PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu nasıl sürücü kursu böyle

Onur Avcı
04 Ocak 2016, 14:58
Öncelikle yasım 17 surucu kursuna gittim aralık ayında özellikle aralık ayında kayıt yaptırmam gerektiğini söyledi bana 1 ocakta sistem değisiyor falan dedi a2 alamassin degisirse dedi oyuzden kayit yaptım

Bugun beni aradılar onur bey sistem değistiği icin ve senin yaşın 17 oldugu için a2 veremiyoruz 4 ay sonra 2016 nisan ayın da tekrar kayıt yapmamız lazım dedi

Ve taban fiyatta 850 olmuş. Daha once aralik ayinda kayıt olup 250 tl sini bile vermiştim tüm evraklarımı vermiştim şimdi neden böyle bi saçmalık yapıyorlar benden 850 lira almak içinmi şu anki kaydım devam edebilirmi diye sordum

4 ay sonra gelirim tekrar dedim 18 ime girince yok olmaz dedi 4 ay sonra gelirsen benim aralik ayında verdiğim evrakların bi anlamı kalmazmış

Oyuzden 4 ay sonra yeni kayıt yapmam lazımmış vereceğim 650 tllik kurs ucretinin ilk taksitini 250 sini bile odemistim şimdi onu geri almaya gidicem bu kurs

Sadece 850 tl almak icinmi boyle yapiyor hakikaten eski kaydım 4 ay beklese bişe olurmu gecersiz kalırmı bu kurs bana yalanmı söylüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Güncel !!!!

hakikiteker
04 Ocak 2016, 17:20
Kardeşim 24 dakika için güncel çekilmez, bunu bir söyleyeyim. Kursun dediği de maalesef doğru, yeni yasayla ehliyet sınıfları değişti ama değişmeden önce ülkemiz klasiği bir durum olduğu üzere çeşitli söylentiler vardı. Bir kısım yeni yasanın sadece 1 Ocak 2016 tarihinden sonra kayıt olanlar için geçerli olacağını, bir kısım da sadece belgenin o tarihten önce alınması halinde yeni yasadan muaf olacağını söylüyordu. Senin kursun da büyük ihtimalle yanlış bilgiyle hareket etti ve sana böyle bir geri dönüş yaptı.

Tabii ki bu senin bu bedeli ödemeni gerektirmiyor (bana kalırsa). Ben senin yerinde olsam bir büyüğümle kursa gider ve anlaşmanız doğrultusunda şu an yaşının yettiği ehliyeti, o fiyata almak istediğimi söylerdim. Tek başına gitmemen önemli çünkü ticari bir kurumla tartışacaksın ve tek gidip başarısız olursan bir daha büyüğünle gitmen tepki çekmekten başka bir işe yaramaz. Yine olmazsa senin de dediğin gibi paranı geri alıp anlaşmayı fesh etmen de mantıklı görünüyor. Kötü bi şansla bir olay yaşamışsın, kolay gelsin.

xLyTeR
04 Ocak 2016, 18:56
Üç Kağıtçı'nın birine denk gelmişsin. Paranı al, işinize bakın de çık. Bu kadar sistem üzerinden insanları enayi yerine koyan başka bir millet daha yoktur dünyada herhalde.