünlerin uzak mesafe satış sözleşmesinde 'kampanyalı ürünün iadesini kabul etmediğini' belirtir. Kasklar için raf ömrü bitmeye yakın ürünlerde kampanya yaparlar genelde.

Hadi diyelimki tamam bunda da sıkıntı yok.
Bu kaskları üreteten abilerimiz demiş ki eğerki sert şekilde yere düşerse bile değiştiriniz. (Detaylarını araştırıp bulabilirsiniz)
Havaalanlarında kargoların yüklenme ve boşaltma videolarını bi izleyin daha sonra o kaskın size gelene kadar ne aşamalardan geçmiş olabileceğini kafanızda bi canlandırın. Sonra kararınızı tekrar verin.

Olay burada bilgi yarıştırmak falan değil, hepimiz motosiklet tutkunuyuz burada. Hiç tanımadığımız bir arkadaşımızın başına birşey geldiğinde dahi içimiz burkulur. Bu yüzden faydalı olan doğru olan bilgiyi sunmaya çalışıyoruz.
İnsanlar yurtdışından alışveriş yapsın, ekipman için ayırdıkları parayla daha kaliteli korumalar alsınlar diye ben elimden geleni yapıyorum ama KASK ALINMAZ diye de her seferinde söylüyorum. Element uydurup uydurup insanların kafasını bulandırmayın.

Açtırdınız işte bayramlık ağzını adamın :) Yunusus yazmış her şeyi. Kask hariç her şeyi alın kask hariç

gokberk6426
05 Ocak 2016, 12:41
sharp 5 yildiz alan dansik bi kaskla shoeinin rahatlik ses gecirmez terletmez ozellikleir disinda pek fark olmaz guvenlik acisindan . cinden asla alma oyle bisey bak ben ceket aldim l bedeni buranin xs si heralde :) . o kadar kucukki adamlar en buyuk boy alsan olmaz :D hem nasil kafani emanet ediceksinki ona

plegus
05 Ocak 2016, 13:00
Cevap konu başlığında.

berkcigdem
06 Ocak 2016, 00:25
Aliexpress diyorsun 'alma' diyorum. Düşün artık :D

http://i.hizliresim.com/Yrk5aZ.png

Hondolog
06 Ocak 2016, 00:29
Sakın alma ama aldıysan iyi yaptın boşver, yalnız kafana takma bunu :)

velizrsln
12 Kasım 2016, 12:53
söylediklerinizin aksine kask mağazadan denenip internetten alınır

Seko
12 Kasım 2016, 13:24
Peki almam.